Haberi Paylaş

"Mansur başkanım uyarı yaptı" diyen İmamoğlu'ndan, Kılıçdaroğlu'nu mest eden sözler

Politika Haberleri

Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar'da bir açılış törenine katıldı. Konuşma yapan İmamoğlu'nun, Kılıçdaroğlu'na dönerek "Dün Mansur Başkanım güzel bir uyarı yaptı. Cumhurbaşkanı varken başka bir makam sayılmazmış. Ben de onun yaptığını yapıyorum. Sayın cumhurbaşkanım ve saygıdeğer konuklar, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz." sözleri herkesi gülümsetti.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar Ebubekir Meydanı ve Kadın Merkezi Açılış Töreni'ne katıldı.

Burada bir konuşma gerçekleştiren İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nu gülümseten bir giriş yaptı. İBB Başkanı, "Dün Mansur (Yavaş) Başkanım güzel bir uyarı yaptı. Ben de o uyarıylabirlikte bugünkü buluşmayı başlatmak istiyorum. Dedi ki, 'Yıllar önce bir Belediyeler Birliği toplantısına katıldığımda orada bulunan konuklarımızın arasında cumhurbaşkanı vardı. Cumhurbaşkanı varken başka bir makam sayılmazmış.' Ben de onun yaptığını yapıyorum. Sayın cumhurbaşkanım ve saygıdeğer konuklar, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun sözlerinden satır başları:

"Ramazan ayı başkasının derdini kendi derdin bilmek demektir. Tam da bu güzel toprakların duygularına uygundur. Başkalarının derdini bilme karakterini son yıllarda ne yazık ki bir kısım unuttuk. Deprem gibi felaket anlarında hatırlıyor sonrasında yavaş yavaş unutuyoruz. Böyle değiliz. Bütün kalbimle bu sefer farklı olmasını yürekten diliyorum. Bu asil karakterimizden asla vazgeçmeyelim. Bu ülkeyi halden anlayanlar, insanını ayırt etmeden koşanlar yönetsin. O zamanlar geldi diye düşünüyorum.

Ev kadınlarımızız yüzde 86'sı son 6 ayda kendi ihtiyacı için alışveriş yapmamış. Ev kadınlarının yüzde 34'ü evde yalnızken doğalgaz kapatıyor. Bu şehirde 3 kadından birisi şiddete maruz kalıyor. Bu gördüğünüz güzel alanın bir kısmını İBB Kadın olarak da hizmete açıyoruz. Görevi şiddeti engellemek olanlar bazı yöneticiler bu amaç için çıkarılmış kanunları siyasi pazarlık meselesi haline getiriyorlar. Bu acı fotoğrafı çocuklarımız için değiştirmeliyiz. Konu kadınlar olunca 3-4 erkek bir araya gelip karar almayı, yasa çizmeyi kendilerine hak sayıyorlar. Ne derdiniz var kadınlarla? Buna itiraz eden kendi kadın yöneticileri dahi sosyal medyada fanatikler tarafından linç ediliyor. Bu üzücü fotoğrafı da değiştireceğiz. Bir baba kızını hayal kırıklığına uğratıyorsa bu milleti de hayal kırıklığına uğratır. Allah kimseyi kızını hayal kırıklığına uğratan babalardan eylemesin.

İBB kadın merkezini açacağımız bu güzel meydanlarda ister istemez kadın meselesine daha fazla değindim. Milletin aklını dinleyen güzel iş yapıyor. Kendi aklını millete dayatan da millete zulüm çektiriyor. Sayın Cumhurbaşkanım için oy istiyorum. Herkesi muhakkak sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermeye davet ediyorum. Bizim cumhurbaşkanı adayımız merhametiyle, adaletiyle insan. Çok iyi bir yönetici olmanız gerekiyor bu ülkeye hizmet etmek için. İyi bir yönetici olmak için de vermeniz gereken sınavlar var. Diploma işine girmeyeceğim. En önemli sınav insanlık. Sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu o sınavı binlerce kez geçtiği için insanlık diplomasına sahip. Onun için yürekten oy isteyeceğim her vatandaşımızdan…

Bugün, İstanbul Bağcılar'da bu şık alan; hemen arka tarafımızda hızla tam gaz yükselen şantiyemiz var, çağdaş bir proje daha geliyor. Şunu söyleyeyim; şu platform kadar bir yerden temel olmaz. 21. yüzyılda çarpık çurpuk demirleri bağlanmış, orada sadece pompasının borusunun ucundan akan betonu göstererek betona bak diye açılış yapılmaz. Gülelim buna, yuh demeyelim. Deniz kumuyla beton bu memleketten kalkalı 30 küsur sene oldu ya. Bu milletin aklıyla dalga geçilmez. Bizim arkada gerçek temeli atılmış muazzam bir proje bitiyor.

Öyle işler başaracağız ki daha hiç kimse tek başına yönetmeyi aklından bile geçiremeyecek. Ortak aklı, milletin aklını dinleyen bir cumhurbaşkanı ile süreci yöneteceğiz. Bir daha hiç kimse şu lider ama etrafı kötü diyemeyecek. 14 Mayıs'tan sonra sayın cumhurbaşkanımızın en çok istediği şey, devletin aklını milletin vicdanıyla buluşturacağız. Bir an bile doğru yoldan çıkmayacağız."

Kemal Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu Seçim 2023 Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (19)

Carsambali:

Beni aday gostermedi diye deliriyordur bay tiyatrocu Ekrem..Mahkeme bana ceza verdi diye Aksener ile neydi o showlar falan..Kucuk Emrah moduna girip beni aday yapin diye yirtindin durdun ama Kilicdaroglu yemedi o oyunlarinizi..

Cevap Yaz112Yayından Kaldır
Muhammet Akbulut:

Daha düne kadar bay kemali tanimayip kafana göre mitingler ler yapıyordun şimdide yalakalık yapiyorsun eyyyy İmamoğlu

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Hizmet Yapi:

imamoğlu bey senin ne işin var oralarda istanbulda senin sorumlu olduğun yollar herk tarlası gibi araçlarda ön takım diye bişey kalmadı bırak herkes siyasetini yapsın sen işini yap

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title