AK Partili Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na siyasi suikast cevabı - Haberler
Haberi Paylaş

AK Partili Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na siyasi suikast cevabı

AK Partili Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na siyasi suikast cevabı AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: " "Böylesi bir konuda bir partinin, hele hele ana muhalefet partisinin Genel Başkanı kalkıp bir iddiada bulunuyorsa, derhal yapması gereken elindeki bilgi, belgeleri Cumhuriyet Savcılıkları...

 - Güncelleme:

AK Partili Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na siyasi suikast cevabı

Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan :

" "Böylesi bir konuda bir partinin, hele hele ana muhalefet partisinin Genel Başkanı kalkıp bir iddiada bulunuyorsa, derhal yapması gereken elindeki bilgi, belgeleri Cumhuriyet Savcılıkları ile paylaşması ve varsa bu konuda suç iddiaası savcılıklarımızın ve kolluk güçlerimizin olaya el atması sağlamalıdır"

ANKARA - AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Böylesi bir konuda bir partinin, hele hele ana muhalefet partisinin Genel Başkanı kalkıp bir iddiada bulunuyorsa, derhal yapması gereken elindeki bilgi, belgeleri cumhuriyet savcılıkları ile paylaşması ve varsa bu konuda suç iddiası savcılıklarımızın ve kolluk güçlerimizin olaya el atması sağlamalıdır" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Özkan, ülke ekonomilerinin siyasi iradeden etkilendiğini belirterek, "Ülkemiz uzunca bir dönem koalisyonların yol açtığı istikrarsızlıkların terör ve kaos ortamının ikliminde ağır bedeller ödemiştir. Bu tablo ülkemizin uluslar arası siyasi ekonomik ve siyasi krizlere hazırlıksız yakalanmasına neden olmuştu. Tek başına iktidar olduğumuz hükümetlerimiz döneminde bu sıkıntıyı hep gördük ve sürekli tetikte olduk. Ülkemizi 2003-2023 kutlu hedefine doğru yol alması için elimizden geleni yaptık. Ülkemizin yönetim planının değiştirme planımız, istikrar için vazgeçilmez bir hedefti. Demokratik ve ekonomik kalkınmanın teminatı olan Türk siyasi tarihinin geçmişinden ilham alan ve bugüne kadar bütün siyasi yelpazede yer aylan farklı ekolleri savuna geldiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni hayata geçirdik. Artık Türkiye bölgesel ve küresel krizlere rağmen gücünü koruyor, hedeflerine azimli ve kararlı yürümeye devam ediyor" ifadelerini kullandı.

G20, OECD ülkeleri arasında Türkiye'nin pozitif büyüme ile yılı kapattıklarını söyleyen Özkan,"Bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 7.2 büyümemizle ve ikinci çeyrekte 21.7 büyüme oranıyla yılı yüzde 10 büyüme oranıyla kapatmış olacağız. İhracatımız geçen yılın aynı ayına göre yüzde 50 oranında arttı" şeklinde konuştu.

Özkan, Kılıçdaroğlu'nun siyasi cinayetler ile ilgili söylemine şöyle cevap verdi:

"Böylesi bir konuda bir partinin, hele hele ana muhalefet partisinin Genel Başkanı kalkıp bir iddiada bulunuyorsa, derhal yapması gereken elindeki bilgi, belgeleri cumhuriyet savcılıkları ile paylaşması ve varsa bu konuda suç iddiası savcılıklarımızın ve kolluk güçlerimizin olaya el atması sağlamalıdır. AK parti olarak vesayetle, darbelerle muhtıralarla, siyasi suikastlarla mücadele ede ede bugünlere geldik. 1993 yılının Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarını hatırlatıyor.

İhlas Haber Ajansı / Ahmet Umur Öztürk - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Ana muhalefet Cahit Özkan AK Parti Politika Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title