Öğrencilerden Öğretmenlerine Buruk Veda

Öğrencilerden Öğretmenlerine Buruk Veda

Nazilli Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu Beşinci Sınıf Öğrencileri Hazırladıkları Yılsonu Programı ile Emekli Olan Öğretmenlerine Veda Ettiler.

Öğrencilerden Öğretmenlerine Buruk Veda

Nazilli Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu Beşinci Sınıf Öğrencileri hazırladıkları yılsonu programı ile emekli olan öğretmenlerine veda ettiler.

Nazilli Belediye Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen geceye velilerle birlikte öğrtemenler ve okul müdürleri de katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başlayan programda Okul Müdürü Ekrem Afşeören'in ardından bir veda konuşması yapan 31 yıllık öğretmen Mustafa İnceoğlu'nun konuşması velilerle birlikte öğrencileri duygulandırdı. Hizmet hayatını tamamlayarak eğitim görevini yeni nesle bırakacak olmanın gurunu taşıdığını belirten İnceoğlu "Beş yıl önce ellerinden tutup içinizdeki karmaşık duygularla okula getirip bana emanet ettiğiniz çocuklarınızı sizlere Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, vatanını ve ulusunu seven; doğruluktan, dürüstlükten ödün vermeyen; hakkını arayan ve savunabilen, bilgiyle yoğrulmuş, güçlenmiş ve gelişmiş gençler olarak teslim ediyorum. Çocuklarıma Vatan ve Millet sevgisini, çalışkanlığı ve doğruyu hep örgütledim. Öyle yapacaklarını da inanıyorum. Birlikte çalıştığımız beş yıl içerisinde onlara sadece bilgiyi değil, bilgiyle birlikte yaşamayı da öğretmeye çalıştım. Ne kadar başarılı olabildim. Takdir sizlerindir.

Bir taraftan görevini tamamlamanın, bir taraftan da ayrı kalacak olmanın burukluğunu yaşıyorum. Çünkü onlara çok alıştım ve çok sevdim. Onlar benim çocuklarım ve öyle de kalacak" sözleriyle mesleğe veda etti. 5-B sınıfı öğrencileri yıl boyu çalışarak hazırladıkları programda, velilerine ve öğretmenlerine güzel bir gece yaşattılar. Öğrencilerin hazırlamış oldukları TBMM'nin kuruluşu, vatan sevgisi ve Atatürk İlkelerinin işlendiği skeçler, mesleklerin tanıtıldığı "Biz Vatanız" isimli oratoryo büyük beğeni topladı. Gecenin sonunda emekliye ayrılan öğretmenlerini sarılarak gözyaşları ile veda eden öğrenciler herkesi duygulandırdı.

(AS-İK-YK)

30.05.2007 19:00 TSİ