Haberler

Parlamentoda Artık Gençlerimizi Göreceğiz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, "Türkiye'de artık şehirleriyle ilgili, ülkesiyle ilgili hayalleri olan gençlerimizi hem belediye başkanlıklarında hem de meclis üyeliklerinde göreceğiz.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, " Türkiye'de artık şehirleriyle ilgili, ülkesiyle ilgili hayalleri olan gençlerimizi hem belediye başkanlıklarında hem de meclis üyeliklerinde göreceğiz. Hamdolsun bugün bu ülkede 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 yaşında partilerin üst yönetimlerinde insanları gördük, inşallah hem yerel yönetimlerde hem de parlamentoda artık gençlerimizi göreceğiz." dedi.

Yerel Yönetimler Marmara Bölge Toplantısı'na katılmak için Kocaeli'ne gelen Kaya, partisinin il başkanlığını ziyaret etti.

Kaya, burada yaptığı konuşmada, AK Parti ailesi olarak 884 belediye başkanı ve 11 bin 500 meclis üyesini il ve bölge bazında toplantılara almaya başladıklarını belirterek, daha önce sırasıyla Erzurum, Şanlıurfa ve Tokat'ta ilgili bölge toplantılarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Marmara Bölge Toplantısı'nı Kocaeli'nin ev sahipliğinde gerçekleştireceklerini dile getiren Kaya, burada 2019'a giderken geride kalan 4 yılın muhasebesini yapma, hedeflerini gözden geçirme ve varsa eylem planıyla ilgili eksikliklerini tamamlama noktasında üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydetti.

Kaya, AK Parti hükümetlerinin Türkiye'de yerel yönetimlere fevkalade önem verdiğini vurgulayarak, yerel yönetimlerin daha güçlü hizmet yapmalarıyla ilgili gerekli desteğin her zaman verildiğini ifade etti.

Türkiye'de hiçbir belediye ayrımı yapmaksızın bin 298 belediyenin tamamına eşit destek verdiklerini aktaran Kaya, "Biz yerel yönetimlerde 2002'den bugüne sürekli reform yapan bir partiyiz. Türkiye'nin en büyük reformunu 2005 yılında gerçekleştirmiştik. Akabinde ülkedeki ölçek sorununu 2013'te hallettik. Bin 500 belediyeyi kapatmıştık, daha önceki kapattıklarımızla beraber bin 850 belediyeydi ve Türkiye'de daha güçlü belediyeciliği inşa etmiştik. Ondan sonraki süreçte de belediyelere sürekli reform yapmaya devam ettik. Bugün de aynı şeyleri yapıyoruz. Dolayısıyla belediyelerimizin ihtiyaç duydukları kanuni düzenlemelerle ilgili süreci devam ettiriyoruz." diye konuştu.

Kaya, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine dönük olarak da belediyelerin uyumla ilgili bazı düzenlemelere ihtiyaç duyduğunu ve acil durumdakilerin Meclis'e gönderildiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Malum seçilme yaşını 18'e indirmiştik. Gerek belediye başkanlarımız, gerek meclis üyelerimiz, muhtarlarımız ve muhtar azalarımızla ilgili artık bu ülkede seçilme yaşı 18'e inmiş durumda. Bu düzenleme Mart 2018'de önce de Meclis'ten çıkmak zorunda ki bunu inşallah önümüzdeki yıl uygulayalım. Türkiye'de artık şehirleriyle ilgili, ülkesiyle ilgili hayalleri olan gençlerimizi hem belediye başkanlıklarında hem de meclis üyeliklerinde göreceğiz. Hamdolsun bugün bu ülkede 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 yaşında partilerin üst yönetimlerinde insanları gördük, inşallah hem yerel yönetimlerde hem de parlamentoda artık gençlerimizi göreceğiz. O dinamizmi, o aşkı, o heyecanı inşallah 2019 seçimlerinde göreceğiz."

Vali Aksoy'a ziyaret

Partililerle olan buluşmasının ardından Kaya, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti.

Vali Aksoy, ziyarette yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerin halkın ihtiyaçlarının giderilmesinde önemli hizmetleri yerine getiren kurumlar olduğunu belirterek, "Her geçen yıl daha da güçlenerek vatandaşa sunulan hizmetlerde farklılıklar ortaya koymaktadırlar. Bu anlamda onların koordinasyonlu çalışmaları bakımından ilimizde yapılacak olan toplantının yerel yönetimlerin yapacağı hizmetlerin daha üst noktalara taşınmasında katkı sağlayacağını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kaya da Kocaeli'nin şehircilikte önemli dönüşümlerin yaşandığı ve aynı zamanda en büyük ihracatın ve üretimin yapıldığı bir sanayi şehri olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bugün burada 3 günlük bir kampımız var. 2019'un geleceğini inşa edeceğimiz bir toplantıyı tertip ediyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi fevkalade büyük hizmetlerin gerçekleştirildiği başarı hikayelerinin olduğu bir belediyemiz. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyoruz. Bir duayen ağabeyimiz İbrahim Bey, biz ona 'Baba Başkan' diyoruz. AK Partili 884 belediye başkanı arasında mümtaz yeri olan bir başkanımız. Onun için İbrahim Bey'in Kocaeli'de yaptığı hizmetler bizim için fevkalade önemli."

Konuşmaların ardından basına kapalı devam eden ziyarette, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün ve İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman da hazır bulundu.

Kaynak: AA / Politika

Kaya Kocaeli Erol Kaya Ak Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title