Haberler

Demirel, Sapanca'da Eski Dostlarla Buluştu

Abone Ol

Kurban Bayramı'nı Sapanca'da geçiren 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, kaldığı Güral Otel'den çıkarak Sapanca Gölü kenarındaki SASA Harmanlık tesislerinde eski bakanlardan Saddettin Sadettin Tantan ve Türk- İş'in eski Başkanı Salih Kılıç ile...

Kurban Bayramı'nı Sapanca'da geçiren 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, kaldığı Güral Otel'den çıkarak Sapanca Gölü kenarındaki SASA Harmanlık tesislerinde eski bakanlardan Saddettin Sadettin Tantan ve Türk- İş'in eski Başkanı Salih Kılıç ile çay içip sohbet etti. Yaklaşık bir saat burada kalan Demirel, görüşme sırasında Adapazarı ile ilgili ilginç bir anısını da anlattı.

Bayram tatili için arife günü Sapanca'ya gelen Süleyman Demirel, dün akşam saatlerinde Sapanca Gölü kenarında bulunan tesislere geldi. Demirel'i, Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, Demir Yol- İş Sendikası eski Başkanı Enver Toçoğlu, Türk- İş eski Başkanı Salih Kılıç ile işletme sahipleri Abdullah Erdoğan ve Nurettin Demir karşıladı. Demirel'in tesislere geldiğini duyan bölgede evi bulunan İçişleri eski Bakanı Sadettin Tantan da tesise geldi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Göl kenarında kendisi için ayrılan masaya oturan Demirel, ilk olarak Sapanca Gölü için "Gölümüz pırıl pırıl, 50 sene savundum bu gölü. Kirletmeyin, kurutmayın ve içine lüzumsuz bir şey atmayın" dedi.

ADAPAZARI ANISI

Demirel, daha sonra ise Sakarya Üniversitesi'nin yerini sordu. Demirel'in sorusuna cevap veren Enver Toçoğlu, Gölün karşı kıyısındaki üniversiteyi göstererek "Serdivan eski belediye başkanı rahmetli Hüseyin Karabaş sizden almıştı" dedi. Toçoğlu'nun anlattıkları üzerine o günlere geri dönen Demirel, kendi üslubu ile bir anısını paylaştı. Demirel, "O gün biri diğerine sormuş 'ne var Adapazarı'nda' diye. Diğeri cevap vermiş, '2-3 kişi daha olsa ada batacak' demiş" dedi.

Göl kenarında çay içen Demirel'in yanına daha sonra ise Cumhurbaşkanı olduğu dönemde Anavatan Partisi'nden İçişleri Bakanı olan Sadettin Tantan da geldi. Rahatsızlığı nedeniyle tatili sırasında kimseyle tokalaşmayan Demirel, Tantan'ı görünce ayağa kalkarak elini sıktı ve "Dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur" dedi.

AMBULANS EŞLİK ETTİ

Ziyaretin devamında ise basın mensuplarının görüntü almasına izin verilmedi. Demirel'e ziyareti sırasında çok sayıda güvenlik görevlisinin yanı sıra bir de tam teşekküllü ambulans eşlik etti.

Sapanca Gölü kıyısında yaklaşık 1 saat dostları ile sohbet eden Demirel, vatandaşlarla fotoğraf çektirdikten sonra Sapanca'da kaldığı Güral Sapanca Wellness & Convention Otel'e geri döndü. - Sakarya / Sapanca

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Süleyman Demirel Sadettin Tantan Türk İş Sapanca Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak? Topkapı Sarayı nerede, hangi günler açık? Topkapı Sarayı bölümleri neler? Benzine indirim var mı? Benzine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel benzin ve akaryakıt fiyatları! İstanbul Arkeoloji Müzesi nerede? Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ne kadar? İbrahim Kaboğlu kimdir? Halk Tv konuğu İbrahim Kaboğlu kaç yaşında, nereli? İbrahim Kaboğlu biyografisi! Kolesterol nedir, nasıl düşürülür? Kolesterol yüksekliği neden olur? Yılmaz Morgül kimdir? 2. Sayfa konuğu Yılmaz Morgül kaç yaşında, nereli? Yılmaz Morgül biyografisi! Pnömoni virüsü nedir, belirtileri neler? Pnömoni virüsü hangi ülkelerde var? Göz kuruluğu neden olur? Göz kuruluğu belirtileri neler? Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Yalı Çapkını 49. bölüm fragmanı izle! Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı izle! Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 6 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda?
title