Haberler

Ak Partili Salim Uslu: "Hollanda Ki Avrupa Birliği'nin Anayasa Referandumunda Hayır Vermiş Bir...

AK Partili Salim Uslu: "Hollanda ki Avrupa Birliği'nin anayasa referandumunda hayır vermiş bir ülkedir" "Böylesine bir ülkenin Avrupa'nın değerlerini savunarak insan haklarını ileri sürerek bize insan hakları dersi verme gibi bir hakkı yok"ÇORUM - AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare...

AK Partili Salim Uslu : "Hollanda ki Avrupa Birliği'nin anayasa referandumunda hayır vermiş bir ülkedir"

"Böylesine bir ülkenin Avrupa'nın değerlerini savunarak insan haklarını ileri sürerek bize insan hakları dersi verme gibi bir hakkı yok"

ÇORUM - AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Dışişişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na uçuş izni vermeyen Hollanda'ya tepki gösterdi.

Erbakan Vakfı Çorum Şubesini ziyarette Hollanda'nın aldığı kararı değerlendiren AK Parti Çorum milletvekili Salim Uslu, Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rotterdam'a gidecek olan uçağın iniş iznini iptal ettiğini hatırlatarak, Avrupa Birliği'nin ve Avrupa'da yer alan birçok ülkenin geçmişte aldıkları kararlara sadakat konusunda ne kadar gevşek olduklarını, ne kadar çok savrulduklarını, Avrupa'nın değerlerinden ne kadar çok uzaklaştıklarını bildiklerini söyledi.

Hollanda'nın Avrupa Birliği'nin anayasa referandumunda 'hayır' yönünde oy vermiş bir ülke olduğunu açıklayan Uslu, "Böylesine bir ülkenin Avrupa'nın değerlerini savunarak insan haklarını ileri sürerek bize insan hakları dersi verme gibi bir hakkı yok. Cumhurbaşkanımızda, başbakanımızda gereken cevabı verdiler. Diyorlar ki nasılsa 16 Nisan gelip geçecek, 17 Nisan günü görelim Hollanda uçakları Türkiye'ye nasıl inecek. Madem öyle işte böyle. Alışmışlar ezik, silik, her söylenene evet diyen Türkiye'ye alışmışlar. Şimdi ne zamanki şahsiyetli, kimlikli, nitelikli, omurgalı bir dış politika izleyip de 'kardeşim artık karşınızda eski Türkiye yok, yeni Türkiye var' dediğinizde kıyamet kopuyor" dedi.

Avrupa Birliği'nden önce Hollanda'ya geçmişte referandumdaki tavrının hesabını sormasını isteyen Uslu, "Avrupa, acaba Hollandalı siyasi lidere yeterince iyi mi anlatamadılar. Anlatılamadılarsa bu beceriksizlik kimden kaynaklanıyor. Kim bu işin sorumlusudur. Onları bulsunlar. Bizimle uğraşmak elbette onların iç politik tercihlerine uygun olabilir ama doğru bir politika mı? diye sorarsanız ama hayır asla değil derim"

(MMY-BÖ)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Avrupa Birliği Salim Uslu AK Parti Hollanda Politika Güncel Haberler

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Bakmadan Geçme

Bayram tatilinde noterler açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası noterler kapalı mı? Bayram tatilinde kargolar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası kargolar kapalı mı? Türkiye-Brezilya Voleybol Maçı Canlı İzle! Türkiye-Brezilya voleybol maçı saat kaçta? Türkiye-Brezilya voleybol maçı şifresiz canlı izle! Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde alışveriş merkezleri çalışıyor mu? #128717 Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz?
15 yaşındaki Hacer, eski sevgilisi tarafından 120 bıçak darbesiyle öldürüldü

15 yaşındaki Hacer, eski sevgilisi tarafından 120 bıçak darbesiyle öldürüldü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title