"Öldürülen Gülşah Öğretmenin Babası."
Haberler » Güncel » "Öldürülen Gülşah Öğretmenin Babası." - Haber

"Öldürülen Gülşah Öğretmenin Babası."

Konya merkezli Şefkat- Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, kadın sığınma evinde barınan kadınlarla birlikte, öldürülen öğretmen Gülşah Aktürk'ün, ölümüyle ilgili ihmal iddiası üzerine Van Valisi ve Yardımcısı, Cumhuriyet Savcısı ve Milli Eğitim...

Şefkat- DER'DEN, İÇİN ŞİKAYET DİLEKÇESİ

merkezli Şefkat- Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, kadın sığınma evinde barınan kadınlarla birlikte, öldürülen öğretmen 'ün, ölümüyle ilgili ihmal iddiası üzerine Valisi ve Yardımcısı, Cumhuriyet Savcısı ve Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında soruşturma başlatılması için Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, İçişleri, Adalet, Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına şikayet dilekçesi gönderdi.

Şefkat- Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, yüzlerine öldürülen Gülşah öğretmeninin fotoğrafının bulunduğu maskeleri takan şiddet mağduru kadınlarla birlikte Kayalı Park'ta basın açıklaması yaptı. Hayrettin Bulan, Gülşah Aktürk'ün, öldürülmesi olayındaki ihmalleri eleştirdi. Bulan, basın açıklamasının ardından Gülşah öğretmenin öldürülmesinde ihmalleri olduğunu iddia ettikleri Van Valisi ve Vali Yardımcısı, Cumhuriyet Savcısı, İl Emniyet ve Milli Eğitim müdürleri hakkında adli ve idari soruşturmanın başlatılması gerektiğini içeren şikayet mektuplarını Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, İçişleri ve Adalet bakanlıklarına gönderdi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler