Pamukkale'de Takpas Protokolü İmzalandı

Pamukkale'de Takpas Protokolü İmzalandı

09.05.2016 12:00 | Son Güncelleme: 09.05.2016 12:00
Pamukkale'de Takpas Protokolü İmzalandı

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Tapu ve Kadastro 18. Bölge Müdürlüğü ile Tapu ve Kadastro Paylaşım Sistemi (TAKPAS) protokolü imzaladı.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Tapu ve Kadastro 18. Bölge Müdürlüğü ile Tapu ve Kadastro Paylaşım Sistemi (TAKPAS) protokolü imzaladı.

TAKPAS, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce üretilen veya arşivlenen verilerin elektronik ortamda veya doküman olarak kişi ve kurumların paylaşımına açılmasına ilişkin usul ve esasları kapsıyor. Pamukkale Belediyesi de kendi çalışmaları noktasında tapu ve kadastro bilgilerine ulaşımda ve vatandaşların da belediye de işlemlerinde tapu ve kadastro bilgilerine ulaşarak hızlı bir şekilde, aksamadan devam etmesine olanak sağlayacak bilgi paylaşım sistemi olan TAKPAS'a imzalanan protokolle geçiş yaptı. Pamukkale Belediyesi'nde gerçekleştirilen protokol törenine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Tapu Kadastro 18. Bölge Müdürü Süleyman Özen, Bölge Müdür Yardımcısı Halil Nafiz Bayındır ve Pamukkale İlçe Tapu Müdürü İlhan Karaduman, Pamukkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ayhan Hekim katıldı.

Tapu Kadastro 18. Bölge Müdürü Süleyman Özen,TAKPAS'ın tapu ve kadastro verilerinin, mevzuat hükümleri kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile paylaşımı amaçladığını söyledi. Pamukkale Belediyesi'nin de imzalayacakları protokolle bu sistemi kullanmaya başlayacağını vurgulayan Özen, "Genel Müdürlüğümüz ilk olarak tapu bilgilerinin elektronik ortamda ulaşımına olanak tanıyan ve büyük bir kolaylık sağlayan Tapu Bilgi Sistemi (TAKBİS)'i devreye sokmuştu. Şimdi de hem tapu hem de kadastro bilgilerinin paylaşımına olanak tanıyan TAKPAS sistemi devreye girdi. Pamukkale Belediyemizde bu sistemi imzaladığımız protokolle kullanacak. Hem tapu müdürlüklerimizde yaşanan yoğunluğun önüne geçecek, hem vatandaş açısından işlemlerin hızlı devamı için önemli kolaylık sağlayacak hem de belediyemizin yaptığı çalışmalarda anında ulaşımla işlemlerine devamı için önemli bilgi kolaylığı sağlayacak. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Hem vatandaşlarımıza hem de belediyemizin çalışmalarında kolaylık sağlayacak TAKPAS uygulamasının ilçeye hayırlı olmasını dileyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, "Teknoloji çağında yaşıyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak ta teknolojinin her alanda nimetlerinden faydalanarak, belediye çalışmalarımıza yansıtıyor ve vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Tapu ve Kadastro Müdürlüğümüzle de bugün önemli bir bilgi alışverişi imkanı sunacak TAKPAS sistemi için protokole imza atıyoruz. Bu sistem sayesinde belediye çalışmalarımızda tapu ve kadastro anlamında bilgilere anında ulaşarak gerekli planlamaları hızlıca yapabileceğiz. Vatandaşlarımızın da belediyemizde yürüttüğü işlemlerde tapu ve kadastro bilgileri anlamında kurumlar arası git-gel yapmadan işlemlerini yürütebileceğiz. Hem zaman anlamında hem de işlemlerin hızı anlamında önemli bir kolaylık sunacak TAKBAS sisteminin hayırlı olmasını diliyorum. Bu fırsatı ilçemize sunan Tapu ve Kadastro Müdürlüğümüze ise teşekkür ediyorum" dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Tapu ve Kadastro 18. Bölge Müdürü Süleyman Özen ile Tapu ve Kadastro Paylaşım Sistemi (TAKPAS) protokolünü imzalayarak işbirliğini hayata geçirdi. - DENİZLİ

Pamukkale'de Takpas Protokolü İmzalandı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Pamukkale'de Takpas Protokolü İmzalandı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 23:30:41. #1.15#
title