Haberler

1 milyon 700 bin kişi katıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul mitingi mesajı: Burada kucaklaşmamız tesadüf değil

Abone Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilen ve 1 milyon 700 bin kişinin katıldığı AK Parti mitingiyle ilgili paylaşım yaptı. Erdoğan, "14 Mayıs'a giden yolda en büyük kucaklaşmamızı Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde gerçekleştirmemiz elbette tesadüf değildi. Şehrimizin 39 ilçesinden 1,7 milyonu aşkın hemşehrimizle 'Türkiye bize emanet' dedik." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nca Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde düzenlenen "Büyük İstanbul Mitingi"ne katıldı. Mitinge, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, HÜDA PAR lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, BBP lideri Mustafa Destici ve Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal da katıldı.

1 milyon 700 bin kişi katıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul mitingi mesajı: 'Türkiye bize emanet' dedik

1 MİLYON 700 BİN KİŞİ KATILDI

Programda uzun bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde düzenlenen Büyük İstanbul Mitingi'ne 1 milyon 700 bin kişinin katıldığını açıkladı.

1 milyon 700 bin kişi katıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul mitingi mesajı: 'Türkiye bize emanet' dedik

"BURADA OLMAMIZ TESADÜF DEĞİLDİ"

Mitingin yankıları sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından dünle ilgili bir paylaşım yaptı. Dikkat çeken mesajlar veren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "14 Mayıs'a giden yolda en büyük kucaklaşmamızı Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde gerçekleştirmemiz elbette tesadüf değildi. Dün İstanbul bir başka güzel, bir başka muhteşemdi. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde şehrimizin 39 ilçesinden 1,7 milyonu aşkın hemşehrimizle "TÜRKİYE BİZE EMANET" dedik. Ahdimizi yeniledik, sevdamızı tazeledik, aşkımızı perçinledik, muhabbetimizi ve dayanışmamızı daha da güçlendirdik. Atatürk Havalimanı, geçtiğimiz asrın başında ülkemizin havacılık alanındaki teknoloji hamlesinin başladığı ve henüz kök salmadan tek parti CHP'si tarafından bitirildiği yerdi.

1 milyon 700 bin kişi katıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul mitingi mesajı: 'Türkiye bize emanet' dedik

"TEKNOFEST GENÇLİĞİ HEDEF ALINIYOR"

Atatürk Havalimanı, merhum Vecihi Hürkuş'un hayallerinin toprağa gömüldüğü yerdi. Vecihi Bey'e yapılanların bir benzerinin şimdi de savunma sanayii şirketlerimize yapıldığını görüyoruz. Aynı sinsi yöntemlerle dünyanın bir numaralı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'in önü daha fazla büyümeden, daha fazla serpilmeden kesilmek isteniyor. Tabii asıl; okuyan, araştıran, sorgulayan, bilime ve teknolojiye meraklı, ülkesine ve milletine sevdalı TEKNOFEST gençliği hedef alınıyor.

"KABUSLARINI HİÇ BİTİRMEYECEĞİZ"

Atatürk Havalimanı'nın bir diğer özelliği de birileri tankların arasından kaçarken bizim İstanbullularla birlikte 15 Temmuz destanını yazdığımız yer olmasıdır. Millî iradenin şahlanışı olan 15 Temmuz kıyamından rahatsızlık duyanlar buralardan her geçtiklerinde aynı hezimeti, aynı hayal kırıklığını tekrar yaşıyorlar. İnşallah onların bu kâbuslarını hiç bitirmeyeceğiz.

"TÜM KARDEŞLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Şimdiye kadar nasıl sadece milletimizle yol yürüdüysek bugün de yarın da aziz milletimizle birlikte yol arkadaşlığı yapmayı sürdüreceğiz. Dün sevgileriyle, coşkularıyla, kadirşinaslıklarıyla, azimleri ve idareleriyle meydanı dolduran, içeri giremeyip dönmek zorunda kalan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum."

Gözde Nur Bayar
Haberler.com - Politika

Seçim 2023 AK Parti Politika Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar (8)

haksız mıyım:

İstanbul'da 11 milyondan fazla seçmen var. alandakilerin en az 100/200 bini çevre illerden gelmiştir. gerçek rakam 1.5 milyon olsa bu akp nin gidişi demektir. 2019 İstanbul seçiminde aldıkları oy bile 4 milyon civarındaydı çünkü

Yanıtla5633
kartal göz:

Bu kadar destekle kaybederse büyük handikap olur. ;)

Yanıtla2145
sade vatandaş:

vakti zamanında osman bölükbaşıda meydanlara kalabalıkları topluyordu ama seçimlerde oy alamıyordu o yüzden topluluğa biliyorum beni dinlemeye geliyor ama oy vermiyorsunuz diye sitem ediyordu

Yanıtla4541
ahmet örnek:

alanın büyüklüğü 55 bin m2 1.700.000 insan olduğu söylendi matematiksel hesapla 1 m2 alana 30 kişi sığdırdılarsa rakam doğru.

Yanıtla153206
Erkan Can :

adamların işini rakamlarla oynamaksa m2 basına 100 lerce insanı da sığdırırlar, kim sorup sorguluyor ki ?

32
Ercan akdeniz:

beni de say ben gitmedim

814
Victor Faith:

Yesinler senin hesabını

3134
ercan gurbhetchi:

20 yıla rağmen bu kadar destek. Muhalefet şapkasını önüne alıp düşünmeli. Muazzam bir lider gücü. Ancak kalabalıklar seçimin sonucunu göstermez. Son ana kadar çalışan kazanır.

Yanıtla71259
title