MAHMUT ÖZER HABERLERİ

Mahmut Özer haber, Mahmut Özer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmut Özer

Mahmut Özer

Doğum Yeri Tokat / Türkiye
Doğum Tarihi 5.5.1970 - ...

Mahmut Özer Kimdir ?

Mahmut Özer ( 5 Mayıs 1970, Tokat), Türk akademisyen ve 17 Kasım 2014 tarihi itibarı ile 2. dönemi için tekrar seçilen Bülent Ecevit Üniversitesi rektörü. 1970 yılında Tokat'ta doğan Özer, 1988 yılında Tokat İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mahmut Özer - Bugün
MEB'den 10. sınıf öğrencileri için beceri temelli etkinlikler kitap seti
Desteklerin giderek artacağının altını çizen Bakan Selçuk, "Mart ayı içerisinde de 11 ve 12. sınıflar için beceri temelli etkinlikler setini yayımlayacağız. Süreci koordine eden Bakan Yardımcım Mahmut Özer'e ve süreci büyük emek veren Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Mahmut Özer - Bugün
Son dakika haberleri | Konya mesleki eğitimde zirveye oynuyor
Son dakika haber... Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Konya'da mesleki eğitim okullarında üretimden elde edilen gelirin 2018'de 6,8 milyon lira iken Kovid-19 salgınına rağmen 2020'de 20 milyon liraya yükseldiğini bildirdi.
Mahmut Özer - Dün
MEB'den mesleki eğitimde Ar-Ge merkezlerine 23 milyon lira proje desteği
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ar-Ge merkezlerinin mesleki eğitimde fikri mülkiyet kültürünün yaygınlaşması için attıkları çok önemli bir adım olduğunu söyledi.
Mahmut Özer - 20.02.2021
Son dakika haberleri... MEB, mesleki eğitimde dijital görsel içerik geliştirme Ar-Ge merkezi kurdu
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye için katma değeri çok yüksek olan animasyon, sanal gerçeklik ve çizgi film gibi alanlarda dijital görsel içerik hazırlanması konularında, iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu insan kaynağının yetiştirilmesi için önemli bir adım atıldığını belirtti.
Mahmut Özer - 18.02.2021
Son dakika haberleri! Animasyon alanındaki mesleki eğitimde sektörle iş birliğine gidildi
Bakanlığın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığında projenin görüşüldüğü toplantıya, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz ile bakanlık yetkilileri ve sektör temsilcileri katıldı.
Mahmut Özer - 17.02.2021
MEB'den "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi"ne 176 milyon lira destek
Bakanlığın yazılı açıklamasına göre, Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi'nin 2021 yılı ilk performans değerlendirme toplantısı, Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında düzenlendi.
Mahmut Özer - 13.02.2021
MEB'den 1000 meslek lisesine 1000 kütüphane
"Projenin her bir bileşeniyle ilgili çok kapsamlı adımlar atıyoruz" Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir taraftan mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmak diğer taraftan okullar arası başarı farklarını azaltmak için "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesini hayata geçirdiklerini hatırlattı.
Mahmut Özer - 13.02.2021
GÜNDEM / 13 Şubat 2021
ÖZEL HABER 1- YATIRIMCILARA ALTIN FIRSATLAR - Girişim sermayesi ekosistemine ayrılan kaynak yatırımcısını bekliyor Hazine ve Maliye Bakanlığı, KOBİ ve KOBİ dışı tüm firmaların finansmana erişim imkanlarının artırılmasıyla büyüme ve istihdama katkı sağlanmasını amaçlarken, finansal ürün ve hizmetlerin çeşitliliğinin artırılması hedefi doğrultusunda alternatif finansman yöntemleri geliştiriyor Bakanlık yetki alanındaki "girişim sermayesi fonlarına kaynak aktarımı" çerçevesinde bu yıl 265 milyon 314 bin liralık bütçe belirledi Teknoloji transfer ofisleri, teknoloji geliştirme bölgeleri ve araştırma altyapıları gibi merkezlerde belirli aşamaya gelen iş fikirlerinin veya şirketlerin finansmana erişiminin sağlanması amaçlanıyor Fintech ekosisteminde Türkiye'yi önde gelen ülkeler arasına sokmak, erken aşama teknoloji tabanlı şirketlerin ticarileşme süreçlerinde ihtiyaç duyacakları finansal desteğin sağlanması, üniversitelere girişim sermayesi konusunda tecrübe kazandırılması ve finanse edebilmelerinin önünün açılması hedefleniyor (Merve Özlem Çakır/Ankara) 2 - MEB'den 1000 meslek lisesine 1000 kütüphane Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer: "Her ilde en az bir okulda olmak üzere 81 ilde 520 yeni kütüphaneyi 2020'de kurduk.
