Haberler

Eskişehir haberleri: Milli Eğitim Bakanı Özer, Tarihi Liman Han'ın açılışına katıldı

Güncelleme:

Eskişehir gelişmesine göre Milli Eğitim Bakanı Özer, Tarihi Liman Han'ın açılışına katıldı İTO, imparatorluk emanetini restore ettirdi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul Eminönü'nde restorasyonu tamamlanan İstanbul Ticaret Odası'na ait Tarihi Liman Han'ın açılışını İTO Başkanı Şekib Avdagiç ile birlikte gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, Tarihi Liman Han'ın açılışına katıldı

İTO, imparatorluk emanetini restore ettirdi

İSTANBUL - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul Eminönü'nde restorasyonu tamamlanan İstanbul Ticaret Odası'na ait Tarihi Liman Han'ın açılışını İTO Başkanı Şekib Avdagiç ile birlikte gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Bakan Özer, "Kültürle eğitimle buluşturulan bir mekana dönüştürülmesi hakikaten İstanbul'a yapılan en büyük yatırımlardan bir tanesi" dedi.

İstanbul Eminönü'nde restorasyonu tamamlanan İstanbul Ticaret Odası'na ait Tarihi Liman Han'ın açılışı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İTO Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Levent Yazıcı ve oda üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Mimar Vedat Tek'in en önemli eserlerinden olan ve 1900'lerin başında inşa edilen Liman Han, döneminin tüm özelliklerini barındıran bir şaheser niteliğinde. İlk yapıldığı andan itibaren ticari amaçlı olarak kullanılan Liman Han, yaklaşık 100 yıl kesintisiz olarak hizmet verdikten sonra eğim sebebiyle tehlike oluşturduğu için boş kaldı. Liman Han 2006 yılından bu yana İstanbul Ticaret Odası'nın mülkiyetinde bulunuyor. Tarihi bina, İTO tarafından kültür-sanat ve akademik amaçlı kullanılacak.

"İstanbul'a yapılan en büyük yatırımlardan bir tanesi"

Açılışta konuşan Bakan Özer, "Burası aslında bir padişahın şehzadelerine akar olarak tesis ettiği bir yer. Böyle bir yerin aslında kültürün inşasıyla ilgili bir merkeze dönüşmesi aslında çok sembolik olarak atılmış önemli bir adım. Çok farklı şekilde değerlendirilebilirdi. İstanbul Ticaret Odası bu kadar kıymetli bir mekanda ticari değeri çok büyük olan Liman Han 2006 yılından bu yana İstanbul Ticaret Odası'nın mülkiyetinde bulunuyor. Tarihi bina, İTO tarafından kültür-sanat ve akademik amaçlı kullanılacak. Bir yerde o diğer değerlendirilecek şeyleri tercih etmeyip kültürle eğitimle buluşturulan bir mekana dönüştürülmesi hakikaten İstanbul'a yapılan en büyük yatırımlardan, en büyük kazanımlardan bir tanesi" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, açılışın ardından İstanbul Ticaret Odası'nın meclis toplantısına katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Ziya Selçuk Mahmut Özer İto Genel Politika Güncel Haberler

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Slovenya, Filistin devletini tanıma kararı aldı

Slovenya, Filistin devletini tanıma kararı aldı

Bakmadan Geçme

İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Aldatmak 34. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Aldatmak yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Vincent Kompany kimdir? Vincent Kompany nerelidir, kaç yaşında? Eyvah Eyvah nerede çekildi? Eyvah Eyvah oyuncuları, konusu ve fragmanı! Eyvah Eyvah ne zaman çekildi? #128250 İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Eyvah Eyvah filmi oyuncuları kim? Eyvah Eyvah filmi konusu ve Eyvah Eyvah özeti! #128250 ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! Kripto yasası Meclis'ten geçti mi? Kripto varlıklara ilişkin düzenleme ne oldu? Serdar Sertçelik kimdir, Serdar Sertçelik yakalandı mı? #129300 31 Mayıs okullar tatil mi? 31 Mayıs Cuma günü okul var mı, resmi tatil mi? Yarın okul var mı? Ayak başparmak çıkıntısı Bunyon-Halluks Valgus nedir? Bunyon nasıl düzelir? Arnavutköy Belediyesi hangi parti? Arnavutköy Belediye başkanı hangi partiden seçilmiştir? 2024 Arnavutköy yerel seçim sonuçları!
Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title