Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu, Ağıralioğlu'nun ateş püsküren sözleri karşısında sessizliğini bozdu: Kırgınlık duymadım

Politika Haberleri

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız" diyerek ateş püsküren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun sözlerine CHP liderinden ilk yorum geldi. Ağıralioğlu'na kırgın olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Siyasetçi eleştirir ama saygıyı korumak zorundasınız. Ağıralioğlu da eleştirebilir. Kırgınlık duymadım. Biz altı lider Türkiye'nin geleceğine odaklandık geçmişine değil." dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecinde yaşananlara zehir zemberek sözlerle tepki gösterdi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itiraz eden Ağıralioğlu, "Biz bugün çok önemli bir eşiğe geldik. Milletimizin ihtiyacı böyle olduğu için arz ediyorum. Vicdan sıkışmıştır. Tarih sıkışmıştır. Tercih sıkışmıştır. Devletin şerefli makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız." ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Ağıralioğlu'nun sözlerine Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum geldi. Halk Tv canlı yayınına katılan Kılıçdaroğlu, Ağıralioğlu'na kırgın olmadığını belirtti.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Meral Hanımla görüşmedim. Artık kavgaları bir tarafa bırakmak zorundayız. Geçmişin kavgalarının bu ülkeyi ne hale getirdiğini biliyoruz. Siyasetçi eleştirir ama saygıyı korumak zorundasınız. Ağıralioğlu da eleştirebilir. Kırgınlık duymadım. Biz altı lider Türkiye'nin geleceğine odaklandık geçmişine değil.

Zor koşullarda okudum. 7 kardeşiz. Babam memurdu. Halktan birisiyim. Rahmetli annem okuma yazma bilmezdi. 7 kardeşten üniversiteye giden sadece benim. Zor koşullarda okudum, zor sınavları kazandım. Devletin bütün kademelerinde çalıştım. Devletime saygılıyım. Devleti devlet yapan kurumlarıdır. Bakanlarla başbakanlarla çalıştım.

Düşüncelerimizi çok rahat söylerdik. Eleştirirdik. Neden olmaz olduğunu da söylerdik. Sonuçta karar siyaset organlarınındı. Devlet Planlama Teşkilatı gibi kurullar devletin akademisi gibiydi. Buralarda her siyasi görüşten kişi vardı. Ama ne yazık ki kapatıldı. İçimde bir fırtına yok.

Sakin bir insanım. İlk genel müdürüm bana dedi ki 'Kemal bir gün iyi yerlere geleceksin ama sana sadece evet diyenleri değil hayır diyenleri de dinle'. O gün bugündür bu da aklımdadır. Hayır diyenleri de dinleyeceğiz."

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Yavuz Ağıralioğlu Millet İttifakı Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

Poyraz tarık pro oyun:

Demokrat dedem inandığın yolda yürü. Gerçekleri Bada geçince göstereceks iniz. Bu fakir halk kimlere oy verdiğini bilsin..

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
baris koc:

konuk oldugun tv..yardim gecesine katilmayan 4 tv den biri..yoruma gerek bile kalmiyor aslinda

Cevap Yaz58Yayından Kaldır
Fahri Çelik:

Esas seçimden sonra görün bunları. Yoksa Ağıralioglu yenilir yutulur şeyler demedi

Cevap Yaz59Yayından Kaldır
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title