Mahmut Özer - 11.02.2021
MEB mesleki eğitimde patent ve marka tescili için atağa geçti
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, eğitimlere ilişkin AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, Ar-Ge merkezlerinin, mesleki eğitimde fikri mülkiyet kültürünün yaygınlaşması için atılan çok önemli bir adım olduğunu belirtti.
Mahmut Özer - 09.02.2021
Vali Balcı'dan TOGÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ziyaret
Balcı, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Türkiye'de açılan ilk tarım temalı protokol lisesi olduğunu belirterek, "Şehrimiz için lisemiz büyük bir şanstır. Özellikle Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Mahmut Özer'e ve Rektörümüze çok teşekkür ediyorum.
Mahmut Özer - 09.02.2021
MEB'in "Mesleğim Hayatım Platformu" Avrupa Birliği örnek yenilikçi uygulamalar arasına girdi
"Mesleki eğitimde rehberlik hizmetlerimizi yoğunlaştırdık" Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, platformun ETF tarafından örnek yenilikçi bir uygulama olarak değerlendirilmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.
Mahmut Özer - 06.02.2021
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer'den "siber güvenlik" lisesine ziyaret
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, siber güvenlik alanındaki öncü eğitim kurumlarından, bu alandaki ilk lise olan Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek, burada incelemelerde bulundu.
Mahmut Özer - 05.02.2021
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer, Şile Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti Açıklaması
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, savunma sanayisi alanında donanımlı insan gücü yetiştirmek amacıyla açılış hazırlıkları süren Şile Ayet Azer Aran Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.
Mahmut Özer - 04.02.2021
Son dakika haber: Milli Eğitim Bakanlığı bu eğitim öğretim yılında 250 tescil almayı hedefliyor
Son dakika haberlerine göre Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Bakanlığa bağlı okullardaki fikri mülkiyet çalışmaları kapsamında, bu eğitim öğretim yılında 250 patent, faydalı model, marka ve tasarım tescili almayı hedeflediklerini belirtti.
Mahmut Özer - 04.02.2021
Son dakika haberleri... Son 2 yılda 64 bin 582 meslek lisesi öğretmenine işbaşı ve mesleki gelişim eğitimi verildi
Bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, işbaşı ve mesleki gelişim eğitimlerinden son iki yılda 64 bin 582 meslek lisesi öğretmeninin yararlandığını bildirdi.
Mahmut Özer - 04.02.2021
Bursa'daki 130 yıllık tarım lisesi Ar-Ge merkezi olacak
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Türkiye'de nitelikli iş gücünü artırarak ekonomiyi ve sosyal kalkınmayı desteklemek istiyoruz.
Mahmut Özer - 03.02.2021
Son dakika haber: Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer Bursa'da TOGG için teknik eleman yetiştirecek liseyi ziyaret etti
Son dakika gündem haberi... Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Bakanlığın açıkladığı 2023 Eğitim Vizyonu'nun ülke gerçeklerine uygun olarak mesleki ve teknik eğitime de yeni bir yol haritası sunduğunu belirterek, "Yeni yol haritası, sektöre duyarlı ve kendisini ülke önceliklerine göre sürekli güncelleyen dinamik...
Mahmut Özer - 03.02.2021
Son dakika haberi! Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer: "Okul ile sektör arasında kurulan iş birliklerini çok önemsiyoruz"
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, eğitim kurumları ile sektör arasındaki iş birliklerini önemsediklerini belirterek, "Bursa'da da örnek iş birlikleri görüyoruz.
Mahmut Özer - 03.02.2021
Son dakika! Mesleki ve teknik eğitim kurumları salgınla mücadelede üretim üssü oldu
Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, mesleki ve teknik eğitimin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede üretim üssü olduğunu belirterek, "Mesleki eğitim, artan cazibesi ile öğrenci kalitesiyle de birçok alanda toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir yapıya kavuşturuldu.
Mahmut Özer - 30.01.2021
MEB'in ilk açık erişimli atölyesi Ankara'da kuruldu
Bakanlığın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in katılımıyla MEB'in ilk açık erişimli atölyesi, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında Keçiören Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde hizmete açıldı.
Mahmut Özer - 28.01.2021
MEB, yabancı uyruklu öğretmenlerin Türkçe yeterliklerini ölçmek için sınav hazırlıklarına başladı
Bu süreçlerde büyük emek veren Bakan Yardımcım Mahmut Özer'e çok teşekkür ediyorum.
