Haberler

MHP'den Sadettin Tantan'a HÜDA PAR tepkisi: Boşuna tantana yapma, tatava yapma

Güncelleme:

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, Cumhur İttifakı'na desteğini ilan eden HÜDA PAR konusunda MHP lideri Devlet Bahçeli'ye "HÜDAPAR'la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır. İsimleri tek tek saymaya gerek yoktur" tepkisinde bulunmuştu. Bahçeli ve Tantan arasındaki polemiğe katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Sadettin Tantan boşuna tantana yapmasın. Tatava da yapmasın" ifadesini kullandı.

HÜDA PAR seçimlere AK Parti listelerinden gireceğini belirtip Cumhur İttifakı'na desteğini ilan ederken, konuyla ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sessizliğini bozdu. Bahçeli, "Hür Dava Partisi'nin hiçbir terör örgütüyle bağ ve bağlantısı olmadığı açıklanmış ve muhataplarınca da ifade edilmiştir. Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne zaman çökertildiği malumdur. Bu hususta da ara sıra vermiş olduğu beyanlarla 'Emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir' görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur." dedi.

"İSİMLERİ TEK TEK SAYMAYA GEREK YOK"

Bahçeli'ye Sadettin Tantan'dan yanıt gecikmedi. Hizbullah'a yönelik operasyonların gerçekleştirildiği dönemde İçişleri Bakanı olan Tantan, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sözcü TV'ye konuşan Tantan, " Hüdapar'la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır. İsimleri tek tek saymaya gerek yoktur. 57. Hükümet döneminde Hizbullah evlerinin nasıl ortaya çıkarıldığına, Gaffar Okkan'ın nasıl öldürüldüğüne, Başbakan Yardımcısı olarak şahit olmuş biri." ifadelerini kullandı.

"YENİDEN PARLAMENTOYA GİREBİLME KAYGISI"

Tantan, şunları söyledi: "HÜDAPAR'ın alt yapısının kimlerden oluştuğunu gazetelerde, televizyonlardan bir bir saydık. Paraların kimden geldiği biliniyor. Oradaki faaliyetleri nasıl ortaya çıkardığımızı yakinen takip eden bir isim Bahçeli. İnanarak söylediğini düşünmüyorum yeniden parlamentoya girebilme kaygısıyla söylediğini düşünüyorum."

MHP'den Sadettin Tantan'a HÜDA PAR tepkisi: Boşuna tantana yapma, tatava yapmaMHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın.

MHP'Lİ YALÇIN'DAN TANTAN'A: BOŞUNA TANTANA YAPMASIN

Cumhur İttifakı'na katılan HÜDA-PAR'ı savunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan arasındaki polemiğe MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da katıldı. Semih Yalçın, Sadettin Tantan'a yönelik "Sadettin Tantan boşuna tantana yapmasın. Tatava da yapmasın" ifadesini kullandı.

"YEMEMİŞ İÇMEMİŞ, SAYIN GENEL BAŞKANIMIZA SALDIRMIŞ"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Twitter üzerinden yayınladığı mesaj ile, Sadettin Tantan'a şöyle tepki gösterdi; "MHP'ye muhalefet edebilmek uğruna CHP'nin kurşun askerine dönüşen çok sayıda siyaset atığından biri de Sadettin Tantan. Yememiş içmemiş, Sayın Genel Başkanımıza saldırmış. İçinde biriken bütün erik kurularını dökmüş biçare... Sadettin Tantan boşuna tantana yapmasın. Tatava da yapmasın. Gitsin, katiller sürüsü PKK'nın CHP ve zillet bağlaşıkları marifetiyle meşrulaştırılmasına karşı çıksın. Aksi takdirde bölücü terör örgütünün siyasi kanadına zımnen destek vermiş olacak! İYİ PARTİ Müdiresi Meral Akşener ve Sadettin Tantan; İçişleri Bakanlığı görevi yapmalarına rağmen, siyasi ihtirasları ve çapsızlıkları yüzünden millet düşmanlarının saflarına savrulan bahtsızlara manidar iki örnek."

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Sadettin Tantan İçişleri Bakanı Devlet Bahçeli Semih Yalçın HÜDAPAR MHP Politika Güncel Haberler

Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'la yemek yedi: İmamoğlu ile görüşme yok, hepsi asparagas

Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'la yemek yedi: İmamoğlu ile görüşme yok, hepsi asparagas

Trafikte makas atarak 5 kişinin ölümüne neden olan sürücüden skandal savunma: Oysa ki daha 19 yaşındayım

Trafikte makas atarak 5 kişinin ölümüne neden olan sürücüden skandal savunma: Oysa ki daha 19 yaşındayım

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

'Ben bu Beren'i yerim' videosu tepki çekmişti! İddiaların odağındaki muhabir ayrıntıları paylaştı

"Ben bu Beren'i yerim" videosu tepki çekmişti! İddiaların odağındaki muhabir ayrıntıları paylaştı

500

Yorumlar (7)

Şehmuz Şeker:

BU NASIL BİR USLUP BU NASIL BİR KAFA

70
13
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

bahçeliyi o yüzden rahmetli ozan arif çok severdi ona içinde methiyeler olan duygu yüklü ona çok yakışan şiirler bile yazmıştı

60
19
yanıtYanıtla
bekir yapici:

benim tanidigim rahmetli ozan arif simdiki bahceliye icinde methiye falan olan siirler degil baska seyler yazardi

yanıt1
yanıt0
corci:

Vatanseverlikte Saadettin Tantan'ın tırnağı olamazsınız.

7
7
yanıtYanıtla
Kuman:

Allahhhh Allah! Haydi orada

yanıt0
yanıt0
bekir yapici:

ben tantanin istanbulda ekipler amiri oldugu zamanda taksicilik yapiyordum onun zamaninda istanbul gecelerine huzur gelmisti adam nerdeyse 24 saat görevdeydi defalarca cevirmesine takildim hayatimda benim tanidigim en iyi dürüs namuslu adaletli polis amiriydi yani birileri gibi kaypak iki yüzlü degildi

2
0
yanıtYanıtla
Zamla BOĞUŞANTÜRK:

Barajı bile geçemeyeceksiniz.

2
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title