Haberler

Asuman Erdoğan: Gazze konusunda Türkiye dünyanın en anlamlı mücadelesini veriyor

Güncelleme:

AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin Gazze konusunda dünyanın en anlamlı mücadelesini verdiğini söyledi. Erdoğan, Filistinlilere Allah'tan rahmet diledi ve İsrail'in katliamlarına dikkat çekti. Ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın konserlere harcadığı parayı eleştirdi ve Türkiye'nin Gazze'ye en fazla yardım yapan ülke olduğunu vurguladı.

AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, "Gazze konusunda dünyanın en anlamlı mücadelesini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye veriyor." dedi.

Erdoğan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Filistinlilerin zorunlu göçe tabi tutulduğu, katliamların yaşandığı Nekbe'nin (Büyük Felaket) 76. yıl dönümünde şehadet şerbeti içen Filistinlilere Allah'tan rahmet diledi.

İsrail'in 14 Mayıs 1948'de kurulmasından sonra katliam ve cinayetlerine hız vermesi üzerine büyük felaket olarak ilen edilen 15 Mayıs'ın bütün Filistinlilerin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Erdoğan, terör devleti İsrail'in katliamlarına hız kesmeden bütün dünyanın gözü önünde ve insanlığa meydan okuyarak devam ettiğini kaydetti.

Erdoğan, birçok konuda duyarsız kalan batı toplumlarının bile bu katliamlar ve vahşet karşısında insafa geldiğini dile getirerek, "Gazze konusunda dünyanın en anlamlı mücadelesini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye veriyor." diye konuştu.

İsrail ile olan bütün ticari ilişkileri durduran tek devletin ve Gazze'ye en fazla maddi yardım yapan ülkenin Türkiye olduğunu anlatan Erdoğan, "Duamız odur ki inşallah bu sorunu kökünden çözecek olan devlet Türkiye, millet de Türk milleti olacaktır. Gazze ve Filistin konusunda bütün dünya merhamete gelmişken din, dil, fikir, milliyet ve renk fark etmeksizin bütün insanlık ayağa kalkmışken vicdanında yaprak oynamayan tek kesim ülkemizdeki muhalefet maalesef. Öyle ki muhalefetin bazı söylemlerini ve icraatlarını anlamlandıramıyor ve bir yere konumlandıramıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın kan, gözyaşı ve ekonomik darboğazda vatandaşın parasını konserlere harcadığını söyleyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bütün insanlığın yüreğini yakan, dünyayı ayağa kaldıran, sözcüklerin anlatmakta kifayetsiz kaldığı bir Gazze katliamı varken, başkent Ankara'mızda eğlence ve konser düzenlemek vicdanla, izanla anlaşılabilecek bir şey değil. Çocuk bedenlerinin bombaların altında lime lime olduğu, kan ve gözyaşının sel olduğu, feryatların arşı alayı inlettiği bir ortamda kendini eğlenceye vermek de tam da CHP belediyeciliğine yakışır bir durum.

Ankara'ya bir çivi bile çakmayan ve bununla da övünen bir belediye başkanının konserlere çok yüklü miktarlarda ödenekler ayırması Allah aşkına hangi akla hizmettir? Bu vatandaşın parasını çarçur etmek değil de nedir?"

Erdoğan, var oldukları sürece mazlum Filistin halkına ve Gazze'ye sınırsız ve koşulsuz destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak: AA / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Asuman Erdoğan Mansur Yavaş Milletvekili Filistin AK Parti Türkiye İsrail Ankara Dünya Gazze Politika Haberler

Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına sokak köpekleriyle ilgili talimat verdi

Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına sokak köpekleriyle ilgili talimat verdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Talimatı verdim, bakanlığımıza bağlı 300 mal müdürlüğü kapatılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Talimatı verdim, bakanlığımıza bağlı 300 mal müdürlüğü kapatılacak

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
Helikopteri düşen İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Instagram hesabından 'Benim için dua edin' paylaşımı

Helikopteri düşen İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Instagram hesabından "Benim için dua edin" paylaşımı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title