Haberler

DEM Partili Gergerlioğlu: Hapis öncesi ve sonrası beni ilgilendirmez

Güncelleme:

Çağlayan Adliyesi'ne saldırı girişiminde bulunan DHKP/C'li teröristlerden biri olan Pınar Birkoç için DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun o dönem tutuklu bulunan Birkoç için Meclis'te basın toplantısı düzenlediği ortaya çıkmıştı. Gergerlioğlu, konuyla ilgili "Hapishanede ihlale uğrayan her kişinin hakkını savunurum, Hapis öncesi ve sonrası yaptığı yanlış beni ilgilendirmez, şiddete karşıyım." dedi.

İstanbul Çağlayan Adliyesi önündeki polis noktasında silahlı saldırı girişiminde bulunan DHKP/C'li iki teröristten birisi olan Pınar Birkoç'la ilgili DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun Meclis'te basın toplantısı düzenlediği ve Birkoç'un tahliyesini istediği ortaya çıktı. Konuyla ilgili Gergerlioğlu, "Hapishanede ihlale uğrayan her kişinin hakkını savunurum, Hapis öncesi ve sonrası yaptığı yanlış beni ilgilendirmez, şiddete karşıyım." dedi.

"HAPİS ÖNCESİ VE SONRASI BENİ İLGİLENDİRMEZ"

Durumun ortaya çıkması üzerine sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan DEM Parti Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, şiddete karşı olduğunu belirterek hapisteki ihlallere dikkat çekip hak savunduğunu ancak hapis öncesi ve sonrası yapılan yanlışın kendisini ilgilendirmediğini söyledi. Gergerlioğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Hapishanede ihlale uğrayan her kişinin hakkını savunurum, özgürlüğün kısıtlanması yargısal bir karar olup doğru veya yanlış karar olabilir. Bir de insan hakları ihlali varsa kimsenin kimliğine bakmam. Hapis öncesi ve sonrası yaptığı yanlış beni ilgilendirmez, şiddete karşıyım."

GERGERLİOĞLU NE DEMİŞTİ?

Gergerlioğlu'nun o dönem mahkum olan Pınar Birkoç için Meclis'teki basın toplantısında, "Bize daha önceden de başvuran Düzce hapishanesinden Pınar Birkoç, 2. kez Covid olmuş. Bakın kaç kez olacaklar ve kaç kez risk altında kalacaklar? 10 binlerce mahpusu boş gerekçelerle yargılayanların bunun hesabını vermesi lazım. Daha kaç kez sağlıksız şartlarda karantinada beklesin bu insanlar?" demişti.

NE OLMUŞTU?

Çağlayan Adliyesi önündeki polis noktasına silahlı saldırı girişiminde bulunan 2 DHKP/C'li terörist polislerin müdahalesiyle eylemlerini gerçekleştirmeden etkisiz hale getirilmişti. Olay sırasında 1 vatandaş hayatını kaybederken 3'ü polis 5 kişi de yaralanmıştı.

Haberler.com / Selahattin Demirel - Politika

Ömer Faruk Gergerlioğlu Çağlayan Adliyesi Milletvekili DEM Parti Çağlayan Kocaeli Güvenlik Hukuk 3.Sayfa Politika Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

Bakan Şimşek: Motokurye ve garsonların bahşişine vergi muafiyeti getiriyoruz

Bakan Şimşek: Motokurye ve garsonların bahşişine vergi muafiyeti getiriyoruz

500

Yorumlar (10)

White Turk:

Azmettiricilikten yargılanmalı.

158
30
yanıtYanıtla
girilmez:

Terör e destek verenin taaa

155
13
yanıtYanıtla
Demir Acer :

bunlara canak tutan destekleyen yataklik yapan dem ve tip ler, bu iki parti icin onlem alinmasi lazim

93
9
yanıtYanıtla
Hikmet Cakir:

seni ne ilgilendirir ilgilendiren kismini nedir kivrak laflar ilgi cekmiyor

89
8
yanıtYanıtla
süleyman koç:

bu ve sezgin tanrı kulu hapistekinin haklarını savunacağına, terör eylemlerinde zarar haksızlığa uğrayan vatandaşlarının haklarını savunması gerekmezmiydi.. hadi bu demli, ya sezgin tanrıkulu, Atatürkün askeriyimmi diyorda chpliler buna ses çıkarmıyorlar... hayır Atatürkçülük böyle olmaz zaten buda öyle birşey demiyor

47
5
yanıtYanıtla
Eu Paper Trade UG Budak:

Yılanı başı sensin Ömer

43
3
yanıtYanıtla
Oguz Ozgul:

Yüzünde Allah nuru yok

27
4
yanıtYanıtla
Goethegitme:

Eteklilere bak hele nasılda kıvırıyolar

22
3
yanıtYanıtla
Ahmet Akyol:

Gergerlioğlu hapishanedeki teröristlerin hakkını düşünürken.Teröristlerin katlettiği masum vatandaşın hakkınıda düşünüyor mu ?

14
0
yanıtYanıtla
Abdullah Ağaç.:

Asker hariç devlet düşmanı kim varsa onu savunursunuz. Kesin lan polis asker nerde vatandaş varsa onun dusmanisiniz. Milletin Sabri tasirmayin

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title