Haberler

MHP Yeşilli İlçe Başkanlığından İttifak Açıklaması

MHP Yeşilli ilçe başkanlığından ittifak açıklamasıMARDİN - Milliyetçi Hareket Partisi Mardin'in Yeşilli İlçe Başkanlığı, AK Partili Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir'in 'Seçimde MHP'ye vereceğiniz oylar çöp olur sözlerine' tepki gösterdi.

MHP Yeşilli ilçe başkanlığından ittifak açıklaması

MARDİN - Milliyetçi Hareket Partisi Mardin'in Yeşilli İlçe Başkanlığı, AK Partili Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir'in 'Seçimde MHP'ye vereceğiniz oylar çöp olur sözlerine' tepki gösterdi.

MHP Yeşilli İlçe Başkanlığında bugün saat 14.30'da gerçekleşen basın açıklamasına MHP Mardin İl Başkanı Mehmet Ertakgöz, Yeşilli İlçe Başkanı İsmail Babuş, milletvekili adayları ve çok sayıda partili katıldı. İlçe Başkanı İsmail Babuş, Belediye Başkanı Hayrettin Demir'in sözlerinin ittifaka gölge düşüreceği belirtilirken, açıklamaları talihsizlik olarak nitelendirildi. Babuş açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve liderleri Devlet Bahçeli'nin arasında yapmış olduğu Cumhur ittifakı münasebetiyle ortak bir çalışma yürüttüklerini belirterek, "İlçemiz Belediye Başkanı Hayrettin Demir tarafından ve talihsizlik olarak nitelendirdiğimiz açıklama bizi derinden üzmüş ve değim yerindeyse söz konusu kişi tarafından yapılan açıklama ittifaka gölge düşürmüştür. Büyüklerimiz ve reislerimiz tarafından yapılan bu birleşmeye kayıtsız şartsız bir şekilde uymak zorunluluğumuz vardır. Bu ittifakı sorgulamak zarar verecek açıklamalarda bulunmak kimsenin haddi değildir. O anın boşluğuna ve talihsizliğine denk geldiğini düşünerek bu konuda ivedi bir şekilde kamuoyu nezrinde bir özür ya da düzeltme beklemekteyiz" dedi.

Parti ve teşkilatlarının hiç bir zaman bu gibi durumları seçim malzemesi olarak kullanmadıklarını belirten Babuş, "İlgili şahıslar tarafından biran önce düzeltme yapılarak ittifak çerçevesinde ortak hareket edilmesi gerektiği unutturmamalıdır" diye konuştu.

İlçe Başkanı İsmail Babuş'un açıklamasının ardından partililer Milliyetçi Hareket Partisinin bu seçim Mardin'de ilklere imza attığını ve birinci sıra parti olarak seçimde yer aldığını kaydetti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Milliyetçi Hareket Partisi Hayrettin Demir Yeşilli Mardin Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Süper Lig'de yabancı futbolcu kuralında değişiklik yapıldı mı? TFF yabancı futbolcu kuralını değiştirdi mi? 23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title