Haberler

Bahçeli, paşalardan birinin aftan yararlanmasına itiraz etti: Ben olsam çıkarmazdım

Güncelleme:

28 Şubat davası hükümlülerinin tahliye edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Cezaevinden çıkan Çetin Doğan'ın konuşması bana göre uygun olmamıştır. Ben cezaevi müdürü olmuş olsaydım aftan yararlananların listesine bakar, 'Çetin Doğan, sen orada yoksun' diye geri içeri alırdım" dedi.

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde bir otelde gerçekleştirilen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Toplantı sonrasında öğle yemeğinin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli, gazetecilerle bir araya gelerek sohbet etti. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bahçeli, 28 Şubat davası hükümlülerinin tahliyesine ilişkin çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

"HERKES HANGİ DÜŞÜNCEDE OLURSA OLSUN..."

"28 Şubat olayları özellikle AK Parti ve ona gönül vermiş insanları üzen bir olay olmuştur" diyen Bahçeli, "Aradan yıllar geçmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız anayasal hakkını kullanarak hepsinin tahliyesine karar vermiştir. Bunu çok iyi anlamak lazımdır. Atılan bu adımın ne gibi bir mana taşıdığını iyi değerlendirmek gerekir. Cumhurbaşkanı'nın bu komutanlara cezaevindeki hayat şartlarının yoğunluğu içerisinde kendi yetkisini kullanarak insani bir yaklaşım içerisinde bulunması ve 80 üstü yaş grubunun artık cezaevinde hayatlarını devam ettiremeyecek bir güçlükle karşı karşıya kaldığını anlayışla karşılayıp bunların cezaevinden çıkmasına vesile olmuştur. Bunun istismar olmaması lazım. 'Bu bir aftır', 'Anayasanın bilmem kaçıncı maddesi' bunlar yakışık şeyler değil. Atılmış olan adımlar eğer Türkiye'de normalleşme süreci yaşanıyorsa onun içerisinde önemli bir adım olarak görülmeli. Herkes hangi düşüncede olursa olsun, hangi fikri savunursa savunsun 80 yaş grubunun üstünde artık cezaevinde hayatını devam ettirmekte güçlük çeken insanları dikkate aldığınızda bunu takdirle karşılamaktan başka bir şey düşünülmemelidir" ifadelerini kullandı.

"BEN OLSAM ÇETİN DOĞAN'I GERİ İÇERİ ALIRDIM"

Geçtiğimiz günlerde tahliye edilen 28 Şubat hükümlülerinden Çetin Doğan'ın "Televizyonlarda bir aftan bahsediliyor. Af söz konusu değil doğrudan doğruya anayasal görevin Cumhurbaşkanı tarafından geç olarak yerine getirilmesidir" açıklamalarının sorulması üzerine Bahçeli, "Cezaevinden çıkan Çetin Doğan'ın konuşması bana göre uygun olmamıştır. Ben cezaevi müdürü olmuş olsaydım aftan yararlananların listesine bakar, 'Çetin Doğan, sen orada yoksun' diye geri içeri alırdım. Genelde cezaevinde uzun yıllar kalan ve hayatını devam ettirebilecek şartlara çok uzak kalmış birçok insan var. Eğer Türkiye'de hayatı koruma, zor şartlarda hayatı iyiye idame ettirebilecek imkanlardan yoksun olan insanlar afla değil Cumhurbaşkanı'nın vicdani ve insani yaklaşımıyla dışarıya çıkartılıp normal hayatta ailelerinin yanında, ömürlerinin sonlarına doğru huzurlu bir hayat yaşamasını temin etmesinde yarar vardır. Anayasanın kendisine vermiş olduğu yetkiyi kendisine en fazla zulüm yapıldığı kanaati toplumda yaygın olan bir gruba bunu vermiş olması takdirle karşılanmalıdır" cevabını verdi.

"KARAGÜMRÜK SÜPER LİG'DE KALMALIDIR"

Bir gazetecinin "Karagümrük taraftarı olarak Beşiktaş'ın gidişatını nasıl değerlendirirsiniz" sorusu üzerine Bahçeli, "Beşiktaş'tan ayrıldım. Karagümrük'ün küme düşmesine de rıza göstermiyorum. Karagümrük Süper Lig'de kalmalıdır. Bu aynı zamanda futbolun gümrüğüdür. Onu aşan gümrükten geçmiş olur" yanıtını verdi.

