Haberler

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık: "Türkiye'de Bugün İtibari ile Terörün Beli Kırılmıştır"

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "Özellikle terör örgütü yöneticileri, terör örgütünün tüm mensupları ve terör örgütüne destek veren tüm çevreler şunu çok iyi bilmeli ki, hiçbir yer terör örgütü için artık güvenli değildir.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "Özellikle terör örgütü yöneticileri, terör örgütünün tüm mensupları ve terör örgütüne destek veren tüm çevreler şunu çok iyi bilmeli ki, hiçbir yer terör örgütü için artık güvenli değildir. Buna Kandil de dahil. Türkiye'de bugün itibari ile terörün beli kırılmıştır rahatlıkla diyebiliriz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bayram namazının Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ile birlikte Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bulunan Fevziye Camii'nde kıldı. Işık, namaz sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bütün milletin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutlayan Işık, "Sınırlarımızın ötesinde ülkemizin güvenliği ve esenliği için mücadele eden askerimizin, polisimizin, jandarmamızın, güvenlik korucularımızın bayramını özellikle tebrik ediyoruz. Kudüs'ten Arakan'a kadar şu anda dünyadaki mazlum Müslümanların bayramının özellikle tebrik ediyorum. Bu bayramın onların çektikleri zulümden kurtulmasını temenni ediyoruz. Ülkemizin bayramı bayram tadında kutlaması önümüzdeki seçim sürecin de bir rekabet ortamında ama bayram tadında tamamlanmasını özellikle arzu ediyoruz" dedi.

" Türkiye'de bugün itibari ile terörün beli kırılmıştır"

"Terörle mücadelede kararlılık sürdükçe, bu noktada devletin tüm birimleri arasındaki koordinasyon sürdükçe ve terör ile mücadele de özellikle nitelikli insan unsurunun yanında ileri teknoloji de kullanıldıkça, terörle mücadelede her gün yeni başarıların gelmesi gayet tabidir" diyen Işık, "Gerçekten Türkiye'de bugün itibari ile terörün beli kırılmıştır rahatlıkla diyebiliriz. Elbette terör tamamen ortadan kaldırılmıştır diyemiyoruz. Ancak terör örgütünün artık eskisi gibi kitlesel eylem yapma imkan ve kabiliyeti ortadan kaldırılmıştır. Bu noktada devletin tüm kurumları büyük bir kararlılık ve koordinasyon içerisinde bu mücadeleyi sürdürüyor. Biz sadece teröristle mücadeleye değil, terörle mücadelenin tüm boyutlarına odaklandık. Bununla ilgili çalışmalarımızı sadece teröristleri etkisiz hale getirme ekseninde değil, terör bataklığının ortadan kaldırılmasına yönelik bir strateji üzerinden yürütüyoruz. Bu stratejinin sonuç verdiğini görmek de hepimizi sevindiriyor. İnşallah her geçen gün terör daha da azalacak ve ülkemiz kısa zamanda bu beladan tamamen kurtulacak" ifadelerini kaydetti.

"Kandil terör örgütü için güvenli bir yer değil"

"Özellikle terör örgütü yöneticileri, terör örgütünün tüm mensupları ve terör örgütüne destek veren tüm çevreler şunu çok iyi bilmeli ki, hiçbir yer terör örgütü için artık güvenli değildir. Buna Kandil de dahil" ifadelerini kullanan Işık, "Bundan sonra hiç kimse 'Ben şurada olursam Türkiye Cumhuriyeti bana yaklaşamaz, bana dokunamaz, benim yaptığım yanıma kar kalır' gibi düşünemeyecek. İşte bunu Afrin operasyonu ile gösterdik. Bunu Fırat Kalkanı operasyonu ile gösterdik. Bunu Sincar operasyonu ile gösterdik. Şu anda da Kandil'e yönelik operasyonlarla da bunları gösteriyoruz. Bu kararlılık sürecek" şeklinde konuştu. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Türkiye Politika Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Bakmadan Geçme

YKS 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 puanla nereye girebilirim? YKS hangi bölümler gelir? Han Yunus nerede? Han Yunus nereye bağlı? Han Yunus nasıl yönetiliyor? Rahmi Özkan'ın hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı? Avukat Rahmi Özkan'ın sağlık durumu nasıl? Tercih yapıp yerleşmeyince OBP puanı düşer mi? Tercih yapınca OBP puanı tekrar kullanılır mı? Elias Jelert kimdir? Elias Jelert nereli, kaç yaşında? Elias Jelert Kristensen hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? İLAHİYAT BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İlahiyat taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Samsun Tekkeköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 16 Temmuz Samsun'da nerede deprem oldu? Luan Peres kimdir? Luan Peres nereli, kaç yaşında? Luan Peres hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? ATT TABAN PUANLARI 2024 | İlk ve Acil Yardım Paramedik Bölümü üniversite kontenjanları ve başarı sıralamaları! EA (eşit ağırlık) Bölümleri neler? Eşit Ağırlık puanıyla hangi bölümler seçilir? Eşit ağırlıkta en iyi bölüm hangisi? YKS CEVAP KAĞIDINI GÖRÜNTÜLEME | YKS cevap anahtarına nasıl bakılır? YURT DIŞI HARÇ PULU FİYATI 2024 | Yurt dışı harç pulu ne kadar, kaç TL? Yurt dışı çıkış harcına zam geldi mi? KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR? 2024 KYK yurt ücretleri açıklandı mı? Sema Çeyrekbaşı kimdir, kaç yaşında? Sema Çeyrekbaşı'nın hastalığı nedir, sağlık durumu ne? KYK başvuruları ne zaman başlıyor? 2024 KYK YURT BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title