Haber : ORC Araştırma'dan bomba anket! Kılıçdaroğlu, Erdoğan karşısında ipi göğüsledi - Haberler

Haberi Paylaş

ORC Araştırma'dan bomba anket! Kılıçdaroğlu, Erdoğan karşısında ipi göğüsledi

 - Güncelleme:

2018 seçim sonuçlarını en yakın tahmin eden ORC Araştırma, 51 ilde yaptığı anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Ankette vatandaşlara "Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan karşısında aday olursa oy verir misiniz?" sorusu yöneltildi. Ankete katılanların yüzde 50.3'ü Kılıçdaroğlu'na oy vereceklerin ifade ederken, CHP liderini desteklemeyeceğini belirtenlerin oranı ise 37,4 olarak ölçüldü.

Türkiye 2023 seçimlerine doğru ilerlerken anket çalışmaları da hız kazandı. ORC Araştırma, 51 ilde 15 binden fazla kişiyle görüşerek hazırladığı anketin sonuçlarını yayınladı.

Ankete katılan vatandaşlara " Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan karşısında aday olursa oy verir misiniz?" sorusu soruldu. Vatandaşların yüzde 50.3'ü Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun 2023 seçimlerinde aday olması durumunda Kılıçdaroğlu'na oy vereceklerini belirtti. Kılıçdaroğlu'na Erdoğan karşısında destek vermeyeceklerini ifade edenlerin oranı ise yüzde 37.4 olarak kaydedildi. Katılımcıların yüzde 12.3'ü ise kararsız bu konuda kararsız olduklarını dile getirdi.

ORC Araştırma'dan bomba anket! Kılıçdaroğlu, Erdoğan karşısında ipi göğüsledi

Ankette ayrıca katılımcılardan Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı arasında bir tercih yapmaları istendi. Cumhur İttifakı'nın kazanacağını ifade edenlerin sayısı yüzde 36.6 olarak ölçülürken Millet İttifakı'nın kazanacağını düşünenlerin oranı yüzde 54.7 oldu. Katılımcıların yüzde 8.7'si soruya fikri olmadığını şeklinde yanıt verdi.

ORC Araştırma'dan bomba anket! Kılıçdaroğlu, Erdoğan karşısında ipi göğüsledi

Vatandaşlara sorulan soruların arasında "Parlamenter sisteme geçilmeli mi?" sorusu da yer aldı. Katılımcıların yüzde 51.9'u parlamenter sisteme geri dönülmesi gerektiğini belirtirken yüzde 32.4'ü ise Türkiye'nin başkanlık sistemi ile yoluna devam etmesi gerektiğini söyledi.

ORC Araştırma'dan bomba anket! Kılıçdaroğlu, Erdoğan karşısında ipi göğüsledi

Kemal Kılıçdaroğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (33)

Fatihan:

Ne yaparsa yapsınlar herzaman Erdoğan...nokta

Hakan:

Bir CHP'li olarak diyorum ki; Kılıçdaroğlu aday olursa oy vermem !

muhasebe muhasebe:

şimdiden altın ve erzak biriktirin.bu masa kazanırsa daha beter günler görecez.tek kazancımız yeni nesil en az 50 sene daha bu masaya oy vermez.şimdi bilmiyor gariplerim.yavru ceylan gibi aslanı yalıyorlar.

Tüm 33 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title