"TÜRKİYE'DE BAŞÖRTÜSÜ MESELESİ BİTMİŞTİR"

Bahçeli'ye dün Ankara'da 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanık avukatının mahkeme başkanı ve üyelerine yönelik kullandığı sözlerin sorulması üzerine, "Bu arkadaşlar Türkiye'deki toplumsal huzurun sağlanması, antlaşmanın önleyici bazı adımların atılmasının çok gerisinde kaldı. Türkiye'de başörtüsünü meselesi bitmiştir. Üniversitelerde vardır, sağlık kurumlarında vardır. İsteyen hanımefendi örtülmek suretiyle buralardan devam ediyor. Bunu şimdi taşımanın bir manası yok. Yani bunu niye söylerler? Toplumu karıştırmak için. Bunlar görevlendirilmiş tipler. Bunların hiçbirisi de kulağa basmıyor. Bunlar bozguncu. O zaman Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim döneminde Kemal Kılıçdaroğlu'nun çıkartıp da birtakım resimler verilmesini neyle izah edecek? Onun için bu mesele bitti. İstediğiniz gibi düşünün. İstediğiniz gibi yaşayın" şeklinde konuştu.

Bahçeli, gazetecilerin "sevdiğiniz şarkılar" sorusunun ardından Hande Mehan'dan "Bir kızıl goncaya benzer dudağın" şarkısını açarak basın mensuplarıyla birlikte dinledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli 28 Şubat MHP Politika Güncel Haberler

Maksul Gıda iflas etti! Aylardır maaş alamayan 200 çalışan işsiz kaldı

Maksul Gıda iflas etti! Aylardır maaş alamayan 200 çalışan işsiz kaldı

CHP'nin gölge bakanı Karatepe, Mehmet Şimşek ile görüşecek! Masada asgari ücret ve emekli maaşları var

CHP'nin gölge bakanı Karatepe, Mehmet Şimşek ile görüşecek! Masada asgari ücret ve emekli maaşları var

Yollar eşkıyaya emanet! 6 aylık bebeğin bulunduğu araca saldırıp aileyi darp ettiler

Yollar eşkıyaya emanet! 6 aylık bebeğin bulunduğu araca saldırıp aileyi darp ettiler

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

500

Yorumlar (77)

İSKOÇYALI:

THE WALKİNG DEAD BAHÇELİ yine esip, gürlüyor... :))) Toprak seni çağırıyor türkücü dede.

949
188
yanıtYanıtla
SUNSET null:

niye bu kadar çok konuşmaya başladı bu, Eurovision bile ilgi alanına girdi. evde dört duvarın yerinde olmak istemem. birini bulun şuna yalnızlık kötü.

yanıt435
yanıt106
gürsel can:

Türkmen beyi konuşuyor, İskoçyalı beğenmiyor, bir başka İngiliz destekliyor. Demekki Devlet adı gibi müthiş yorumlar yapmış:))

yanıt185
yanıt415
osman Öztürk:

Toprağın kimi çağırdığı belli olmaz iskoçyalı.Birinin ölümünü isteyebilen biri insan değildir.

yanıt139
yanıt376
Narter Nart:

Bir zamanlar 28 şubat post modern darbesi olduğunda laf söyleyemeyenler şimdi söylüyorlar ya... ''28 Şubat olayları özellikle AK Parti ve ona gönül vermiş insanları üzen bir olay olmuştur" o zaman akp yoktu...İslami hassasiyetleri olan güzel insanlar vardı.

yanıt80
yanıt24
sade vatandaş:

28 şubat döneminde koalisyon ortağıydı yani suçladığı kişilerle işbirliği içindeydi

yanıt55
yanıt7
Ali Kara:

Toprak Devlet beyi değil de bir İskoçyalı çağırsa daha güzel olmaz mı?

yanıt36
yanıt176
sinan çayırcı:

Sen ölümsüz müsün gaydalı ? Pamuk seni çağırıyor .

yanıt22
yanıt24
Ata_Mete:

Karapara aklamamış,uyuştutucuya bulaşmamış,ihale bağlamamış,kimsenin malına çökmemiş,devleti milleti dolandırmamış,vatana ihanet etmemiş-Neden minnet etsin ki?

yanıt13
yanıt18
Yasmin Çelik:

Çetin doğana geçmiş olsun ailesiyle mutluluklar sağlıklı mutlu huzurlu günler

585
149
yanıtYanıtla
Tüm 77 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title