Haberler

Adalet Bakanı Gül: "Terörle Mücadelede Türk Yargı Sisteminin Başarısı Takdire Şayan"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Türkiye'de huzurun, birlik ve beraberliğin temini anlamında yargının büyük bir rolü var. Özellikle terörle mücadele anlamında da Türk yargı sisteminin vermiş olduğu başarı takdire şayandır.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Türkiye'de huzurun, birlik ve beraberliğin temini anlamında yargının büyük bir rolü var. Özellikle terörle mücadele anlamında da Türk yargı sisteminin vermiş olduğu başarı takdire şayandır." dedi.

Şırnak'ta temaslarını sürdüren Bakan Gül, beraberinde bakan yardımcıları Cengiz Öner ve Yıldız Seferinoğlu, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü Aytekin Sakarya ve AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik ile Şırnak Adalet Sarayını ziyaret etti.

Burada Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, hakimler, savcılar ve adliye personelince karşılanan Gül, basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından Valiliğe geçti.

Vali Aktaş ile görüşen Gül, kentteki ziyaretlerine ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Şırnak'ta son kararname doğrultusunda hakim ve savcı atamaları ile yeterli sayıya ulaşıldığını belirtti.

"Yargı sisteminin vermiş olduğu başarı takdire şayan"

"Personelimizde çok az bir eksik var, o da yakın zamanda tamamlanacak. Arkadaşlarımızın çok verimli bir çalışma içerisinde olduklarını, moral motivasyonlarının çok yüksek olduğunu gördük." diyen Bakan Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de huzurun, birlik ve beraberliğin temini anlamında yargının büyük bir rolü var. Özellikle terörle mücadele anlamında da Türk yargı sisteminin vermiş olduğu başarı takdire şayandır. Ben gayret içerisinde, fedakarlıkla çalışan tüm yargı mensuplarımıza, adliye personelimize ve avukatlarımıza teşekkür ediyorum."

- "Bu birliği, beraberliği, kardeşliği daha ileriye götüreceğiz"

Terörün ortadan kalkmasına yönelik devletimiz büyük bir kararlılıkla mücadele ettiğine dikkati çeken Gül, "Terörün Kürt ve Türk kardeşliğini, barışı nasıl bozduğunu en iyi bu bölge halkı biliyor." diye konuştu.

"Bin yıllık kardeşliğimiz daha da artarak devam edecek. Hükümetimiz terör örgütünün burada tahrip ettiği binaların yerine yenilerini yapıyor. Sadece maddi olarak değil manevi olarak da devletimiz, hükümetimiz milletin daima yanında olmaya devam ediyor. Bu birliği, beraberliği, kardeşliği her zaman daha da ileriye götüreceğiz." ifadelerini kullanan Gül, Şırnak'ta da bunu gördüklerini vurguladı.

Gül, Şırnak'ta terör örgütünün gerçekleştirdiği çukur hadiselerinde millete, Şırnak halkına verdiği zararı hükümetin telafi ettiğini belirterek, toplu konut hizmetleriyle, diğer yerel yönetim hizmetleriyle devletin, hükümetin her zaman olduğu gibi yine halkın yanında olmaya devam ettiğini aktardı.

Bedelli askerlikte "adli tatil" talebi ile ilgili de değerlendirme yapan Bakan Gül, talebin Milli Savunma Bakanlığına yazılı ve sözlü yapıldığını, kısa zamanda netice alınacağını kaydetti.

Bakan Gül ve beraberindekiler daha sonra terör mağdurları için yapılan konutları gezdi.

AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Gül, partililerle görüştü.

Kaynak: AA / Politika

Politika Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title