Haberi Paylaş

Stüdyo adeta buz kesti! Programda kendisine yöneltilen soru HDP'li Gergerlioğlu'nu fena terletti

Politika Haberleri

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu katıldığı bir programda kendisine yöneltilen sorular karşısında zor anlar yaşadı. Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan'ın "Siz saçtığınız fitneyle insanların beyinlerine kurşun sıkıyorsunuz. Binlerce insanın ölmesine neden oldunuz saçtığınız fitneyle. HDP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden toprak koparmak istiyor mu, özerk bir devlet kurmak istiyor mu istemiyor mu?" sorusu ise programa adeta damga vurdu.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, YouTube üzerinden yayın yapan Babala TV'ye konuk oldu. Burada vatandaşların kendisine yönelttiği sorulara cevap veren Gergerlioğlu, Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan'ın sorusu karşısında zor anlar yaşadı.

GERGERLİOĞLU'NDAN 'ÖZERKLİK' SORUSUNA KAÇAMAK CEVAP

Partisinin terör örgütü ile bağlantısı, özerk devlet talebi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden toprak koparmak isteyip istemediğine ilişkin soruya kaçamak yanıt veren Gergerlioğlu, birçok seyirci tarafından tepkiye maruz kaldı. Sorulara yanıt vermemekle suçlanan Gergerlioğlu, sıkıştırıldığı konuda, "HDP'nin özerk bir devlet talebi olmadığını" söyledi.

ŞEHİT ANALARI SÖZCÜSÜ GERGERLİOĞLU'NU TERLETTİ

İşte sosyal medyaya damga vuran Beyza Tufan'ın sorduğu o soru:

"Bir milletvekili sıfatıyla karşımda olmanız benim için bir şey ifade etmiyor. Siz saçtığınız fitneyle insanların beyinlerine kurşun sıkıyorsunuz. Tutturmuşsunuz 40 senedir bir Kürt sorunu, Kürt meselesi... Binlerce insanın ölmesine neden oldunuz saçtığınız fitneyle. Ben size soruyorum; Kürt sorunu dediğiniz şey tam olarak nedir? Anayasamızda Türk ve Kürtler için ayrı maddeler mi var? Hakim karşısına çıktığınızda Kürtlere 10 katı ceza mı veriliyor? Vergi dairesine gittiğinizde 10 katı vergi mi alıyorlar? Kürt çocukları okumak istediğinde, üniversitenin kapısından mı çevriliyorlar? Bu ülkede çalışıp para kazanmak isteyen hangi Kürde devlet engel oldu? Meclis'e dönüp baktığımızda terör örgütüne bu kadar ilişikli bir parti olmanıza rağmen 50 vekille temsil hakkına sahipsiniz. AK Parti ve CHP'ye baktığımızda Kürt siyasetçiler var. İYİ Parti'de dahi Kürt siyasetçiler var. Her arenada temsil hakkınız var. Çözüm çözüm dediğiniz şey nedir? Siz partiniz adına soruyorum ben; HDP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden toprak koparmak istiyor mu, özerk bir devlet kurmak istiyor mu istemiyor mu?"

Ömer Faruk Gergerlioğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (40)

ismail bey :

Özerklik istemiyorlarki. Ülkeyi ele geçirmek istiyorlar.. Nereyi özerk ilan edeceksinki ? sadece doğudan oy almıyorki, Şişli de, beşiktaşta bile oy veriyorlar.

Cevap Yaz744Yayından Kaldır
Sinan YARALI:

IMF den borc alma ama ülke IMF den borç almaktan beter olsun . Ülkenın vatandaşın canına okusunlar ama Imf den borç almıyoruz ki . Anlayan anladı

Cevap Yaz347Yayından Kaldır
Ali Yılmaz:

şişme dudakları botokslu yüzüyle ağır makyajıyla şehit yakınıyım ifadesi çelişki olmuş

Cevap Yaz9651Yayından Kaldır
Tüm 40 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title