Haberi Paylaş

Mehmet Şimşek ile ilgili bomba iddia: 6-7 ay önce de AK Parti ile görüştü ancak sunduğu şartlar nedeniyle ipler koptu

Politika Haberleri

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen ancak sunulan teklife aktif siyaseti düşünmediği gerekçesiyle olumsuz yanıt veren eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Şimşek'in 6-7 ay önce AK Partili üst düzey bir isimle görüştüğünü belirten Çömez, "Mehmet Şimşek kendim yönetirim ve bürokratları ben atarım dedi ve orada ipler koptu. Buna rağmen AK Parti aylar sonra yeniden bu hamleyi yaptı" dedi.

Son dönemlerde ekonominin başına geçeceği söylenen eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önceki gün AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir görüşme gerçekleştirdi. 1 saat 15 dakika süren görüşme sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama geldi. Çelik "Mehmet Bey aktif siyaseti düşünmüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın beyan ettiği her konuda hazır olduğu, her türlü katkıyı vereceğini bir kere daha ifade etti" dedi.

Mehmet Şimşek de görüşme sonrası sosyal medyadan paylaşım yaptı. Şimşek açıklamasında, "Sayın Cumhurbaşkanımız ile akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezi'nde son derecede samimi bir ortamda görüşme fırsatım oldu. Kendi alanıma giren her konuda istenen katkıları vermeye her zaman hazırım. Ancak yurtdışında finans kuruluşlarındaki işlerim nedeni ile aktif siyasete girmeyi düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Mehmet Şimşek ile ilgili bomba iddia: 6-7 ay önce de AK Parti ile görüştü ancak sunduğu şartlar nedeniyle ipler koptuİYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez.

Şimşek'in teklife olumsuz yanıt vermesi kamuoyunda geniş yankı uyandırırken İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez'den de dikkat çeken bir iddia geldi. Çömez katıldığı bir televizyon programında "Aslında Şimşek'le 6-7 ay evvel Ankara'da görüştüler. Kiminle görüştüğünü biliyorum, AK Parti'nin üst düzey yöneticilerinden biriyle görüştü. Bu görüşmede açıkça Mehmet Şimşek 'Varım' dedi ama şartlar sundu. Ben AK Parti çevrelerinden bunu biliyorum. Mehmet Şimşek yalanlarsa görüştüğü ismi de veririm.

Bir kere Mehmet Şimşek 'Kendim yönetirim ve bürokratları ben atarım' dedi. Orada ipler koptu. Buna rağmen aylar sonra yeniden AK Parti bu hamleyi yaptı. Bu AK Parti'nin içinde bulunduğu derin paniği yansıtıyor. 6-7 ay evvel konuşmuşsunuz değerlendirmişsiniz bir dahaki görüşmeyi de buna göre yapmaları gerekirdi. Belli ki burada aradaki aracılar hem Şimşek'e hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bunları aktarmamışlar. Ben eminim Mehmet Şimşek tekliflerini yinelemiştir. Fakat muhtemelen Erdoğan'a Mehmet Şimşek'in beklentileri korkudan, panikten ve endişeden iletilmedi" diye konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan Mehmet Şimşek Turhan Çömez İYİ Parti AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (17)

Ercan akdeniz:

RTE ye şart falan sökmez. Bu ülke için elini taşın altına koyacak onca yiğit varken.

Cevap Yaz3524Yayından Kaldır
ali oksuz:

Bilmediğin konularda ne güzel ahkam kesiyorsun, zaten bizim milletin tek sorunu cehalet özgüveni, abd'de banka sayısı 1.000 i geçer, Türkiye'de ise katılım bankalarını da eklesen sayı 50'i geçmez. Bu rakamlardan yanlışını sen bul artık, diğerlerine cevap vermeye gerek yok...

Cevap Yaz56Yayından Kaldır
ercan gurbhetchi:

Halk tv:))) Dünyada IMF ye borcu olmayan TEK ülke TÜrkiye. Kapitalist ülkeler TR ye istediğini yaptıramıyor sinirleniyorlar asıl mesele bu. Muhalefeti ondan destekliyorlar. ABD de bankalar batıyor, isveç te batıyor. TR bankaları sapasağlam. Pandemi savaş ekonomi bozuk ama düzelir

Cevap Yaz4567Yayından Kaldır
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title