Haberler

3 polis müdürüyle ilgili soruşturma hangi aşamada? Yerlikaya'dan bir açıklama daha

Güncelleme:

Ankara Emniyeti'nde 3 polis müdürünün açığa alınmasının ardından ortaya atılan kumpas iddiaları sonrası "FETÖ taktikleriyle Cumhurbaşkanımıza karşı kurulan tuzakları yerle bir edeceğiz" açılamasında bulunan İçişleri Bakanı Yerlikaya, soruşturmayla ilgili sessizliğini de bozdu. Yerlikaya, "Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız" dedi.

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında yaşanan gelişmelerin yankısı sürüyor. İçişleri Bakanı Yerlikaya, gizli tanık Serdar Sertçelik'in iddiaları sonrası haklarında soruşturma başlatılan 3 polis müdürüyle ilgili sessizliğini bozdu.

Suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan davasının gizli tanığı Serdar Sertçelik önce deşifre olmuş, ardından yurtdışına kaçmıştı. Zorla gizli tanık yapıldığını iddia eden Serdar Sertçelik, emniyetin daha önce AK Parti'de bakanlık yapan birçok isim ile halen aktif görevde bulunan bazı bürokratların isimlerini dosyaya sokmaya çalıştığını ileri sürmüştü. İddiaların ardından başlatılan soruşturma kapsamında Organize Suçlarla Mücadele'den sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ve Müdür Yardımcısı Şevket Demircan açığa alınmış, yapılan aramalarda evlerinde bulunan dijital materyallere el konulmuştu.

"RAPORU EN İNCE AYRINTISINA KADAR KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIZ"

Konuyla ilgili rapor hazırladığını kaydeden İçişleri Bakanı Yerlikaya, "Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız" ifadelerini kullandı.

"KUMPAS" İDDİALARI GÜNDEM OLDU

Öte yandan; emniyet müdürlerinin açığa alınması sonrası ortaya atılan kumpas iddialarının fitilini, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Birkaç emniyet müdürünün açığa alınması ile geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir. Hedef MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye'dir" sözleri ateşledi. İddialar sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Yerlikaya, "Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli 'oyun kurmaya' çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz" dedi.

Haberler.com / Ayça Elal - Politika

İçişleri Bakanı Mülkiye Ankara Güvenlik Hukuk 3.Sayfa Politika Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Bakmadan Geçme

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

500

Yorumlar (4)

Özcan Özcan:

suriye iç işleri bakanı silimandan kurtulduk ve gerçekten iyi bir iç işleri bakanına sahibiz.

132
38
yanıtYanıtla
Sefa:

sen soylu'nun tırnağı olamazsın. faydasız

yanıt29
yanıt117
JokerAllame:

süslü sefa :) faydalı sefa :) uzay boşluğu sefa :) hahahahahahhaa

yanıt44
yanıt14
Halil Yılmaz:

Suriye iç işler bakanı değil suç içişler bakanı olacak düzeltim dedim

yanıt17
yanıt4
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title