Dünyaca Ünlü Fransız Oyuncu Depardieu, Yüksek Vergiler Yüzünden Cezayir'e Yerleşiyor

Dünyaca Ünlü Fransız Oyuncu Depardieu, Yüksek Vergiler Yüzünden Cezayir'e Yerleşiyor

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Dünyaca ünlü Fransız sinema sanatçısı Gerard Depardieu, Fransa'da vergiler yükselmeye başlayınca Rusya'ya yerleşmişti. Ünlü oyuncu bu kez de Cezayir'e yerleşme kararı aldı.

Fransız sinema sanatçısı Gerard Depardieu, Rusya'dan sonra bu kez Cezayir'e yerleşme kararı aldı.

CEZAYİR'E TAŞINMAK İSTİYOR

Depardieu, Fransa'da yayımlanan "La Provence" gazetesine verdiği röportajda, sık sık ziyaret ettiği Cezayir'e taşınmak istediğini belirtti.

Depardieu, "Yakında Eric Cantona gibi ben de Cezayir'de yaşamaya başlayacağım. Cezayir'i muhteşem bir ülke olduğu için seçtim." dedi.

"CEZAYİR HALKI, ZEKİ BİR HALKTIR"

Fransa'nın 1830'da Cezayir'i işgaline atıf yapan 69 yaşındaki oyuncu, "Cezayir halkı, 1830'da bir cahil ordusu tarafından itilip kakılan zeki bir halktır." diye konuştu.

VERGİLER YÜKSELİNCE RUSYA'YA GİTMİŞTİ

Depardieu, Cezayirlileri "geniş hoşgörüye sahip bir halk" olarak tanımladı. Depardieu, Cezayir vatandaşlığı almasıyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Fransa'da varlık vergisinin yükselmesi nedeniyle geçmişte Belçika'ya taşınan Depardieu, 2013 yılında da Rusya vatandaşlığını almıştı. Depardieu, geçen yıl verdiği bir röportajda, Cezayir'de 50 hektarlık üzüm bağları olduğunu söylemişti.

Dünyaca Ünlü Fransız Oyuncu Depardieu, Yüksek Vergiler Yüzünden Cezayir'e Yerleşiyor

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (8)
ALPER ÜNVER: Vergi tabikide vericez
ENGİN: Cahil ordusu diye bize diyorsunda, size 2.dünya savaşında yardım etmeniz karşılığında bağımsızlık sözü verdiğiniz. Cezayirlileri biz mi katlettik, siz katlettiniz.
MEHMET ERKAN: Adam fransizlari kastetmis arkadas
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title