Haberler

Bakan Tunç, TOKİ Tarafından Yapılan 'Tarım Köy' Konutlarının Kura Çekilişine Katıldı

Güncelleme:

Bakan Tunç, Bartın'ın Kozcağız beldesinde yapılan 'Tarım köy' konutlarının kura çekilişi ve açılışına katıldı. Konuşmasında TOKİ'nin çalışmalarını öven Tunç, konutların açılışını da gerçekleştirdi.

Zonguldak ziyaretlerinin ardından Bartın'ın Kozcağız beldesine geçen Bakan Tunç, beldede bulunan barajın su tutmasından sonra sular altında kalacak olan Şarköy köyüne bağlı Boğaz ve Kapıcıoğlu mahallelerinde yaşayan vatandaşlar için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan 100 adet 'Tarım köy' konutlarının kura töreni ve açılışına katıldı.

Kozcağız Belediyesi Terminali sosyal tesislerinde düzenlenen törene Bartın Valisi Nurtaç Arslan, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Belediye Başkanvekili Hüseyin Manav ve hak sahipleri katıldı.

Kura çekimi öncesinde konuşma yapan Bakan Tunç, TOKİ'nin depremden etkilenen vatandaşların sıcak bir yuvaya kavuşması için canla başla çalıştığını söyledi. Tunç, TOKİ'nin şehirlerimizde evleri nasıl güvenli yaptığını, nasıl kaliteli konutlar yaptığını hep beraber gördük. O bölgedeki 11 vilayetimizdeki inşa edilen TOKİ konutlarında, bir çatlak bile olmaması, bir yıkımın söz konusu olmaması, bütün şehirler yok olurken, depreme maruz kalırken, TOKİ konusunda dimdik ayakta kalması işte TOKİ'mizin gururu, ne kadar işe önem verdiğini, ciddi yaklaştığını başta Sayın Cumhurbaşkanımızın tabii ki liderliğinde TOKİ yöneticilerimize, TOKİ Başkanımızdan bütün emeği geçen yöneticilerine, mimar, mühendislerine huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyorum dedi.

TARIM KÖY KONUTLARININ AÇILIŞINI BAKAN TUNÇ YAPTI

Bakan Tunç, Bartın Valisi Nurtaç Arslan ve AK Parti Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ile birlikte noter huzurunda konut kuraları çekimini yaptı. Bakan Tunç, daha sonra yapımı tamamlanan 'Tarım köy' konutlarının açılışı kurdelesini keserek, konutları gezdi.

BAKAN TUNÇ, KUMLUCA BELDESİNDE DE VATANDAŞLARA SESLENDİ

Bakan Tunç, daha sonra Kumluca beldesine geçerken, burada davul zurna eşliğinde karşılandı. Vatandaşlarla selamlaşan Bakan Tunç, belde meydanında bir konuşma yaptı. Tunç konuşmasında, Hep adalet diyoruz. Yargı bağımsızlığı diyoruz. Hukukun üstünlüğü diyoruz. Temel insan hak ve özgürlüklerin önündeki engelleri 21 yıldan bu yana tek tek kaldırdık Cumhurbaşkanımızın liderliğinde. Bundan sonra da yine eğer insan haklarının önüne engel koymak isteyenler olursa onlarla mücadele etmeye sizlerden aldığımız destekle devam edeceğiz. Adaletin tecellisi için çalışacağız ve hukukun üstünlüğü için çalışacağız. Adalete güveni daha yukarılara taşımanın gayreti içerisinde olacağız diye konuştu.

Bakan Tunç, beldeden ayrılarak 2 gün önce Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki maden kazasında hayatını kaybeden madencinin evine geçti. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Kozcağız Bartın Toki Hukuk Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Esenler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Çatalca hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Çatalca nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maçını hangi kanal veriyor? Lugano Fenerbahçe maçı şifresiz mi, nereden izlenir? Masterchef 10. yarışmacı kim oldu? BELLİ OLDU! Masterchef kim kazandı? UEFA ülke puanı sıralaması (GÜNCEL) 2024 UEFA ülkeler sıralaması Masterchef nerede çekiliyor? 2024 Masterchef stüdyosu nerede, çekimler nerede yapılıyor? Yaz dizileri 2024! Yaz dizileri neden yok? Bu yaz hangi diziler var? Ceyhun Kazancı kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi takımlarda çalıştı? Ceyhun Kazancı hakkında bilgiler Masterchef hangi günler var? 2024 Masterchef bu akşam var mı yok mu, hangi günler yayınlanıyor?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title