Oyuncular Sendikası'nın Yeni Genel Başkanı Meltem Cumbul Oldu - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Oyuncular Sendikası'nın Yeni Genel Başkanı Meltem Cumbul Oldu

Bültenler - Haberler | Magazin

Gezi Parkı olayları sürecinde öne çıkan isimlerden biri olan Memet Ali Alabora'nın devrettiği oyuncular sendikasının yeni başkanı Meltem Cumbul oldu.

Oyuncular Sendikası son Genel Kurulu'nu Memet Ali Alabora'sız yaptı. Bir süre önce sendikayı devrettiğini açıklayan Alobara yerine yeni genel başkan Meltem Cumbul oldu.

YENİ GENEL BAŞKAN MELTEM CUMBUL OLDU

Oyuncular Sendikası, 7 Eylül tarihinde 2. Olağan Genel Kurul'unu gerçekleştirerek yeni Yönetim Kurulu üyelerini seçti. Yönetim Kurulu'nun yaptığı ilk toplantıda oy birliği ile alınan kararla,

Genel Başkan Meltem Cumbul
Genel Sekreter Tilbe Saran
Genel Mali Sekreter Yiğit Özşener oldu.

1175 ÜYESİ BULUNUYOR

2011'de kurulan ve ilk Genel Kurul'unu 29 Mart 2011'de gerçekleştiren Oyuncular Sendikası, Türkiye'de sayılarının 10 binin üzerinde olduğu tahmin edilen, sahne, perde, ekran ve mikrofon sanatçılarının tümünü bünyesinde toplamayı, örgütlemeyi; sanatçıların mesleki ve sosyal sorunlarına çözümler geliştirmeyi hedefliyor. Oyuncular Sendikası'nın halen 1175 üyesi bulunuyor.

"ÇALIŞMA KOŞULLARI MEMNUNİYET VERİCİ OLMAKTAN UZAKTIR"

Oyuncular Sendikası Genel Başkanı Meltem Cumbul, "Türkiye'nin zengin, tarihi çok eskilere, hatta Cumhuriyet Dönemi öncesine giden bir sanat ve sahne sanatları dünyası bulunmasına ve bu dünyanın ekonomik boyutlarının ve topluma katkılarının da hiç küçümsenmeyecek boyutlarda olmasına karşın, sanatçıların çalışma ve yaşam koşulları memnuniyet verici olmaktan uzaktır.

Bu uzun tarihe bakıldığında, sanatçıların mesleki örgütlenme düzeyinin de gelişmiş bir toplumda olması gerekenin çok altında kaldığını görüyoruz.

Ülkemizdeki oyuncular halen büyük ölçüde her türlü güvenceden yoksun, mevcut yasal haklarını dahi kullanamadan çalışmak zorunda kalıyorlar.

Oyuncular Sendikası'nı büyük bir çaba ve şevkle hayata geçirerek ilk genel başkanlığını da üstlenen Memet Ali Alabora ve 1.Yönetim Kurulu'na, bu büyük adımı attıkları ve Oyuncular Sendikası'nı kısa zamanda ciddi bir üye sayısına ve saygınlığa ulaştırdıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. Güzel ve örgütlü bir geleceğin tohumları onların değerli çabalarıyla atıldı." dedi.

"BUNU UNUTMAYACAĞIZ"

"Sendikamız bu sektörde çalışan sanatçıların, emek ve sanatlarının karşılığında daha güvenli ve geleceği güvence altına alınmış yaşam koşullarına ulaşmaları için, bugünden sonra da çabalarını sürdürmeye devam edecektir" diyen Meltem Cumbul, Oyuncular Sendikası'nın sadece Türkiye'deki mesleki oluşumlarla değil, dünyadaki benzer örgütlenmelerle de ilişki içinde gerçekçi ve yol açıcı adımlar atmaya devam edeceklerini belirtti.

Oyuncular Sendikası'nın Yeni Genel Başkanı Meltem Cumbul Oldu
Bültenler - Magazin Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title