Haberler

CHP'den Kılıçdaroğlu'na 1 milyon TL'lik dava açan SADAT'a misilleme! Suç duyurusunda bulundular

Güncelleme:

CHP ve SADAT arasındaki polemik devam ediyor. SADAT'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun baskın ziyareti sonrasında açtığı 1 milyon TL'lik tazminat davası sonrası harekete geçen CHP heyeti, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na SADAT hakkında suç duyurusunda bulundu. Heyet adına adliye önünde açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Sabotaj, terör gibi yetenekleri kazandıklarını açıkça deklare eden suç örgütü ile karşı karşıyayız" ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz haftalarda İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin ( Sadat ) önüne gitmesiyle başlayan tartışma sürüyor.

KILIÇDAROĞLU'NUN BASKIN ZİYARETİ SONRASI SADAT'TAN TAZMİNAT DAVASI

Kılıçdaroğlu'nun baskın ziyarette bulunduğu sırada yaptığı "Önünde bulunduğumuz SADAT paramiliter bir kuruluştur. Burası terörist yetiştiren bir kurumdur. Seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burasıdır" açıklaması gündem yaratırken, SADAT bu sözleri nedeniyle CHP liderine 1 milyon liralık tazminat davası açmıştı. Dava dilekçesinde Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına yer verilerek "Çok ağır ithamlarda bulunmak suretiyle müvekkil şirketin kişilik hakkına saldırı gerçekleştirilmiştir" denilmişti.

CHP'DEN SADAT'IN 1 MİLYON TL'LİK DAVASINA MİSİLLEME

CHP'den SADAT'ın hamlesine ise misilleme gecikmedi. CHP heyeti, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan başkanlığında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek SADAT hakkında suç duyurusunda bulundu.

"KANUNLARIMIZDA PARAMİLİTER ÖRGÜTLENME SUÇTUR"

Adliye önünde açıklama yapan Tezcan şunları söyledi; "Paramiliter bir suç örgütü olan SADAT hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bunun için Ankara Adliyesi'ndeyiz. Daha önce sayın genel başkanımız yaptığı açıklamalarla da ortaya çıktığı üzere SADAT paramiliter bir yapıdır. Kanunlarımız karşısında paramiliter örgütlenme suçtur. SADAT, paramiliter örgütlenmesiyle Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde suç işlemek için kurulmuş ve Saray'ın da desteğini arkasına alarak faaliyet yürüten bir suç örgütüdür.

"BİR SUÇ ÖRGÜTÜ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

İnternet sitelerinde yaptıkları yayın, açıklama ve ilanlarda açık bir şekilde gayri nizami harp eğitimi ve terör eğitimi verdiklerini ikrar etmektedirler. Verdikleri kurs sonunda mezun olanların sabotaj, terör gibi yetenekleri kazandıklarını açıkça deklare eden suç örgütü ile karşı karşıyayız.

"ANAYASAL DÜZENİ DEĞİŞTİRME HEDEFİNDE OLDUKLARINI AÇIKÇA İFADE ETTİLER"

SADAT'ın yetkililerinin yaptığı açıklamalardan anlıyoruz ki SADAT silah ticareti yapmaktadır. Silah ticaretine aracılık yapmaktadır. Bu açıkça suçtur. SADAT bunları yaparken öbür taraftan bir yan kuruluşu olan aynı kişilerin birlikte hareket ettiği ASSAM adlı bir kuruluşun eliyle anayasal düzeni değiştirmek üzere Asrika adı altında bir devlet kurarak anayasal düzeni değiştirme hedefi olduğunu açıkça ifade etmektedir."

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Adnan Tanrıverdi Bülent Tezcan SADAT Haberler

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Bakmadan Geçme

En kolay Schengen vizesi nasıl alınır? Schengen vizesi başvurusu ve gerekli belgeler Kanser tedavisi gören Fatma Karanfil öldü mü? Fatma Karanfil kimdir, kaç yaşında, eşi kim? YKS deneme sınavı tarihleri: YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman olacak? MEB online deneme ne zaman? Son yılların en iyi bilgisayar oyunları hangileri? İşte dünyanın en iyi oyunları Teşrik tekbirlerinin dinî hükmü nedir, bu tekbirleri kimler ne zaman getirir? Kulak çubuklarındaki gizli tehlike! Kulak temizleme çubukları neden kullanılmamalı? Anadolu parsı nesli neden tükendi? Türkiye'de Anadolu parsı var mı? Jon Bon Jovi'nin oğluyla evlenen Millie Bobby Brown kimdir? Kaç yaşında, nereli? 2024 deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutlarının ne kadarı teslim edildi? Fatih Karagümrük Samsunspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Mayıs Fatih Karagümrük Samsunspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçimi bitti mi, kim kazandı? Başkan Süheyl Batum, Dursun Özbek mi oldu? İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak?
Fenerbahçelilerin hayali Rusya'da gerçek oldu! Şampiyon son haftada değişti

Fenerbahçelilerin hayali Rusya'da gerçek oldu! Şampiyon son haftada değişti

500

Yorumlar (4)

Malatyalı:

Sadat ın üye giriş çıkış ve kayıtlarına ulaşılmalı. Derhal lav edilmeli. Seçim zamanı baş ağrıtır gibi söylemleri oldu. Dikkat edilmesi gereken bir kuruluş gibi duruyor. Devlet içinde devlet olmaz. Devlet şeffaftır.

51
16
yanıtYanıtla
Osman Yaşar:

ya gündem oluşturmak ve sadece ilgi çekmek amaçlı bir chp girişim haberi ya kardeşim şu ülkede ekonomik çözümler bulun bu yükselen fiyatların nedenini ve bununla ilgili çözümleri gösterin

22
39
yanıtYanıtla
arif KABAÇALI:

CHP VE DHP ın üye giriş çıkış ve kayıtlarına ulaşılmalı. Derhal lav edilmeli. Seçim zamanı baş ağrıtır gibi söylemleri oldu. Dikkat edilmesi gereken bir kuruluş gibi duruyor. Devlet içinde devlet olmaz. Devlet şeffaftır aynen katılıyorum

18
29
yanıtYanıtla
Hamit Gündoğdu:

Sadat'a bu cesareti nasıl kazandı?

13
4
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title