Haberler

Ak Partili Karaca: "Bunlar Son 9 Seçimde Milletten Dayak Yedi Ama Uslanmadı"

AK Parti Milletvekili adayı Harun Karaca, muhalefeti eleştirerek, “Bunlar son 9 seçimde milletten dayak yediler.

AK Parti Milletvekili adayı Harun Karaca, muhalefeti eleştirerek, "Bunlar son 9 seçimde milletten dayak yediler. Ama bir türlü uslanmıyorlar" dedi.

AK Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı Harun Karaca, seçim çalışmaları kapsamında Küçükçekmece'de fabrika ziyaretlerinde bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Başkan Vekili Göksel Gümşdağ'ın sahibi olduğu fabrikayı gezen Karaca, burada işçilerle bir araya geldi.

İşçilerle beraber yemek yiyen Karaca, burada yaptığı konuşmada, "Biz yüzde 50'den fazla oy alan herhangi bir siyasi hareket gelsin ve 5 yıl ülkeyi adam gibi idare etsin diyoruz. Eğer düzgün idare edemez ise bunun cezasını verecek olan yine millettir. Çünkü millet iktidara getirdiği gibi aynı şekilde götürür. Milletin oyu başımızın tacıdır. Millet bizi severse, hizmetlerimizi severse oy vermeye devam eder. Eğer biz doğru düzgün hizmet edemezsek millet bizi sevmezse o zaman oy vermez. Bu her siyasi parti için de geçerlidir. Burada yönetimde istikrar sağlanması ve ülkemizin bir daha geriye gitmemesi için biz mutlaka bu sistemi değiştirmeliyiz" diye konuştu.

AK Partili Karaca verdiği röportajda ise, "Siyasi parti olarak sahada sadece AK Parti var. Diğer siyasi partilerin ne adaylarını ne de minibüslerini göremez olduk. Tabi muhalefetin olmayışı bizi biraz az kamçılıyor. Muhalefet olduğu zaman bizi daha çok kamçılar ve daha çok çalışıyoruz. Bugün kimse AK Partinin seçimi kazanıp kazanmayacağını konuşmuyor. AK Parti'nin birinciliğinden kimsenin şüphesi yok. Bugün AK Parti anayasası değiştirecek çoğunluğu alıp almayacağı konuşuluyor. İnşallah biz anayasası değiştirecek çoğunluğu alacağız ve yeni Türkiye'yi hep birlikte büyüteceğiz" dedi.

Son günlerde siyasi partilerin seçim irtibat bürolarına yönelik yapılan saldırıları kınadığını belirten Karaca, "Önceki gün Mardin'de, bugün de Siirt'te SKM'lerimize saldırılar oldu. Biz gerek AK Parti'ye gerekse diğer siyasi parti bürolarına yapılan saldırıları kesinlikle tasvip etmiyoruz. Siyasi partiler bu noktada ortak bir kanaat bildirmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz demokrasiyi hep beraber savunmak durumundayız. Bir siyasi partinin bürosu tahrip edildiği zaman kınama verip, AK Parti'nin bürosuna saldırı olduğunda kimsenin sesi çıkmıyorsa demokrasiden bahsedemezler. Onun için biz, gerek AK Parti bürolarına gerekse diğer siyasi partilerin bürolarına yapılan saldırın tamamını kınıyoruz ve lanetliyoruz. Bu şekildeki demokrasi olmaz" diye konuştu.

Muhalefeti eleştiren Karaca, "Siyasi rakiplerimiz, 'aslı olmayan yaylada 40 bin koyunum var' hesabı ile olmayan koyunları dağıtmaya çalışıyor. Bugüne kadar milletimiz ciddiye almadı bundan da bu millet bunları ciddiye alacağını düşünmüyorum. Çıktılar asgari ücret için seçim beyannamelerinde bin 400-bin 500, bin 800, 2 bin vereceğiz dediler. Birisi de hızını alamadı 5 bin olarak ilan etti. Bunlar ya hesap bilmiyorlar ya da milletten hiç dayak yemediler. Halbuki son dokuz seçimde milletten dayak yediler. Ama bir türlü uslanmıyorlar. Onun için bu seçimde de milletten dayağı yiyecekler" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Harun Karaca Küçükçekmece İstanbul Ak Parti Politika Güncel Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Bakmadan Geçme

15 Temmuz'da sela okunacak mı? 15 Temmuz'da sela saat kaçta, nerede okunacak? Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bu hafta Kabine Toplantısı gündemi nedir? YKS ne zaman açıklanacak 2024? TYT- AYT sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama ekranı! KPSS ALAN SINAV TARİHLERİ 2024! KPSS Alan Bilgisi 1. 2. ve 3. oturumlar ne zaman, saat kaçta başlıyor? KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanıyor? MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi?
21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title