Haber : Cumhurbaşkanı Adayı Karamollaoğlu: "Şeyh Said'e İade-i İtibar Konusunu Gündeme Alacağız" - Haberler

Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Adayı Karamollaoğlu: "Şeyh Said'e İade-i İtibar Konusunu Gündeme Alacağız"

Cumhurbaşkanı Adayı Karamollaoğlu: 'Şeyh Said'e İade-i İtibar Konusunu Gündeme Alacağız'

Saadet Partisi’nin (SP) Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır’da düzenlediği e-mitingde sosyal medyadan gelen bir soru üzerine , Şeyh Said’e iade-i itibar konusunu gündeme alacaklarını belirterek, “Bunların hepsi gözden geçirilecektir.

Saadet Partisi'nin (SP) Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır'da düzenlediği e-mitingde sosyal medyadan gelen bir soru üzerine, Şeyh Said'e iade-i itibar konusunu gündeme alacaklarını belirterek, "Bunların hepsi gözden geçirilecektir. Bu bölgeye huzur gelecekse zaten bu büyük bir kucaklaşma ile yapılabilir. İnşallah zamanı geldiğinde bunları da birlikte mütalaa edeceğiz" dedi.

SP Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu Diyarbakır'da e-miting düzenledi. Kayapınar ilçesinde bir düğün salonunda gerçekleşen e-mitinge Karamollaoğlu'nun yanı sıra HDP eski milletvekili ve SP İstanbul Milletvekili adayı Altan Tan, SP'nin Diyarbakır Milletvekili adayları ve partililer katıldı. Kürtçe ilahilerle başlayan e-mitingde konuşan Karamollaoğlu, "İnanıyorum ki bu seçimlerde kimsenin tahmin etmediği ve beklemediği bir netice alacağız. Bir dip dalga geliyor. Bu dip dalga bizi hem Cumhurbaşkanlığında hem de Meclis'te en güçlü grup haline getirecek. Buna gönülden inanıyorum. Özellikle Diyarbakır'ımızda hanım kardeşlerimiz de gördüğüm bu coşku ister istemez ümitlerimi arttırıyor. Biz kimsenin hasmı ve düşmanı değiliz. Herkesi kucaklayacağız. Kendi düşüncemizin yüzde 100 zıttı fikirleri taşıyanlar olsa bile bu ülkede biz kardeş olarak yaşamaya mecburuz. Eğer huzur istiyorsak, barış istiyorsak bunun temelinde önce kucaklaşma, birbirimizi hoş görme yatar. Biz birlikte yaşayacağız, birlikte birbirimizin destekçisi olacağız, eksiğimiz noksanımız varsa, kardeşçe çözmeye çalışacağız, dostça çözmeye çalışacağız. Hukuk içinde çözmeye çalışacağız. Bugün sabah bir toplantı yaptık. Toplantıda kimse aklına gelen soruyu sormaktan çekinmedi. Seçimden bir hafta önce 17 Haziran'da Diyarbakır'da miting için Diyarbakır'dayız" diye konuştu.

" Şeyh Said'e iade-i itibarı gündeme alacağız"

Karamollaoğlu, sosyal medya üzerinden gelen "Yalan ve iftiralarla itibarsızlaştırılmaya çalışılan Şeyh Said gibi bölgemizin ünlü şahsiyetlerine iade-i itibar sağlamayı düşünüyor musunuz?" sorusuna cevaben, şunları söyledi:

"Elbette bunların hepsi gündeme alınacaktır. Bunların hepsi gözden geçirilecektir. Bu bölgeye huzur gelecekse zaten bu büyük bir kucaklaşma ile yapılabilir. İnşallah zamanı geldiğinde bunları da birlikte mütalaa edeceğiz." - DİYARBAKIR

İhlas Haber Ajansı / Politika

TEM Otoyolu Diyarbakır Şeyh Said Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title