Mahmut Özer - 23.01.2021
MEB'den, ücretli öğretmenlere, özel eğitimde mesleki gelişim eğitimi
Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şunları söyledi: "Bakanlık olarak tüm öğrencilerimize bu süreçte sürekli destek olmaya çalışıyoruz. Benzer şekilde öğretmenlerimizin Covid-19 salgın günlerinde eğitim süreçlerine destek olmak için de eğitimler düzenliyoruz. Bu kapsamda özel eğitim öğrencilerimizin eğitiminde öğretmenlerimizin farkındalığı ve yeni koşullara adaptasyonu çok daha kritik öneme sahiptir. Bu nedenle 81 ilde özel eğitim okullarımızda, özel eğitim sınıflarımızda, evde veya hastanelerde öğrencilerimizin eğitimlerine destek olan 14 bin 643 ücretli öğretmenimizi de bu eğitimlerden yararlandırmak istedik. Ücretli öğretmenlere yönelik ilk defa böyle bir eğitim düzenleniyor. Bu kapsamda görevlendirilen öğretmenlerimizin özel eğitim ile ilgili bilgilerini güncellemeyi ve Covid-19 salgını günlerinde yeni uygulamalar konusunda bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Eğitimler pazartesi günü başlayacak ve ikinci dönem başlayana kadar tamamlanacak. Süreci koordine eden Bakan Yardımcım Mahmut Özer'e ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.
Mahmut Özer - 21.01.2021
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer: 2021'de her fen lisemizin en az bir ürünü tescil ettirmesini hedefliyoruz
MİLLİ Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, fikri mülkiyet farkındalığını ortaöğretim kurumlarına yaygınlaştırmak istediklerini belirterek "2021 yılında her bir fen lisemizin en az bir ürünü tescil ettirmesini hedefliyoruz" dedi.
Mahmut Özer - 19.01.2021
MEB'in hazırladığı 3 bin 350 soruluk yeni kaynak erişime açıldı
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul öğrencilerine yönelik, 49 fasikülden oluşan yeni bir kaynak hazırladı. Bugün itibariyle erişime açılan kaynakta, toplamda 3 bin 350 soru yer aldı.
Mahmut Özer - 17.01.2021
Ankara'da gençler için inovasyon ve tasarım atölyesi kurulacak
Ankara Sanayi Odasından (ASO) yapılan yazılı açıklamaya göre, Oda Başkanı Nurettin Özdebir'in ev sahipliğinde, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran'ın katılımıyla mesleki ve teknik eğitimde iş birliği imkanlarının geliştirilmesi konusunun görüşüldüğü toplantı düzenlendi.
Mahmut Özer - 14.01.2021
MEB, güncellediği Türkiye'nin Mesleki Eğitim Haritası ile iş gücü piyasasını adım adım takip edecek
Harita, mesleki eğitimin iş gücü piyasasıyla bağını güçlendirmek için çıkarıldı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Türkiye'de mesleki eğitimin iş gücü piyasasıyla bağını güçlendirmek için mesleki eğitim haritasını çıkardıklarını anlattı.
Mahmut Özer - 14.01.2021
Son dakika haber! GÜNDEM / 14 Ocak 2021
(İstanbul/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- GRAFİKLİ- Kovid-19 aşısının uygulanmasına, mücadelenin kahramanlarıyla başlanıyor Yeni tip koronavirüsle mücadelenin en ön saflarında yer alan sağlık çalışanları, güncellenen MHRS üzerinden oluşturacakları randevuyla aile hekimlikleri veya hastanelerde ya da görev aldıkları kuruluşlarda aşı yaptırabilecek Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye'de yaklaşık 1 milyon 100 bin sağlık personeli bulunuyor Çin'den gelen 3 milyon dozluk CoronaVac aşısının ilk etapta iki doz halinde 28 gün arayla uygulanacağı, Kovid-19 geçirenlerin 4-6 aylık süreçte aşılanmayacağı göz önüne alındığında, sağlık ordusunun tüm personelinin bir ay içinde hastalıkla mücadelede büyük avantaj kazanması bekleniyor (Yeşim Sert Karaaslan/Ankara) 2- MEB, güncellediği Türkiye'nin Mesleki Eğitim Haritası ile iş gücü piyasasını adım adım takip edecek Milli Eğitim Bakanlığınca güncellenen yeni haritada, iş gücü piyasasının talepleri ile çalışan sayılarının il ve ilçe bazlı izlenebilmesine olanak sağlandı Türkiye genelinde 7 bin 45 meslek ile ilişkili 32 milyon 728 bin 944 çalışanın analiz edildiği haritada, il ve ilçelerde en fazla istihdamın bulunduğu ilk 40 meslek de sıralandı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer: "Haritadaki verilerden hareketle her bir meslek okulumuzu çevresindeki iş gücü piyasası ile ilişkilendirmek ve bağını artırmak için yeniden yapılandırma çalışmalarımız devam ediyor" "Bu çalışmalar yapıldıkça hem mesleki eğitimin çevresindeki sektörlerle bağı güçlenerek kalitesi hem de mezunlarımızın