Öğrencilerin Ayakta Söylediği "Gençliğin Ata'ya Cevabı" Büyük Alkış Aldı
Türkiye Cumhuriyeti 97 yaşında! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

Öğrencilerin Ayakta Söylediği "Gençliğin Ata'ya Cevabı" Büyük Alkış Aldı

10.11.2017 13:18 | Son Güncelleme: 10.11.2017 13:18
Öğrencilerin Ayakta Söylediği

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79’uncu yıldönümü kapsamında Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programla anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıldönümü kapsamında Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programla anıldı. Program sonunda öğrencilerin ayakta söylediği "Gençliğin Ata'ya Cevabı" büyük alkış aldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79'uncu yıldönümünde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programla anıldı. Programda ilk olarak Atatürk Anıtı'na Bilecik Valiliği, Bilecik Belediye Başkanlığı, siyasi parti temsilcileri ve dernekler tarafından çelenk sunuldu. Saat 09.05'te çalınan siren ve 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı bandosu eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunularak ardından İstiklal Marşı söylendi. İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından Cumhuriyet Meydanı'ndaki program sona erdi.

Protokol üyeleri daha sonra Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi tarafından hazırlanan programa katılmak üzere alandan ayrıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından açılış konuşmasını yapan Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürü Fadıl Ağdağ, bugüne anlam kazandıran ismin önder, başkomutan, eşsiz lider Mustafa Kemal Atatürk olduğunu belirtti. Ağdağ, "Vatan elden gidiyordu, işgal vardı, eziyet vardı, çile vardı. Her gün karanlıktı. Bir mum yakan olsa ardında yürüyecek insanlar. Böyle bir günde güneş oldu Atatürk. Milletin önünde çağdaş uygarlığa giden aydınlık yollar açtı. Millet vatan sevgisini onda gördü. O cephenin komutanıydı. O Cumhuriyetin başkanıydı. O milletine insanca yaşamı sunan eşsiz bir liderdi. Kadınlar başımızın tacıdır dedi. Hiçbir zaman verilmemiş hakları verdi kadınlarımıza. Çocuklar, bizim çocuklarımız geleceğin mimarlarıdır dedi, dünyanın tek çocuk bayramını hediye etti onlara. Çiftçiler milletimizin efendisidir dedi, teknolojiyle tanıştırdı onları. Gençlere, 'Ey Türk Gençliği birinci vazifen Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir' dedi. Gençliğe Cumhuriyeti emanet etti. Öğretmenlere 'yeni nesil sizlerin eseri olacaktır' dedi. Geleceği emanet etti öğretmenlere. İlkelerini belirledi, yol haritasını çizdi ve uygulamaya başladı. Meşaleyi yaktı ve meşale taşıma görevini bizlere bıraktı. Büyük önderimizi andığımız bugün de onu yas tutarak değil, yapmamız gereken şeyleri her ölçüde gerçekleştirdiğimizi eksiklikleri nasıl gidereceğimizi tartışarak anmak en doğru yol olacaktır. Atatürk'ün fikir ve düşünceleri iyi anlayıp uygulamaya koymak bu vatanda yaşayan her Türk evladının en asli vazifesi olmalıdır. Bu düşüncelerle her 10 Kasım'da olduğu gibi bu 10 Kasım gününde de büyük önderimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.

"Gençliğin Ata'ya Cevabı" büyük alkış aldı

Konuşmanın ardından büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı, öğrenciler şiirlerini sundu. Atatürk'ün sevdiği türküler eşliğinde Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen oratoryo gösterisi ile anma programı devam etti. Programda son olarak öğrenciler Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okurken, salonda bulunan öğrencilerin hep bir ağızdan ayağa kalkarak söyledikleri "Gençliğin Ata'ya Cevabı" büyük alkış aldı.

Törene Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 2. Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı. - BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Öğrencilerin Ayakta Söylediği "Gençliğin Ata'ya Cevabı" Büyük Alkış Aldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 14:20:14. #1.14#
title