Haber : İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı - Haberler

Haberi Paylaş

İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı

 - Güncelleme:

- İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olağan genel kurulu düzenledi.

- İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı

İSTANBUL - İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olağan genel kurulu düzenledi. Yeni yönetimin seçileceği kongrede 5 aday yarışıyor.

İstanbul Taksiciler Esnafı Odası (İTEO), Haliç Kongre Merkezi'nde olağan genel kurulu düzenledi. Yeni yönetimin seçileceği kongrede toplam 5 aday yarışıyor. Mevcut başkan Eyüp Aksu ile önceki başkan Yahya Uğur'da adaylar arasında yer alıyor.

"Yüzde 100 başkan olacağımızı ve alkışlarla buradan uğurlanacağımızı düşünüyorum

Aday olan Zeynep Kılıç: "20 senedir bu sektörün içerisindeyim, sahalardan geldik. Odada son 3 dönem görev yaptım. Şimdi de adaylığımızı açıkladık. Ben yüzde 100 başkan olacağımızı ve alkışlarla buradan uğurlanacağımızı düşünüyorum. Taksicilerin yok olan irtibatını tekrar kazanmak ve taksiciler ile halkımızı barıştırmak istiyorum" dedi.

"Başkanın deyimi ile 'babamız taksici' demeye utanır hale gelmişler"

Seçim öncesi görüşlerini aktaran Yaşar Arabul: "Genel kurulun tüm taksi camiasına hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kazanan biz oluruz çünkü taksiciliğin ciddi bir temsil etme sorunu var. Temsil edilemeyen bir meslek grubu olduk. Hızla itibar kaybettik. Başkanın deyimi ile 'babamız taksici' demeye utanır hale gelmişler. Burada başkanın kendini sorgulaması lazım. Tansiyonu düşürüp önce İstanbul halkı ile sonra diğer kurumlarla taksiciliği tekrar barıştırıp, o itibarlı günlerimizi tekrar kazanacağız" diye konuştu.

"Farklı grupların algı çalışması hiçbir sıkıntı yok"

Görevini elinden geldiğince hakkı ile yaptığını belirten Eyüp Aksu: "4 yıl görev yaptık karnemizi esnafımızın önüne koyacağız, taktir esnafımız. Farklı grupların algı çalışması hiçbir sıkıntı yok. Mesleğimiz kurumsal anlamda 4 yıl temsil edildi. Bundan sonrada edilecek inşallah" ifadelerini kullandı.

"Birkaç kendini bilmez yüzünden taksi camiası karalanıyor"

Eski başkan Yahya Uğur: Ben bir önceki dönemde başkandım bu dönemde tekrar aday oldum. Malum taksiciler medyada linç ediliyor. Birkaç kendini bilmez yüzünden taksi camiası karalanıyor. Taksicilerin ben bunu hakkettiğini düşünmüyorum. Bizim yönetimimizde de koyduğumuz hedef beyefendi taksicilik anlayışıydı. Bizim esnafımız helali haramı bilen, gerçekten namusu ile para kazanmak isteyen gün kazanıp, gün harcayan esnaf, holding veya şirket değil ve buna yönetimin yaptığı ciddi hataların olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Gülşah Kahveci - Politika

Taksiciler Esnaf Odası İstanbul Esnaf Eyüp Yerel Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title