Haberi Paylaş

Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayan Paşinyan yeniden Ermenistan başbakanı oldu

Politika Haberleri

Geçen Azerbaycan'a 44 güne yenilen ve Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayan Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Ermeni halkı tarafında uzun süre meydanlarda protesto edilmişti. Ermenistan'da yapılan parlamento seçimlerini kazanan Paşinyan, Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın imzaladığı kararname ile yeniden başbakan oldu.

Ermenistan'da geçtiğimiz 21 Haziran'da yapılan parlamento seçimlerini Başbakan Nikol Paşinyan'ın, Sivil Sözleşme Partisi yüzde 53,92 oy alarak kazanmıştı.

Yapılan seçimler Ermenistan Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından da resmi olarak ilan edilince Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan bugün Nikol Paşinyan'ın yeniden başbakan olarak atanması yönünde kararname imzaladı.

Ermenistan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada Paşinyan'ın tekrar başbakan olarak atandığı belirtilirken seçimlerde Paşinyan'ın partisinin meclis çoğunluğunu da kazanmasından dolayı ulusal mecliste başbakan atanmasına yönelik seçim yapılmasına gerek olmadığı hatırlatıldı.

Ermenistan'da yeniden seçilen Başbakan Paşinyan ve milletvekilleri ulusal mecliste yemin ederken Paşinyan'ın önümüzdeki günlerde yeni hükümet kabinesini de oluşturması bekleniyor.

İhlas Haber Ajansı / Politika

Nikol Paşinyan cumhurbaşkanı Ermenistan Başbakan Politika Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title