istihdam kapasitesi artacak" (Selma Kasap/Ankara) 3- SALGININ DÜNYA EKONOMİSİNE ETKİLERİ - Kovid-19 salgını Latin Amerika ve Karayip ekonomilerine ağır darbe vurdu Latin Amerika ve Karayip ülkeleri, salgının neden olduğu ekonomik şokun etkisiyle 2020'de yeni krizlerin eşiğine geldi Salgından önce ekonomik durgunluğun hakim olduğu Latin Amerika ve Karayip ekonomilerinin, salgının etkisiyle 2020'de yüzde 8,1 daralacağı öngörülürken, salgının bölge ülkelerindeki yoksulluğu ve gelir eşitsizliğini daha da derinleştirmesi bekleniyor IMF, Kovid-19'un etkileriyle mücadele kapsamında, Aralık 2020 itibarıyla bölgedeki 21 ülkeye toplamda 63,8 milyar dolarlık kredi sağlarken, Dünya Bankası, bölge ülkelerine 4,6 milyar dolarlık kaynak aktardı (Dilara Zengin/Washington) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Mahmut Özer - 25.12.2020
MEB ortaokul öğrencilerine yönelik 3 bin soruluk yeni kaynak hazırladı
Bu ay içerisinde ilk kez ilköğretim 4'üncü sınıf öğrencilerimiz için çalışma fasikülleri yayımladık. Bu çalışmaları başarıyla koordine eden Bakan Yardımcım Mahmut Özer'e, çalışma fasiküllerinin hazırlanmasında büyük emek veren Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy ve Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanlarına ve 81 ilde bulunan Ölçme Değerlendirme Merkezlerimizde görevli arkadaşlarımız ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.
Mahmut Özer - 27.11.2020
MEB ve İSO'dan iş gücü piyasasının talebine yönelik kaynakçılık eğitiminde atılım
Milli Eğitim Bakan Yarımcısı Mahmut Özer başkanlığında İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve sektör temsilcileri, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varım Numanoğlu, Strateji Dairesi Başkanı Fatih Leblebici ve ilgili daire başkanlarının katıldığı toplantıda, kaynakçılık eğitimindeki sorunlar ve istihdamda yaşanan sıkıntılar masaya yatırıldı.
Mahmut Özer - 26.11.2020
MEB'den ortaokul öğrencilerine 3 bin 300 soruluk kaynak desteği
Öğrencilerin yanında olabilmek için salgın döneminde onlara sundukları kaynakları çeşitlendirdiklerini kaydeden Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün, ortaokul öğrencilerimiz için her sınıf düzeyinde ikinci üniteleri kapsayan çalışma fasiküllerini yayımladık. Öğrencilerimize sunduğumuz kaynak desteği artarak sürecek. Diğer üniteleri kapsayan fasikülleri yayımlamaya devam edeceğiz. Önümüzdeki aydan itibaren ilk kez ilköğretim öğrencileri için çalışma fasikülleri yayımlayacağız. Bu çalışmaları koordine eden Bakan Yardımcım Mahmut Özer'e, çalışma fasiküllerinin hazırlanmasında büyük emek veren Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy ve Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanlarına ve 81 ilde bulunan Ölçme Değerlendirme Merkezlerimizde görevli arkadaşlarımız ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.
Mahmut Özer - 14.11.2020
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in acı günü
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in vefat eden kayınpederinin cenazesi, Tokat'ta toprağa verildi.
Mahmut Özer - 08.11.2020
"Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesiyle bir ayda 350 okula "Z-Kütüphane" kuruldu
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir taraftan mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmak, diğer taraftan okullar arası başarı farklarını azaltmak için "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesini hayata geçirdiklerini anlattı.
Mahmut Özer - 23.10.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Vali Bilgin'in daha sonra Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Kültür Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Şennur Aldemir, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Mehmet Selim Bağlı'yı ziyaret ettiği bildirildi.
Mahmut Özer - 07.10.2020
Mesleki Eğitim Kurulu'nun 31. toplantısı yapıldı
Mesleki Eğitim Kurulu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında toplandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahmut Özer Haberleri | Mahmut Özer Kimdir - Haberler - Mahmut Özer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mahmut Özer kimdir, hayatı ve biyografisi. MEB'den 10. sınıf öğrencileri için beceri temelli etkinlikler kitap seti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 22:39:08. #1.16#
title