Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıran Bahçeli sorusu: Allah Allah, lafa bak

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir gazetecinin "Devlet Bahçeli ile 50+1'i mi görüşeceksiniz?" şeklindeki sorusuna sinirlendi. Erdoğan bu soruya "Allah Allah, lafa bak" sözleriyle karşılık verdi.

TBMM'de partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta bir gazetecinin yönelttiği "Devlet Bahçeli ile 50+1'i mi görüşeceksiniz?" sorusu karşısına sinirlendi.

ERDOĞAN'IN 50+1 SÖZLERİNE KARŞI ÇIKMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 50+1 seçim sisteminin değiştirilmesine yönelik açıklamalarıyla ilgili tavrı merak konusu olan MHP lideri Devlet Bahçeli, konuyla ilgili siyaset kulislerine bomba gibi düşecek ifadeler kullanmıştı. Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanımız sistemin ana omurgası, can evi yüzde 50+1 oy hesabıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanımızın tespitleri tutarlı ve anlamlıdır. Bizim geçmişten bugüne söylediğimiz sözler de bellidir ve değişme göstermemiştir. Sistemin doğasını zedelemeyecek uzlaşı sağlanacaktır. Dikkat buyurunuz milletvekili, belediye başkanı seçmiyoruz. Cumhurun bütününü temsil edecek Cumhurbaşkanını seçiyoruz. MHP olarak dün ne dediysek, bugün de aynı düşüncedeyiz. Siyasi hayatımız boyunca kimsenin sırtına binmedik. Hiç kimseyi de sırtımıza bindirmedik. Onun bunun sırtından geçinen keneler bizi anlayamaz. Yük aldık, yük olmadık. Önce ülkem ve milletim demekten de asla vazgeçmedik." demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıran Bahçeli sorusu: Allah Allah, lafa bak

"ARAMIZA KİMSE GİREMEZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aralarına kimsenin girmeyeceğini söyleyen Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızla muhabbetimiz hasbidir, haysiyetlidir. Hiç kimse aramıza giremeyecektir. Cumhur İttifakı'nda pazarlık yoktur, devamından yanayız." şeklinde konuşmayı da ihmal etmemişti.

KRİZ YAŞANDIĞI ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

4 gün önce ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasında dün gerçekleşmesi beklenen görüşme gerçekleşmezken, yaşanan gelişme Ankara kulislerini de hareketlendirdi. Erdoğan'ın "Yüzde 50+1 şartının değişmesi isabetli olur" çıkışıyla başlayan tartışmanın iki lider arasında krize neden olduğu ve görüşmenin bu nedenle gerçekleşmediği iddia edilmişti.

"ALLAH ALLAH"

Bugün partisinin grup toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan'a bugün Bahçeli ile görüşüp görüşmeyeceği, 50+1 konusunu ele alıp almayacakları soruldu. Soruya sinirlenen Erdoğan, "Görüşeceğim tabii birazdan, Allah Allah lafa bak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Ronaldinho kimdir? Ronaldinho nereli, hangi takımlarda oynadı? 21 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi!
1000

Yorumlar (2)

Özgür VATAN:

ALLAHI kullanıp durma

72
75
yanıtYanıtla
KUL HAKKI:

Ne var ki soruda bunda kızacak ne var :D

35
16
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title