Haberler

Dershanelerin Kapatılması Tartışmaları

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, "Bu çocuklar dershaneye gitmeden de üniversiteyi çok rahatlıkla kazanabilirler.

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, "Bu çocuklar dershaneye gitmeden de üniversiteyi çok rahatlıkla kazanabilirler. Dershaneleri olmazsa olmaz haline getirmek psikolojik bir şartlanmışlıktır" dedi.

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında bir gazetede çıkan bir haberle ilgili açıklamalarda bulunan ve dershanelerin psikolojik bir şartlanmışlık olduğunu ifade eden Milletvekili Orhan Atalay, dershanelerin okulların paralel bir alternatifi haline geldiğini söyledi. Çocukların dershaneye gitmeden de üniversiteyi kazanabileceklerini belirten Atalay, "Çocuklarımızın 7/24 çalıştıklarını hepimiz görüyoruz. Çocuklarımız bir angarya ile karşı karşıyalar. Son 11 yıl içinde hükümet olarak eğitim sistemindeki aksaklıkları düzeltmek için ciddi bir çaba içindeyiz. Eş zamanlı olarak bir şey daha yapılması gerekir, ben bir eğitimci olarak şöyle düşünüyorum ki, dershane esas itibariyle psikolojik bir şartlanmışlıktan ibarettir bugün. Bu çocuklar dershaneye gitmeden de üniversiteyi çok rahatlıkla kazanabilirler. Dershaneleri olmazsa olmaz haline getirmek psikolojik bir şartlanmışlıktır. Bir devlet kendi resmi kurumlarının alternatiflerinin ortaya çıkmasını istemez, hükümetimizin yaptığı budur. Bunu abartmak, farklı kesimler arasında hesaplaşma olarak yorumlamak doğru değildir. Dershaneler bugün okullarımızın paralel bir alternatifi haline geliyor. Bir alternatif ötekini anlamsız hale getiriyor. Ben yine savunuyorum görüşlerimi. Bu süreç, şu anda ilgili paydaşlarıyla müzakere ediliyor. Bunun bir restleşme ile alakası yok" diye konuştu.

"KCK yapılanması" ifadesini kullanıp kullanmadığının sorulması üzerine, "Örnek verirken dinlemedim arkadaşları. Belki haddini aşmış, maksadını aşmış bir örnek olabilir. Bir örnekleme kabilinden bir sözdür. Bundan ötesi değildir" ifadelerini kullanan Atalay, haberin haberciler tarafından cımbızlama yöntemi ile yaptıkları bir haber olduğunu savundu.

"Dershaneleri terör örgütüne benzetmek doğru mudur?" şeklindeki soruya, "Hayır" cevabını veren Atalay, "Özür dilemeyi düşünüyor musunuz?" şeklindeki soruya da "Hayır" dedi. Atalay, "Bu yanlış algılamayı ben inşa etmedim, suç benim olsa özür dilerim" ifadelerini kullandı. Atalay, habere karşı yasal haklarını kullanacağını da söyledi. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Orhan Atalay Ak Parti Ardahan Politika Güncel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Yeni anayasa görüşmeleri tamamlandı! Demokrat Parti, Kurtulmuş ile masaya oturmayı reddetti

Yeni anayasa görüşmeleri tamamlandı! Demokrat Parti, Kurtulmuş ile masaya oturmayı reddetti

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title