Haberler

Kılıçdaroğlu'nun rakibi İlhan Cihaner'den kendi partililerine zehir zemberek sözler: Bu alçaklıktır

Güncelleme:

CHP Kurultayı'nda genel başkanlık için Kemal Kılıçdaroğlu'na rakip olan ancak yeterli imzayı bulamayan İlhan Cihaner, delegelerin, adaylık için gerekli olan imza konusunda tehdit edildiğini dile getirerek, "Bir insanı, yoldaşını nasıl işiyle, aşıyla tehdit edersin sen? Bu alçaklıktır. Bunun hesabını mutlaka mutlaka soracağız" ifadelerini kullandı.

CHP 37. Olağan Kurultayı'nda konuşan genel başkan aday adayı İlhan Cihaner, yaptığı açıklamasında çok sert ifadeler kullandı. Kendi partisi için öz eleştiride bulunan Cihaner, aday olabilmesi için gerekli olan imza şartına da değindi ve delegelerin tehdit edildiğini iddia etti.

"BU ALÇAKLIKTIR, HESABINI MUTLAKA SORACAĞIZ"

Cihaner konuya ilişkin, "İmza meselesi şu arkadaşlar, hepinizden imza alındı. Hangi koşullarda alındığını biliyorum. Yüzün üzerinde imzayla son 2 güne girdik. Birçok arkadaşımız bizim ofise gelirken yolda çevrildi.Ellerinde imzası olmayan arkadaşlarımız üzerinde, belediye başkanlarının, o arkadaşlarımızı; aşıyla, işiyle tehdit edildiğini gördük. Mesajlar burada. O belediye başkanlarını da biliyorum. O genel başkan yardımcılarını da biliyorum. Hepsinden hesap soracağız. Bugün değilse yarın. Bir insanı, yoldaşını nasıl işiyle, aşıyla tehdit edersin sen? Bu alçaklıktır. Bunun hesabını mutlaka mutlaka soracağız" ifadelerini kullandı.

Cihaner'in açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

"Şuradaki ciddiyetsizlik bile her şeyi gösteriyor. Genel Başkan gitmeseydi parti yöneticileri gitmeseydi bu salondan hiç kimse gitmezdi. Buradan selfie çekerek gittiler. Sözde tüzüğümüze göre demokrasimizin geleceği tartışılacaktı. Buradan bir karar çıkacaktı biz de geleceğimizi kuracaktık. Neredeler? Bu ciddiyetsizlikle nasıl iktidara gideceğiz. Bu bir tiyatro! En küçük ilçede bile divan başkanlığı üyesi için en güçsüz adaya bilgi verirdi.

Örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı sizin iradenize tecavüz ederek seçtik diyor arkadaşlar. Kadın olması hiç bir şeyi değiştirmez. Biz tüzüğümüzde olan yüzde 33'lük kadın kotasını kullanmıyoruz. Şimdi kalkmışız gelecekte böyle yapacağız diyoruz. Ön seçimi kaldırdık. Neymiş halk seçecekmiş. Genellikle ben bağırarak konuşmam. Ben anlaşmadan yanayım. Burayı böyle görünce sinirlendim kusura bakmayın.

EKMELEDDİN İHSANOĞLU'NUN ADAY GÖSTERİLMESİ

Ben bir kaç marjinal şey anlatayım. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak bir siyasal islamcıyı Ekmelettin İhsanoğlu'nu aday göstermek mi marjinallik yoksa bu adaylığa karşı çıkmak mı marjinallik mi? Biz karşı çıktık! İmza vermeyen 20 milletvekilinden birisiyim."

Kaynak: Haberler.com / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi İlhan Cihaner Haberler

Dilan Polat, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılıyor! 3 ay tedavi görecek

Dilan Polat, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılıyor! 3 ay tedavi görecek

Pendik'te bulunan cesetle ilgili kan donduran detaylar! 16 parçaya bölünmüş, derisi bile yüzülmüş

Pendik'te bulunan cesetle ilgili kan donduran detaylar! 16 parçaya bölünmüş, derisi bile yüzülmüş

Görüntü Türkiye'den! Ağaçtaki dev yılanı görenler gerçek olduğuna inanamıyor

Görüntü Türkiye'den! Ağaçtaki dev yılanı görenler gerçek olduğuna inanamıyor

'Lig'in en iyi antrenörü benim' diyordu! Çalıştırdığı 2 takım da küme düştü

"Lig'in en iyi antrenörü benim" diyordu! Çalıştırdığı 2 takım da küme düştü

500

Yorumlar (35)

Filozofça:

Sayın Cihaner, sizi candan kutluyorum. Genel başkanınızda; Vizyon yok Heyacan yok Enerji yok Yeni bir söylem yok Cesaret yok Ata’nın partisi bu mu. Atatürk’e küfredenlere karşı koyan yok mu? Bu gevezelikle, boş söylemlerle olmaz! Atatürk’e dil uzatanları insanları sokağa dökecek ve o hainleri insan selinde boğacak bir CHP gerek. Uyanın artık!

22
14
yanıtYanıtla
mzfbg:

yüzde yirmibeşe devam. . . az olsun benim olsun

yanıt0
yanıt0
Serdar:

Chp için en iyi aday 10 senedir secim kazanamayan başkanlıga aday olmayan kaybetceni bildigi için en buyuk rakıbı inceyi aday gösterdıp karıyerini bitiren baykala kumpas yapıldıgı zaman kesinlikle aday olmam diyen ertesi gün aday olan kılıctaroglu chp yakışır.

26
0
yanıtYanıtla
MERT:

Kılıçtaroğlu diktatöründen CHP nin kurtulmasını umut ediyorum. Kılıçtar ve yandaşları partiyi ele geçirdi kimseye fırsat vermiyorlar, ne yenilmeye doyuyorlar, ne saçmalamaya doyuyorlar, , , Arkadaş nasıl CHP lisiniz siz. . . . adamın dedikleri yaptıkları herşeyi fos çıkıyor, , halen daha desteklemeye devam ediyorsunuz. Bir adım ilerleme yok CHP de. . . yazıklar olsun tekrar kılıçtar secilirse. . Adamda bir lider duruşu bile yok. . . Muhalefetliği , iktidara sürekli olarak karşı çıkmak olarak algılıyor. YAZIK CHP''ye

23
2
yanıtYanıtla
diken:

helal mert kardeşim iyi demişsin.

yanıt0
yanıt0
Erhan...:

Kılıçdaroğlu kazanırsa chp ye oy vermem bir daha...

17
3
yanıtYanıtla
124:

DİĞER MİLLETVEKİLLERİ FARKLI MI SANKİ

yanıt1
yanıt1
prof:

kılıçtaroğlu kazanacak ve sen chp''ye oy vereceksin. vallahi de billahide vereceksin başka çaren yok istersen bu yazımı sakla seçim günü okursun.

yanıt0
yanıt0
Saflar Sıkı:

Diktatör kim imiş acaba? Demokrasi diye artistlik yapıyorlar sonra üyelerini tehdit ediyorlar. Ben Cehapeye yakışan bir hareket olarak görüyorum. 1000 yıl iktidar olamazsın bu kafayla yazık.

17
2
yanıtYanıtla
Tret:

HEPSİ AYNI ZİHNİYET. SADECE PARTİLERİN ADI DEĞİŞİK.. SİYASETTEN NEFRET EDİYORUM

13
2
yanıtYanıtla
Tüm 35 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title