Haberi Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'den CHP'ye başörtüsü yanıtı

Politika Haberleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'den CHP'ye başörtüsü yanıtı "Başörtüsü konusu yıllarca "Kılıçdaroğlu insanlar biraz gülümsesin biraz da espiri olsun diye söylemiştir.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'den CHP'ye başörtüsü yanıtı

"Başörtüsü konusu yıllarca

"Kılıçdaroğlu insanlar biraz gülümsesin biraz da espiri olsun diye söylemiştir. Çünkü birkaç senedir başörtüsü dediğimiz konu yıllarca CHP'nin Anayasa Mahkemesine giderek iptal ettirdiği, üniversite kapılarında birçok genç kızı ağlattıkları bir konu."

"Türkiye'nin gündeminden düştü. Türkiye'de hiç kimsenin gündeminde başörtüsü sorunu, başı açık insanların sorunu diye bir sorun yok"

ANKARA - AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca 5-9 Ekim'de Başkent Millet Bahçesi'nde ikinci kez düzenlenecek olan "Tam Bana Göre Festival" ile 3 milyon kişiye ulaşılması hedefleniyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 5-9 Ekim'de Başkent Millet Bahçesi'nde düzenlenecek olan "Tam Bana Göre Festivali"ne ilişkin basın toplantısı düzenledi.

AK Partili belediyeler olarak şehirlerin sorunlarıyla uğraşırken bir taraftan da vatandaşları mutlu etmenin yollarını aradıklarını ifade eden Özhaseki, "Amacımız hizmet ve her fırsatta ifade ediyoruz, bizim bütün siyasetimiz hizmet siyasetidir, eser siyasetidir. Mazeret üretmeden, hiç ağlamadan, elimizdeki imkanlarla en güzelini yapmak için elimizden ne geliyorsa onun gayreti içerisindeyiz" dedi.

"Türkiye'de bin 390 belediye var, bunun 807'si AK Partili belediyeler" diyen Özhaseki, geçtiğimiz yaz itibarıyla AK Partili belediyelerin bir milyon 200 bin gence 90 ayrı aktiviteyle ulaştığını kaydetti.

"Festivalimiz pazar akşamına kadar sürecek"

2021 yılında ilk kez düzenlenen Tam Bana Göre Festival'i 2 milyon insanın ziyaret ettiğini belirten Özhaseki, "Bu yıl ikincisini yapıyoruz. Bundan sonra her yıl burada AK Partili belediyeler olarak bu festivali ileriye doğru devam ettirmeyi düşünüyoruz. Yarın açılışını yapacağımız bu yerde 152 belediyemiz stant açacak. Bunlar genelde nüfusu 100 binin üzerinde olan belediyelerimiz. Bu belediyeler Ankara'daki hemşerileriyle buluşacak. Kendi yöresel lezzetlerini ikram edecekler. Kendi belediyelerinin yapmış olduğu faaliyetlerinin bir kısmını da dışarıda gösterme imkanları olacak. Festivalimiz pazar akşamına kadar sürecek" diye konuştu.

"Bu sene 3 milyon civarında misafir bekliyoruz"

Özhaseki, şöyle devam etti:

"Bir taraftan akşam saatlerinde sanatçılarımız gençliğe konser verecek. Bir taraftan da söyleşiler, toplantılar, sohbetler var. Kitap fuarı da yer alacak. Herkes buraya geldiğinde kendi şehrinin belediyesini bulacak, onların yöresel lezzetlerini tadacak. Bir taraftan da dışarıda 500 civarında ayrı aktivitede çocuklarıyla eğlenme imkanı bulacaklar. Oradaki aktivitelere aktif olarak katılma imkanı bulacaklar. Çocuklar arkadaşlarıyla bir araya gelecekler ve bir hafta boyunca unutulmaz bir etkinlik Ankara'da yaşanmış olacak. Bizim tahminimiz bu sene 3 milyon civarında misafir bekliyoruz. İnşallah burada 3 milyon misafirimizi ağırlarken bir taraftan da belediyelerimizin yapmış olduğu güzel faaliyetleri, AK Partili belediyelerin hizmetlerini gösterme imkanına kavuşmuş olacağız."

"(Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü açıklaması) Herhalde kendi zihinlerinden düşürüyorlar yoksa Türkiye'nin gündeminden düştü"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsüne ilişkin kanun teklifi verecekleriyle ilgili açıklamasını değerlendiren Özhaseki, "Kılıçdaroğlu insanlar biraz gülümsesin, espri olsun diye söylemiştir. Çünkü birkaç senedir başörtüsü dediğimiz konu, zamanında CHP'nin yıllarca istismar ettiği, Anayasa Mahkemesi kapılarına giderek iptal ettirdiği, üniversite kapılarında birçok genç kızı ağlattıkları bir konu. Herhalde kendi zihinlerinden düşürüyorlar yoksa Türkiye'nin gündeminden düştü. Türkiye'de hiç kimsenin gündeminde başörtüsü sorunu, başı açık insanlar sorunu diye bir sorun yok. Halen kendi zihinlerinde düşüremedikleri için öyle bir yolu tercih ediyorlar. Bana göre isabetli bir yol. Bu yolda devam etsinler" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Özhaseki, gençliğin tanınması ve anlaşılması gerektiğini, gençliğin toplumdan kopmuş şekilde tarif etmenin son derece yanlış olduğunu söyledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Mehmet Özhaseki AK Parti Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title