Haberler

Hakan Tütüncü, Antalya'da trafik ve toplu ulaşımı öncelikli hale getirecek

Güncelleme:

Cumhur İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, seçilirse en önemli önceliğinin trafik ve toplu ulaşım olacağını söyledi.

Tütüncü, kent merkezindeki bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya geldi. 15 yıl boyunca Kepez Belediye Başkanı olarak Antalya'ya hizmet ettiğini hatırlatan Tütüncü, şimdi Antalya'nın dört bir köşesine hizmet götürmeye aday olduğunu belirtti.

Kepez'de imardan kentleşmeye kadar birçok sorunu çözdüklerini anlatan Tütüncü, deneyimlerini, tecrübelerini kent geneline aktarmak istediğini kaydetti.

Seçildiği takdirde Antalya'da hayata geçireceği projelerin hazır olduğunu vurgulayan Tütüncü, "En önemli önceliğimiz trafik ve toplum ulaşım olacak. Toplu ulaşımı ve trafiği rahatlatacak çareler bugün her şeyden daha kıymetli hale geldi. Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar ilçelerin kendi içlerindeki ve aralarındaki ulaşımı, il merkeziyle olan ulaşımını düzenleyen çok esaslı çalışmalarla geliyoruz." diye konuştu.

Alternatif güzergahlar, kavşak düzenlemeleriyle ulaşım sorununun çözülebileceğini ifade eden Tütüncü, toplu ulaşımı özendirmeye yönelik de ciddi çalışmalar içinde olduklarını bildirdi.

Bu alanda tecrübeli ve başarılı bir ekiple çalıştığını aktaran Tütüncü, "Antalya'yı uzun yıllar trafik sorunu yaşamayacak bir sisteme kavuşturacağız." dedi.

Tütüncü, Antalya'yı Kayseri ve Afyonkarahisar hatlarına bağlayacak hızlı tren için de çalışmalarının olduğunu söyledi.

Antalya'da 2016'da yapılan EXPO alanı hakkında da bir proje hazırladıklarını anlatan Tütüncü, Kepez'de Dokumapark'ta ortaya koydukları ufku ve vizyonu EXPO alanında da hayata geçireceklerini dile getirdi.

"Altın Portakal, ihtişamlı günlerine geri dönecek"

Hakan Tütüncü, Antalya'nın en önemli kültür etkinliklerinden biri olan Altın Portakal Film Festivali'nin darbe dönemlerinde bile yapıldığını ancak geçen yıl gerçekleştirilemediğini anımsattı.

Festivalin 60 yıllık bir gelenek olduğunu belirten Tütüncü, "Altın Portakalı geçmişteki ihtişamlı dönemlerine geri döndüreceğiz. Halkın içinde, halkla kucaklaşmış bir festival olacak. 60. Altın Portakal Film Festivali'ni yapmak 2024'te bize ve ekibimize nasip olacak." ifadesini kullandı.

Antalya'nın bir turizm şehri olduğunun altını çizen Tütüncü, turizm değeri bulunan her noktanın yatırım programı içinde yer alacağını vurguladı.

Kepez'de motor sporlarında önemli organizasyonlar yaptıklarına değinen Tütüncü, Antalya'nın motor sporları alanında da söz sahibi olacağını ve dünya sahnesine çok farklı pencerelerden açılacağını anlattı.

Tütüncü, sahipsiz hayvanlarla ilgili de hastanesi ve barınağı içinde olan, ziyaret edilebilecek bir kompleksi hayata geçireceklerini aktardı.

Antalya'nın her bir köşesini ziyaret ettiklerini belirten Tütüncü, seçim ile ilgili herhangi bir tereddüdünün olmadığını, 1 Nisan'da göreve geleceklerine inandığını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Politika

Film Festivali Hakan Tütüncü Antalya Hayvan Hakları Ulaşım Kültür Sanat Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

16 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 16 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Threads hesabı kapanırsa Instagram da kapanır mı, ne olur? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 16 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 16 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 16 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 16 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 16 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 16 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 16 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 16 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Kabine Toplantısı konuları neler? 15 Nisan Kabine Toplantısı gündeminde neler var? Threads tekrar ne zaman açılacak? Threads tekrar açılacak mı, tamamen mi kapatılıyor? 30 Kasım hangi burç? Kasım'ın 30'u hangi burçtur? 30 Kasım burç özellikleri, sembolü ve gezegeni nedir? 30 Kasım hangi burca ait?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title