Haberi Paylaş

Tartışma yaratan görüntüye Şadi Yazıcı'dan yanıt! 1 dakikada AK Parti döneminde yapılan hastaneleri saymaya çalıştı

Politika Haberleri

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın temel atma törenine katıldığı ve 60 gün sonra hizmete açılması planlanan Defne Devlet Hastanesi hakkında 'temel atılıp bırakıldığı' iddialarına sosyal medyada paylaştığı video ile cevap verdi. Yazıcı, 2002 yılından itibaren yapılan bin 264 hastaneyi bir dakikada saymaya çalıştı ve bir dakika içerisinde 50'ye yakın hastane sayabildi.

Hatay'ın Defne ilçesinde temeli atılan devlet hastanesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı temel atma töreni sonrası sosyal medya üzerinden 'temel atılıp bırakıldığı' iddiası ortaya atılmıştı.

1 DAKİKADA SAYMAYA ÇALIŞTI

Sosyal medya ile birlikte kimi siyasi parti yöneticilerinin de durumu eleştirmesiyle birlikte Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, konuya cevap olarak sosyal medyada video yayınladı. Başkan Yazıcı, 2002 yılından itibaren yapılan bin 264 hastaneyi bir dakikada saymaya çalıştı ve bir dakika içerisinde 50'ye yakın hastane sayarken, yapılan tüm hastaneleri saymanın bir saate sığmayacağını belirterek iddiaların asılsız olduğunu vurguladı.

Başkan Yazıcı, AK Parti döneminde yapılan hastaneleri saydı, süre yetmedi

"BELKİ İLETİŞİM KAZASI OLMUŞ OLABİLİR"

Konuya ilişkin konuşan Yazıcı, "Öncelikle sağlık konusu deyince akla dünyada inkılap niteliğinde hizmetleri ortaya koyan ve halkının tamamı neredeyse hem sosyal güvence ile beraber sağlık hizmetlerini ayağına kadar getiren pandemide inkılap yapmış bir ülkenin evladı, bir hekim olarak konuşuyorum. Defne Acil Durum Hastanesi depremi etkilediği bir alanda kalıcı konutlar yapılırken, yapılan harç atma gibi yeri belli olması gereken bir yerde, belki iletişim kazası olmuş olabilir ama böylesine bir şeyi alıp farklı bir noktaya taşımak ne kadar doğru. Hastane temeli denilince aklıma son 20 yıldır yapılan hastaneler ve Tuzla Devlet Hastanesi geliyor. 400 yataklı hastane, 150 yatak kapasitesi hesaplanırken, sayın Cumhurbaşkanımızın bizzat müdahalesi ile '150 yataktan 400 yataklı hastane lazım buraya tersaneler var, organize sanayiler var' diyerek böylesine gayret edip yaptırdığı bir hastane. 2017'de hizmete açıldı, 5 yıldır resmi açılış için kendilerinden randevu alamadık" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Devlet Hastanesi Tuzla Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (10)

osman koç:

Halit bey 20 yıl önceyi düşünün ama 20 yıl öncede kalmış bir kafayla yaşamayın.

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
İbrahim Demirel:

Adam yapmasa yapmadı diyeceklerdi. Yaptığı zaman da "mecbur yapacak milletin vergileri ile ." Diyorlar. Eee kardeşim benim babamın dedemin vergileri nerde? 80 senedir ne yaptınız? Allah'tan korkun bir kerede adam yaptı diyin.

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
sade vatandaş:

ne olacaktı yirmi küsür sene alınan vergilerle ne yapıldı millete ulufemi dağıtılıyor kim yönetime gelmişse aldığı vergiyle mecbur hatta daha fazlasını yapması lazımdı sanki yapılanları ceplerindeki parayla yapmışlar gibi algı yaratmaya gerek yok o kadar cahil değiliz

Cevap Yaz124156Yayından Kaldır
Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title