Haberler

CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'na Doğru

Politika Haberleri

CHP Genel Merkezi tarafından, hafta sonu Ankara'da gerçekleştirilecek 35. Olağan Kurultay'a özel "Fotoğraflarla Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayları" albümü hazırlandı.

CHP Genel Merkezi tarafından, hafta sonu Ankara'da gerçekleştirilecek 35. Olağan Kurultay'a özel "Fotoğraflarla Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayları" albümü hazırlandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 35. Olağan Kurultay'ın hazırlıklarını sürdüren CHP, kurultay anısına bir de albüm bastırdı.

Genel Başkan İletişim Koordinatörü Okan Konuralp tarafından hazırlanan albümün editörlüğünü ise Ziya Köseoğlu yaptı.

İlk 25 kopyası numaralanan ve 300 sayfadan oluşan albümde 383 görsel kullanıldı.

Kitabın kapağı olarak da CHP'nin 1935'te toplanan 4. Büyük Kurultayı için TBMM bahçesinde oluşturulan 6 ok heykeli seçildi.

Albümün ön sözünü yazan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir" sözünü hatırlattı.

Sivas Kongresi ile oluşturulan Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin, CHP'nin tarihsel temelini oluşturduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Bu nedenledir ki Sivas Kongresi, CHP'nin ilk kurultayı olarak kabul edilir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ve çok partili hayata geçişimiz, CHP'nin gerçekleştirdiği iki öncü devrim olarak, Cumhuriyet tarihimizin en önemli kilometre taşlarıdır" ifadesini kullandı.

"Cumhuriyetimizi ve partimiz CHP'yi, daha iyi kılmak için mücadele ediyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Fotoğraflarla Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayları 1919- 2016 albümünü, geçmişimizi doğru bir biçimde anlamayı ve anlamlandırmayı amaçlayan bir çalışma olarak, hem siz değerli partililerimiz hem de vatandaşlarımızın beğenisine sunmuş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Önemli bir çalışma olduğunu düşündüğüm bu albümün, kütüphanenizin en özel parçalarından biri olmasını umuyorum."

Kaynak: AA / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Konuralp Politika Güncel Haberler

title