Haberler

Fas Kralı 653 Mahkum ve Tutuklu Hakkında Af Kararnamesi Çıkardı

Güncelleme:

Fas Kralı 6. Muhammed, 'Kral ve Halk Devrimi' günü dolayısıyla toplam 653 mahkum ve tutuklu hakkında af kararnamesi çıkardı. Affın terör suçlarından hüküm giyen bir grup mahkumu da kapsadığı belirtildi.

Fas Kralı 6. Muhammed, "Kral ve Halk Devrimi" günü dolayısıyla toplam 653 mahkum ve tutuklu hakkında af kararnamesi çıkardı.

Fas Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kral tarafından çıkarılan affın, fikirleri ve tutumları incelendikten sonra ulusun kutsallarına, değişmez değerlerine ve ulusal kurumlara bağlılıklarını resmen beyan eden, terör ve radikalizme karşı oldukları net bir şekilde belirlenen terör suçlarından hükümlü bir grubu da içerdiği belirtildi.

Affın 16'sı terör ve aşırıcılık suçlarından hüküm giyen toplam 653 tutuklu ve mahkumu kapsadığı ifade edildi.

Fas Anayasası'na göre Kral, mahkumlara yönelik af kararı çıkarabiliyor. Ülkede özel günlerde gelenekselleşen "Kral Affı", bazı mahkumların tamamen serbest bırakılmasını, bazılarının cezalarında indirim yapılması ile hayata geçiriliyor.

Rabat yönetimi, 2016'da cezaevi koşullarının iyileştirilmesi, tutukluların sosyal ve ekonomik entegrasyon için hazırlanması dahil olmak üzere bazı yenilikler getiren bir strateji benimsediğini duyurmuştu. Söz konusu strateji, terör suçundan hüküm giyenlerin de topluma entegresi için uzlaşma programını içeriyor.

Fas'ta her yıl 20 Ağustos'ta "Kral ve Halk Devrimi" günü kutlamaları yapılıyor.

Kaynak: AA / Politika

Mahkum Fas Hukuk Politika Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title