Haberler

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Karatepe Cemevi için arsa arayışında

Güncelleme:

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Karatepe Cemevi'ni yaşatmak için uygun bir arsa satın almayı planladıklarını açıkladı. Başkan Esen, hemşehri derneklerinin çalışmalarını önemsediklerini belirtti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Karatepe Mahallesi Kültür Dayanışma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği ile Divriğ Kültür Derneği'nin düzenlediği etkinliklere katılarak vatandaşla sohbet etti.

Karatepe Mahallesi Kültür Dayanışma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği ile Divriğ Kültür Derneği'nin düzenlediği etkinliklere katılan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, hemşehri derneklerinin çalışmalarını önemsediklerini dile getirdi. Karatepe Mahallesi'ndeki kahvaltıya, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz ve Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez ile birlikte katılan Esen, Karatepelilere cemevi ile ilgili çalışmalarını aktardı.

"CEMEVİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR"

Karatepe Mahallesi'nde cemevi yapımına uygun bir arazi aradıklarını aktaran Başkan Esen, konuyla ilgili dernek başkanı ve mahalle muhtarıyla görüştüklerini söyledi. Derneğin üzerinde bulunduğu mevcut arsanın Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) ait olduğunu kaydeden Esen, "İçinde bulunduğumuz alan ve karşımızdaki küçük yapı, hepinizin bildiği üzere bir okul. MEB'den tahsis alınmış bir yerdi. Fakat bu tahsis iptal edildi. Bu iptalle birlikte kısa bir zaman içerisinde buranın yeniden MEB'e teslim edilmesi gerekiyor. Dernek başkanımız ve muhtarımız ile bu konuyla ilgili çalıştığımızı bilmenizi isterim. Yeni bir tahsisin alınması maalesef bugünün siyasi koşulları nedeniyle çok mümkün görünmemesi üzerine, burada dernek binası ve üzerine cemevi yapabileceğimiz bir arsa arayışında olduğumuzu söylemek istiyorum. Belediye olarak uygun konumda uygun büyüklükteki bir arsa satın alıp hem Karatepe Cemevi'ni hem de derneği orada yaşatmak adına bir çalışma içerisindeyiz" dedi.

"DERNEKLER TOPLUMUN RENKLERİDİR"

Divriğ Kültür Derneği'nin Sarısu piknik alanında düzenlediği etkinliğe katılan Başkan Esen, derneklerin aynı zamanda bir toplumun renkleri ve çağdaş yüzü olduğunu kaydetti. Alanda bulunan vatandaşlarla sohbet eden Esen, daha sonra dernek üyelerinin halayına eşlik etti.

Kaynak: ANKA / Politika

Semih Esen Konyaaltı Yerel Politika Haberler

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title