Muharrem İnce, 2023 seçimleri için rengini belli etti: Aday olacağım, Kılıçdaroğlu'na destek vermeyeceğim - Haberler
Haberi Paylaş

Muharrem İnce, 2023 seçimleri için rengini belli etti: Aday olacağım, Kılıçdaroğlu'na destek vermeyeceğim

Demirören Haber Ajansı - Politika
 - Güncelleme:

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2023 seçimlerinde aday olacağını ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'na destek vermeyeceğini açıkladı. İnce, "Öyle bir noktadayız ki 'ben bile kazanırım' diyor. Yok kardeşim, öyle destek mestek yok." ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmit'te bir kafede basın toplantısı düzenledi. İnce'ye, "Siz aday olmazsanız Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verecek misiniz?" sorusu yöneltildi.

İnce, Kılıçaroğlu ile ilgili soruya "Niye destek vereyim? Kendime destek veriyorum. Tabii ki ben de adayım." cevabını verdi. Memleket Partisi Genel Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Memleket Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı şöyle belirlenecek. Bütün örgütlenmiş illerdeki üyelerimizin önüne sandığı koyacağız. Ben partinin genel başkanı olarak cumhurbaşkanı adayı olmak istediğimi söyleyeceğim. Belki bir başka vatan evladı, 'Ben de adayım' diyecek. Sandığı koyacağız. Üyeler kimi seçerse, partimizin cumhurbaşkanı adayı o olacak. Bu seçimde büyük ihtimalle ben kazanacağım. Ama yarın başkası kazanabilir. Bizde demokrasi var. Bizde öyle, 'Ben genel başkanım, seni aday yaptım' gibi bir şey yok. Türkiye'ye demokrasi getireceksen önce partine demokrasi getireceksin. Mesela ben 2014'te, partimin cumhurbaşkanı adayını televizyondan öğrendim. O sırada grup başkanvekili olarak partide ikinci adamdım." dedi.

İnce'den, Kılıçdaroğlu'na: Yok kardeşim, öyle destek mestek yok

İnce, Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, soruya verdiği yanıtı şöyle devam ettirdi: "Şimdi de demokrat amca oldu. Ne demokrasisi yahu? İktidar da, muhalefet de tek adam rejimi var. Biz bundan çıkacağız. 'İkinci tura kalırsa destekler misiniz?' diyorsunuz. 2014 yılında aday olup kalsaydı. 2018'de aday olsaydı, kalsaydı. Şimdi, 'Ekonomi çok kötü. Ben bile kazanırım' diyor. Bu mu yani? Siyaset mi bu? 2018'de aday olsaydın o zaman. Niye olmadın? '2014'te olmadım, kazanamazdım. 2018'de olmadım, kazanamazdım. Muharrem, çık aday ol. Partiden de atalım seni. Şimdi 2023, ekonomi berbat. Öyle bir noktadayız ki 'ben bile kazanırım' diyor. Yok kardeşim, öyle destek mestek yok. Bakacağız. İkinci tura ben kalırsam onlar destekleyecek mi? Onu biliyor muyuz? Önce onu bir görelim."

İnce'den, Kılıçdaroğlu'na: Yok kardeşim, öyle destek mestek yok

Mültecilerle ilgili kendilerinin çok net olduğunu söyleyen İnce, "Çözüme başlangıç yeri, Esad'la barışmaktır. Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ile barıştıysa, Sisi ile barıştıysa, Fransa'yla barıştıysa, Rusya'yla barıştıysa, terör devleti dediği İsrail ile barıştıysa, mutlaka Esad'la da barışmalıdır. Şam'a büyükelçi atamalıdır. Uluslararası kuruluşların desteği ile insanlara güvence verilmelidir. Çünkü Esad'ın afları bir işe yaramıyor. Suriyeliler Esad'a güvenmiyor. Birleşmiş Milletler'i devreye sokarak, güvence alınarak onları gönüllü olarak ve gururlarını incitmeden göndermeliyiz, Göndereceğiz. Elektrik fiyatlarını artırarak, su fiyatlarını artırarak, kamyonlara tıka basa doldurarak değil. Diplomasiyle göndereceğiz" diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem İnce Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

HALİL ULUTAŞ:

ALLAH aşkına aday ol da boyunun ölçünü al, sıkıldım artık bu diyaloglardan

gngr xxx:

Sen destek olsan ne olmasan ne sen geçenki seçimde seçmenlerinin oyuna saygı duymayıp çekip giden adamsın sen ülkeyi yönetecek kapasite yok sende

Galip BALKANLI:

Sayın İnce nin Siyaset te önünü kesen Kılıçdaroğlu'nun İNCE den destek beklemesi abes olur.

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title