Haberler

Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Rusya Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ile Görüştü

Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Rusya Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ile görüştü Bozkır: "S400 alımı ne NATO ittifakına ne Amerika Birleşik Devletleri'ne karşı bir hareket değildir.

Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Rusya Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ile görüştü

Bozkır: "S400 alımı ne NATO ittifakına ne Amerika Birleşik Devletleri'ne karşı bir hareket değildir. Türkiye'nin güvenliği ile alakalıdır. O nedenle Rusya Federasyonu ile imzaladığımız anlaşmaya sadık olarak bunu sürdürüyoruz"

Yerhov: "Anlaşma bitti, uygulanması için bekliyor. Türk medyası ve Türk halkı Cumhurbaşkanına güvenmelidir"

ANKARA - Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, "S400 alımı ne NATO ittifakına ne Amerika Birleşik Devletleri'ne karşı bir hareket değildir. Türkiye'nin güvenliği ile alakalıdır. O nedenle Rusya Federasyonu ile imzaladığımız anlaşmaya sadık olarak bunu sürdürüyoruz" dedi.

Bozkır, Rusya Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ile makamında görüştü. Bozkır, Rusya Federasyonu Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko'nun yarın Türkiye'yi ziyaret edeceğinin belirterek, Matviyenko'nun TBMM Başkanı Şentop ile görüşeceğini aktardı.

Yerhov, Rusya Federasyonu Konsey Başkanı Matviyenko'nun Ankara'ya geleceğini kaydederek, Türkiye-Rusya Federasyonu işbirliğinin ilerletilmesi için çalıştıklarını belirtti.

S400 füzelerinin alımının 2020 yılına ertelenmesine ilişkin soruya Bozkır, "Türkiye'nin güvenliği ile ilgili attığı adımdır. On yıllık bir süre zarfında Amerika, İtalya, Fransa ve Çin ile yapılan görüşmeler sonrasında Rusya Federasyonu ile bir anlaşma imzalanmıştır. Türkiye anlaşmayı imzalarken duyduğu bütün güveni muhafaza etmektedir. S400 anlaşmasının tatbikatı yolunda herhangi bir sıkıntı duymamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ile S400 alımından doğan bazı sıkıntılar mevcut. Bizim amacımız konuşarak, çözüm bularak, ilerlemektir. S400 alımı ne NATO ittifakına ne Amerika Birleşik Devletleri'ne karşı bir hareket değildir. Türkiye'nin güvenliği ile alakalıdır. O nedenle Rusya Federasyonu ile imzaladığımız anlaşmaya sadık olarak bunu sürdürüyoruz" dedi.

Yerhov, S400 füzelerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının açık olduğunu kaydederek, "Anlaşma bitti, uygulanması için bekliyor. Türk medyası ve Türk halkı Cumhurbaşkanı'na güvenmelidir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Rusya Federasyonu Aleksey Yerhov Volkan Bozkır Ankara Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Bakmadan Geçme

Tercih yapıp yerleşmeyince OBP puanı düşer mi? Tercih yapınca OBP puanı tekrar kullanılır mı? Elias Jelert kimdir? Elias Jelert nereli, kaç yaşında? Elias Jelert Kristensen hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? İLAHİYAT BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İlahiyat taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Samsun Tekkeköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 16 Temmuz Samsun'da nerede deprem oldu? Luan Peres kimdir? Luan Peres nereli, kaç yaşında? Luan Peres hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? ATT TABAN PUANLARI 2024 | İlk ve Acil Yardım Paramedik Bölümü üniversite kontenjanları ve başarı sıralamaları! EA (eşit ağırlık) Bölümleri neler? Eşit Ağırlık puanıyla hangi bölümler seçilir? Eşit ağırlıkta en iyi bölüm hangisi? YKS CEVAP KAĞIDINI GÖRÜNTÜLEME | YKS cevap anahtarına nasıl bakılır? YURT DIŞI HARÇ PULU FİYATI 2024 | Yurt dışı harç pulu ne kadar, kaç TL? Yurt dışı çıkış harcına zam geldi mi? KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR? 2024 KYK yurt ücretleri açıklandı mı? Sema Çeyrekbaşı kimdir, kaç yaşında? Sema Çeyrekbaşı'nın hastalığı nedir, sağlık durumu ne? KYK başvuruları ne zaman başlıyor? 2024 KYK YURT BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR? Okul Öncesi Öğretmenliği Taban Puanları 2024 | Devlet-özel üniversite Okul Öncesi Öğretmenliği başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? ANESTEZİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Anestezi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Duru Nayman kimdir? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kaç yaşında, nereli?
Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title