Öğretmenler Günü Kutlama Yemeği

Öğretmenler Günü Kutlama Yemeği

Başkan Aktaş İnesmek öğreticilerinin öğretmenler gününü kutladı.

Öğretmenler Günü Kutlama Yemeği

Bursa İnegöl'de İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (inesmek) öğretmenleri, Öğretmenler Günü kutlama yemeğinde bir araya geldi.

İnegöl Belediyesi tarafından '24 Kasım Öğretmenler Günü' sebebiyle organize edilen program, eğitmenlere, yoğun çalışma tempolarında moral depolama fırsatı verdi. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş tüm öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutlayarak, İnesmek'in gurur veren başarısında eğitmenlerin büyük önemi olduğuna değindi.

Öğretmenlerin toplumların gelişiminde ne denli büyük bir rolü olduğunun altını çizen Başkan Aktaş konuşmasında öğretmenler günü dolayısıyla gerek Milli Eğitim Müdürlüğüz gerekse farklı okullarımızın ayın 22'sinden itibaren programlar yapmaya başladığını ve bu programların 1 hafta boyunca devam edeceğini belirtti.

İnegöl'de 2700 tane kadrolu öğretmenin varlığına dikkat çeken Başkan Aktaş, bunun oldukça bir büyük rakam olduğunu, öğretmenlik mesleğinin öneminin büyük ve bir güne sığdırılacak kadar basit bir şey olmadığını dile getirerek, "Öğretmenlerimizi seviyoruz, değer veriyoruz, önemsiyoruz. Buna dair de her geçen yıl bu işin anlaşılması adına da farklı etkinlikler programlar yapılıyor" diyerek konuşmasına şöyle devam etti; "İnegöl Belediyesi olarak bizler de biliyorsunuz 22 Kasım akşamı İnegöl Eğitim Sevenler Derneği ile birlikte sanatçı Serdar Tuncel'in katılımıyla güzel bir organizasyon düzenlemiştik.

Bugün ise geçen yıl başlattığımız ve çok önemsediğimiz ve her geçen yıl da etkisini ve kapsamını genişleten İnesmek, yani İnegöl Meslek ve Sanat Edindirme kurslarındaki arkadaşlarımızla bir araya geldik. Amacımız yapılan çalışmalarla ilgili arkadaşlarımızı bilgilendirmek, onları motive etmek ama beraberinde de bugün özellikle öğretmenler günü olması hasebiyle onların öğretmenler gününün tebrik etmek. Bunun yanında çam sakızı çoban armağanı birer hediye takdim etmek ve onlarla beraber olmak, istişare etmek adına bir araya geldik. Ben bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum" dedi.

Öğretmenlik mesleğini bir sene vekâleten de olsa icra etmiş birisi olarak, gerçekten zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu bilen birisi olduğunu belirten Aktaş, konuşmasında toplumun gerçek mimarlarının, gerçek önderlerinin de öğretmenler olduğunu vurguladı.

Öğretmenliğin, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olduğunu söyleyen Aktaş, "Öğretmenliği, bizleri yüce gayelerimize ulaştıran yegâne meslek olarak görüyorum." dedi. Her öğretmenin gücü nispetinde 'erdemli toplum' yetişmesine katkı sağladığını ifade eden Aktaş, İnesmek usta öğreticilerinin gününü şu cümlelerle kutladı: "Öğretmenlik öyle güzel bir meslektir ki konusu insan, çalışanı insan, malzemesi insan, işleyeni ve işleneni insan. Yüreğimizi ve ruhumuzu bu erdemlerle tezyin eden öğretmenlerimizin günü kutlu olsun."

Başkan Aktaş, "Bu mesleği icra ederken ve emekli olduktan sonra hakkın rahmetine kavuşmuş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olan öğretmenlerimize de sağlıklı ve uzun ömürler temenni ediyorum. Bu vesileyle de tüm öğretmenlerimizin günü hayırlı olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

Programın sonunda İNESMEK usta öğreticileri adına Başkan Aktaş'a çiçek takdim edilirken Başkan Aktaş ise İnesmek usta öğreticilerine hediye takdim etti.