Haberler

Büyük Taarruz'u anmayan Kılıçdaroğlu eleştirilerin odağında

Abone Ol

Büyük Taarruz'un 101. yılı kapsamında kutlamalar 26 Ağustos'ta başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akşener, Davutoğlu, Babacan başta olmak üzere tüm liderler anma mesajı paylaşırken; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise hiçbir mesaj vermemesi tepki çekti.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 30 Ağustos'ta zafer kazanmasıyla Büyük Taarruz, tarihe altın harflerle yazıldı. 101. yılında taarruzun başladığı tarih olan 26 Ağustos'ta neredeyse CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dışında tüm liderler bir mesaj paylaştı.

ERDOĞAN MALAZGİRT'TE ETKİNLİK YAPTI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'Büyük Taaruzu' anmaması ise tepki çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2017 yılından itibaren her yıl olduğu gibi bu sene de 23 – 26 Ağustos tarihleri arasında Muş/Malazgirt ve Bitlis/Ahlat merkezli olmak üzere "Anadolu'nun Fethi, 1071 Malazgirt Anma Programı" olarak düzenlenen yıldönümü etkinliklerinde 25 Ağustos'ta Ahlat'ta, 26 Ağustos'ta ise Malazgirt'te bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı konuşmalarında Malazgirt Zaferi'nin Türk tarihindeki önemine vurgu yaptı.

Büyük Taarruz'u anmayan Kılıçdaroğlu eleştirilerin odağında

AKŞENER, AFYON'A ÇIKARMA YAPTI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise bu kapsamda Afyonkarahisar'da tarihe geçen bir konuşma yaptı. Akşener burada halkla bir araya gelerek büyük zaferi kutladı.

Büyük Taarruz'u anmayan Kılıçdaroğlu eleştirilerin odağında

DAVUTOĞLU, BABACAN VE UYSAL DA ANDI

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu: "#MalazgirtZaferi'yle bu toprakları vatan bildik, #BüyükTaarruz'la da bu topraklardan gitmiyoruz dedik. Bu toprakları bizlere vatan kılan, vatanımızı canları pahasına koruyan başta Sultan Alparslan ve Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanları rahmetle, minnetle anıyorum."

Büyük Taarruz'u anmayan Kılıçdaroğlu eleştirilerin odağında

Ali Babacan: "#MalazgirtZaferi'nin 952. yıl dönümünü kutluyor; dünyanın en güzel topraklarını bize yurt yapan Sultan Alparslan'ı ve aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum."

Büyük Taarruz'u anmayan Kılıçdaroğlu eleştirilerin odağında

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal: "Bu Aziz toprakları Vatan, Vatanı Milletimize ilelebet Devlet yapan zaferlerin, #MalazgirtZaferi'nin ve bizatihi Aziz Atatürk'ün kumandanlığında Afyonkarahisar'da Kocatepe'de başlayan destansı mücadelenin, #BüyükTaarruz unyıldönümü bugün. Vatan için, Millet için, Devlet için şehadete ermiş kahramanlarımızı, Büyük Kumandan Alparslan'ı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Başkomutanımız Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyor, Zafer Haftamızı tebrik ediyorum."

Büyük Taarruz'u anmayan Kılıçdaroğlu eleştirilerin odağında

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu 3. Sayfa Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title