Online Terapiyi Cazip Kılan 8 neden - Haberler
Haberi Paylaş

Online Terapiyi Cazip Kılan 8 neden

Haberler.com - Sponsorlu İçerik
 - Güncelleme:
Online Terapiyi Cazip Kılan 8 neden

Çağın teknolojisi sayesinde alışverişten eğlenceye bir çok hizmet online ortama taşındı. Buna psikoterapi, yaşam koçluğu, cinsel terapi ve aile danışmanlığı da dahil.

Peki bu hizmetleri online ortamda almak isteyenlerin gerekçeleri ne?

1. Online ortamda bir uzman ile görüşmenin maliyeti yüz yüze seans yapmaya göre en az %50 daha az ve kredi kartı ile ödeme imkanı sunuluyor.

2. İnternete bağlanabildiğiniz her ortamda katılabileceğiniz online seanslara evinizin ya da iş yerinizin konforunda dahil olabilirsiniz. Herhangi bir psikolojik danışmanlık merkezine gitmenize, trafikte ve bekleme salonunda zaman kaybetmenize gerek yok. Ayrıca bulunduğunuz yerde danışmanlık merkezi olmasına da gerek yok.

3. Online terapi alırken kimlik bilgilerinizi açık bir şekilde vermek zorunda olmadığınız gibi psiko-terapi merkezlerindeki diğer hastalar ve çalışanlarla karşılaşmak durumunda değilsiniz.

4. Sosyal fobi, panik atak ya da herhangi bir fiziksel hastalıktan dolayı evden çıkmakta zorlanıyorsanız yaşadığınız problemler ilgili terapi almak için kendinizi evden çıkmaya mecbur hissetmezsiniz. Sizin terapistinizin ofisine gitmenize gerek kalmaz, terapistiniz telefonunuz, tabletiniz ya da bilgisayarınız kadar yakınınızdadır.

5. Belirli mesai saatleri dahilinde çalışan psikolojik danışmanlık merkezlerinin aksine online terapi hizmeti veren uzmanların çalışma saatleri çok daha esnektir. Gecenin ilerleyen saatlerinde, sabahın erken saatlerinde ya da öğle arasında seans alabilirsiniz.

6. Psiko-terapide kendinizi açamama ile ilgili endişeleriniz varsa online terapi ile ilk etapta yazışarak ya da sadece sesli görüşme yaparak kendinizi yavaş yavaş açabilirsiniz. Klasik psikoterapide ilk seanstan itibaren terapistiniz ile yüz yüze gelmeniz ve probleminizi ifade etmeniz beklenir. Ciddi travmatik deneyimleri olan ve başkalarının önünde ağlamaktan çekinen kişilerin terapiye başlayamama gerekçelerinin başında yaşadıkları olayı yüz yüze anlatmaktan çekinmeleri ve ağlayarak zayıf görünmek istememeleri gelmektedir.

7. Yurt dışında yaşıyorsanız anadilinizde probleminizi anlatmak ve kendi kültürel alt yapınıza uygun bir destek almak için online terapi en efektif yöntemdir. Yurt dışında klasik psikoterapi seansları yüksek maliyetli olduğu gibi terapistinizle aynı kültürden gelmediğiniz için tam anlamıyla anlaşılmama endişesi taşıyabilirsiniz.

8. Skype gibi görüntülü görüşme imkanı sunan programlar aracılığı ile yapılan terapi görüşmeleri en az klasik psiko-terapiler kadar etkilidir. Son 15 yıldır yaygın bir şekilde uygulanan online terapi yönteminin etkisi akademik araştırmalarla da ortaya konmuş, online terapi türleri (mesajlaşma, telefon görüşmesi, skype görüşmesi) bilimsel literatürde yerini almıştır.

Ülkemizde de bu alanda çok güzel projeler geliştirilmiştir. Bu projelerden ilki olan turkceterapi.com sitesi üzerinde, alanında uzman, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden mezun psikolog ve psikiyatristlerden dilediğinizle görüşme imkanı sunmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz sebeplerden dolayı sizde evinizin rahatlığında, kendi seçeceğiniz ve profilini incelediğiniz uzman ile, dilediğiniz saatte, trafikte saatler harcamadan görüşebilirsiniz. Ayrıca turkceterapi.com'a özel olarak uzmanlarımızın kendilerini tanıttığı videolar aracılığı ile görüşme öncesinde terapistinizi daha yakından tanıma fırsatını yakalıyorsunuz.

Peki turkceterapi.com üzerinden nasıl terapi alabilirim diyorsanız yapmanız gerekenler çok basit;

1. 20 den fazla uzmanımızın profillerini inceleyin videolarını izleyip görüşmek istediğiniz uzmanı seçiyorsunuz.

2. Size uygun görüşmek istediğiniz gün ve saati ve görüşmek istediğiniz yöntemi ve kanalı seçiyorsunuz. Skype, Whatsapp, Facebook, Facetime, Google Hangouts gibi seçeneklerden herhangi birini seçebiliyorsunuz.

3. Kredi kartı veya Eft gönderimi yapıyor, görüşme saati geldiğinde terapistinizle görüşüyorsunuz.

Sizde bu kolaylıklardan yararlanmak ve hızlı, güvenilir bir şekilde seçtiğiniz bir psikologla görüşmek için turkceterapi.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Haberler.com - Sponsorlu İçerik

Cep Telefonu, Kredi Kartı, Skype, Sponsorlu İçerik, Sağlık, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title