Haberi Paylaş

Hakkında fezleke düzenlenen CHP'li Başarır'dan tek cümlelik savunma: Size savunma vermiyorum

Politika Haberleri

Katıldığı bir etkinlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik sözleri nedeniyle tehdit suçundan hakkında fezleke düzenlenen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, TBMM'de Hazırlık Komisyonu'na savunma dilekçesini verdi. Dilekçede, sadece "Size savunma vermiyorum" cümlesinin yer aldığı görüldü.

TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'nda, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'a ait yasama dokunulmazlığı dosyalarının incelenmesi için Hazırlık Komisyonu kurulmuştu. Muhalefet Hazırlık Komisyonu'na üye vermeyip çalışmalara katılmazken, komisyon, milletvekillerine 24 Ocak'a kadar yazılı savunmalarını iletmeleri için süre tanıdı.

CHP Mersin Milletvekili Başarır, Hazırlık Komisyonu'nun savunma için tanıdığı sürenin bittiği bugün tek cümlelik bir yazıyı imzaladı ve komisyona gönderdi. Başarır'ın imzasını taşıyan yazıda büyük harflerle; "Size savunma vermiyorum!" cümlesinin yer aldığı görüldü.

Ali Mahir Başarır'dan Dokunulmazlık Komisyonuna Tek Cümlelik Yanıt: 'Size Savunma Vermiyorum'

Hazırlık Komisyonu'nun çalışma takviminde yarın Türkkan ve Başarır için "sözlü savunmaların alınması" gündemi bulunuyor. TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'nda, 11 Ocak'ta; Başarır ile Türkkan'ın dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkereleri görüşülmüştü.

CHP ve İYİ Parti gruplarının 1700'den fazla dokunulmazlık dosyası olmasına karşın Başarır ile Türkkan'ın dosyalarının öne çekilmesini protesto ederek katılmadığı toplantıya HDP milletvekilleri de gelmemişti. Dokunulmazlıkların komisyonda görüşüleceği gün AK Parti'nin parti gruplarını anayasa değişikliği için ziyaret etmek istemesi nedeniyle muhalefet partileri kendilerine randevu vermemişti.

Kaynak: ANKA / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Ali Mahir Başarır Milletvekili Mersin Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

ismail şahin:

SAVUNULACAK Bİ TARAFIN YOK Kİ SAVUNMA VERESİN

cenk deniz:

Adamın dibi

talip bozyilan:

SAVUNMA VERMİYORUM NE DEMEK ?savunmasını savcıya vermeli bu chplilerin vekili! Halka hakaretin savunması mecliste değil Mahkemede verilmeli!

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title