Okullararası Aerobik Cimnastik İl Birinciliği Tamamlandı

Okullararası Aerobik Cimnastik İl Birinciliği Tamamlandı

Okullararası Aerobik Cimnastik İl Birinciliği Tamamlandı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Okullararası Aerobik Cimnastik İl Birinciliği” tamamlandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği "Okullararası Aerobik Cimnastik İl Birinciliği" tamamlandı.

Yüreğir Atletizm Kamp Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül dağıtan Yüreğir İlçe Spor Müdürü Ekrem Ulu, temel cimnastiğin tüm spor branşları için gerekli olduğunu, ailelerin çocuklarını cimnastiğe yönlendirmesini istedi.

Cimnastik yapmak isteyen okul ve kulüp yöneticilerine gereken kolaylığı göstereceklerini ifade eden Ulu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'ın desteğiyle tüm branşlarda sporcu, hakem, antrenör ve kulüp sayısını artırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Dereceye giren sporcular "Türkiye Okullararası Cimnastik Grup Yarışması"nda Adana'yı temsil etmeye hak kazandılar. Dereceye giren sporculara madalyalarını Yüreğir İlçe Spor Müdürü Ekrem Ulu ile Cimnastik Federasyonu Adana İl Temsilcisi Mahmut Ekrem Yıldızhan verdiler.

Yapılan müsabaka sonunda dereceye giren kız ve erkek sporcuların isimleri şöyle:

Minik kızlar: Simay Çaçur 16.25 puan, Defne Naz Yaşar 15 puan, Diba Canıpek 12.80 puan (Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu)

Küçük kızlar: Aslı Özdil 16.80 puan, Berika Özkan 16.10 puan, Talya Sara Yılmaz (15.20 puan (Özel Çukurova Bilfen Okulları)

Genç kız: Melisa Yıldırım 14.75 puan (Seyhan Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi)

Genç erkek: Mehmet Utku Çırak 17.10 puan (Sarıcam Spor Lisesi) - ADANA

Okullararası Aerobik Cimnastik İl Birinciliği Tamamlandı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title