Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan büyük gaf! Hangi ittifakta olduğunu karıştırınca, Davutoğlu dürtüp düzelttirdi

Politika Haberleri

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya'yı ziyaret eden Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu büyük gafa imza attı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Cumhur İttifakı'nın liderleri olarak buradayız." dedi. Araya giren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nu dürterek "Millet İttifakı" olarak düzelttirdi. Hatasını fark eden Kılıçdaroğlu sözüne, "Millet İttifakı liderleri" şeklinde devam etti.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma neden olduğu Malatya'yı, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş ile ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Emeksiz Caddesi'nde incelemelerde bulundu.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, büyük bir gaf yaptı. Kılıçdaroğlu, "Cumhur İttifakı'nın liderleri olarak buradayız." dedi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Millet İttifakı" diyerek Kılıçdaroğlu'nu düzeltti. Kılıçdaroğlu sözlerine, "Millet İttifakı liderleri" diye devam etti.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Millet İttifakı olarak Malatya'dan başlayıp Hatay'a kadar süren deprem kuşağında yeni bir anlayışın hakim olması gerekiyor. Bu bölge için özel bir yasanın çıkarılması gerekiyor. Deprem bölgesini terk edenlerin tekrar geri dönmeleri için bazı özel avantajların sağlanması gerekiyor. Bunun için özel bir yasaya ihtiyaç var. Konutların yeniden yapılması ama konutlar yeniden yapılırken kentin ruhuna, tarihine, özelliklerine dikkat etmek gerekiyor. Bina yapmak yetmiyor, kentin ruhuna, dokusuna uygun binaların yapılması lazım. Tarihi eserlerin korunması ve aslına uygun yeniden onarılması gerekiyor.

Özellikle esnafın kısa sürede ayağa kaldırılması gerekiyor, alışverişin yapılması gerekiyor. İnsanların günlük ihtiyaçlarını rahat karşılayabilecekleri bir ekonomik altyapının süratle oluşturulması gerekiyor. Bunun ilk ayağı da esnafın ayağa kaldırılmasıdır, borçlarının, faizlerin silinmesidir. Esnafın rahat bir nefes almasının sağlanmasıdır. Biz Millet İttifakı olarak bu konuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Neyi nasıl yapacağımız konusunda da önümüzdeki günlerde kamuoyunu bilgilendireceğiz. Burada bulunmaktan, Malatyalı kardeşlerimize kucaklaşmaktan memnuniyet duyduğumuzu da ifade etmek isterim

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Davutoğlu Millet İttifakı Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (68)

Ayaz Karahanlı:

bence aday olmamali lider olabilecegini düşünmüyorum onun yerine mahsur yavaş olabilirdi daha mantıklı biri gibi duruyor

Cevap Yaz108Yayından Kaldır
Reis şeker:

Mansur bey belediye paralarını reklama Instagram takipçilerine harcasin anca Bay Kemal'in aday olması iyi oldu :))

510Yayından Kaldır
Celal:

Devleti sonuçta millet yönetir. O istediği kadar gaf yapsın millet düzelmes ise Ülke de düzelmez.

Cevap Yaz414Yayından Kaldır
Tüm 68 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title