Haberler

CHP'li Vekile Kızıp AK Parti'ye Destek Kararı Aldılar

Politika Haberleri

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 6 köy muhtarı kendi bölgelerinden olan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’a tepki gösterip 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’ye destek verme kararı aldı.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 6 köy muhtarı kendi bölgelerinden olan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş'a tepki gösterip 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'ye destek verme kararı aldı.

Ereğli'de 7 Haziran seçimlerinde Ballıca köyü doğumlu olduğu için CHP Zonguldak milletvekili adayı Ünal Demirtaş'a destek veren Yalıboyu civarındaki 11 köyün muhtarı, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'yi destekleme kararı aldıklarını açıkladılar. Kendi aralarında toplantı yapan muhtarlar, özellikle 7 Haziran seçimleri sonrası köylerine gelmeyip, kendilerini aramayan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş'a kırgın olduklarını ifade ederek, kendisine olan desteklerini çektiklerini dile getirdiler.

"CHP'Yİ BÖLGEMİZDE İSTEMİYORUZ"

Cemaller, Elmacı, Ballıca, Terzi, Tepeören ve Sücüllü köyü muhtarlarının aldıkları ortak kararı açıklayan Elmacı Köyü Muhtarı Recep Ardıç, köylerinde CHP'yi istemediklerini söyledi. Ardıç, "7 Haziran seçimlerinde biz bölge muhtarları olarak kendi yöremizin milletvekili diyerek, Ünal Demirtaş'ı destekleme kararı aldık. Seçim sonucunda da Yalıboyu'ndan güzel bir oy potansiyelini aldı. Seçimden sonra hiçbir muhtarımızı aramadı, hiçbirimizle görüşmedi ve yöremize de gelmedi. Bazı sorunlarımız vardı, bunları halledeceğini söylediği halde hiçbir zaman gelip de gönlümüzü almadı. Sorunlarımız olduğu zaman AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu bizi her dönem aradı. Özellikle kendi şahsım olarak söylüyorum ben bunu. İlçe Başkanı Fatih Çakır bizimle irtibatı hiçbir zaman kesmedi. Biz bunlardan destek aldığımız halde, kendi yöremizin milletvekili olan Ünal Demirtaş'tan da aynı desteği görmek istiyoruz. Üç aydır kendisinden bir destek göremediğimiz için bundan sonrada göreceğimizi düşünmüyoruz. Yalıboyu muhtarları olarak isteklerimizi bu Cumartesi günü milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu'na, İlçe Başkanımız Fatih Çakır'a ileteceğiz. CHP'yi kendi bölgemizde istemiyoruz. Bu kararı Tepeören, Cemaller, Ballıca, Sücüllü ve Terzi Köyü olmak üzere 6 köy beraber aldık. Diğer arkadaşlarımızda bize uyum sağladığı sürece tekrar bir anlaşma sağlanacak Cumartesi günü. Bundan geri adım atmayı düşünmüyoruz. Biz hizmet için geldik, hizmetleri yerine getirebilmek içinde burada oy verdiğimiz vekillerden destek almamız gerekiyor. Bu desteği de biz şu ana kadar AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu'ndan aldık" dedi.

Ünal Demirtaş'ın Yalıboyu köyleri ile irtibatı olmadığını, seçimden önce sadece bir defa geldiğini ve yarım saatlik bir görüşmesi olduğunu anlatan Ardıç, "Burası zaten beni temsil ediyor. Daha gezecek çok yerlerimiz var" diyerek gittiğini söyledi. Ardıç CHP Milletvekili Ünal Demirtaş'ın kendi köyü Ballıca'ya da geldiğini bilmediğini dile getirerek, kırgın olduklarını ifade etti.

CHP MİLLETVEKİLİ DEMİRTAŞ İDDİALARI YALANLADI

Muhtarların kendisi ve partisi hakkında aldıkları kararı değerlendiren CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ise seçimden sonra söz konusu köyleri ziyaret ettiğini söyledi. Muhtarlarla henüz görüşmediğini ancak böyle bir karar aldıklarına inanmadığını dile getiren Demirtaş, Elmacı ve Tepeören köylerinin 7 Haziran seçimlerinde de CHP'ye destek vermediğini, o köylerde AK Parti'nin birinci çıktığını ifade etti. - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Ünal Demirtaş Zonguldak Ak Parti Ballıca Politika Güncel Haberler

title